Data publikacji:

Unibike czy Kross? Jaki rower wybrać?

W związku z sukcesami innych topowych marek rowerów premium, Kross, który do tej pory z nimi rywalizował, skupił się na rowerach klasy średniej. To posunięcie sprawiło, że wszedł w miejsce, w którym od dawna prym wiódł Unibike. Którą z tych firm wybrać – Unibike czy Kross? Z dzisiejszego artykułu dowiesz się trochę o obu przedsiębiorstwach, a na koniec poznasz przykładowe polecane modele rowerów Unibike i Kross.
unibike czy kross

O markach Kross i Unibike

Jeżeli zastanawiasz się, co wybrać – Unibike czy Kross, warto przynajmniej liznąć historii obu marek. Kross funkcjonuje na rynku od 1990 roku i produkuje nie tylko rowery, ale również akcesoria do nich. Był długo związany z wyścigami górskimi, a dziś współpracuje ze sportowcami, którzy pomagają ulepszać rowery. Kross jest jedną z niewielu firm, które produkują ramy z włókna węglowego. Od niedawna specjalizuje się również w rowerach elektrycznych, a oprócz nich w ofercie Kross znajdziemy modele górskie, turystyczne, miejskie czy szosowe. Swoje wyroby Kross sprzedaje w ponad 50 państwach na świecie.
Unibike również jest polskim producentem rowerów, który znany jest z dobrego stosunku jakości do ceny. Podobnie jak Kross działa na rynku od 1990 roku i cieszy się fantastyczną opinią. W ofercie marki znajdziemy rowery trekkingowe, miejskie, crossowe, szosowe czy dla najmłodszych. Unibike również rozpoczął produkcję rowerów elektrycznych. Oprócz modeli klasy średniej przedsiębiorstwo proponuje również podstawowe rowery do amatorskiego uprawiania sportu.

Unibike – polecane modele

Unibike Shadow

Unibike Shadow ma hamulce tarczowe hydrauliczne oraz zewnętrzną przerzutkę. Oferuje aż 27 biegów, co pozwala mu doskonale radzić sobie z różnymi wyzwaniami terenowymi. Rama jest wykonana z aluminium i stosunkowo lekka, a na wyposażeniu znalazł się amortyzator o skoku 100 mm. Mamy tutaj też kultowy już osprzęt Shimano taki jak kaseta, dźwignie przerzutek i przerzutki, suport czy mechanizm korbowy. W zestawie z rowerem otrzymujemy dzwonek, ale brak jest bagażnika czy podpórki.

Unibike Fusion

To rower górski o uniwersalnym przeznaczeniu – nadaje się zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn na górskie wycieczki, a także jako sprzęt przeznaczony na dojazdy do pracy. W Unibike Fusion znajdziemy osprzęt Shimano, amortyzator o skoku 100 mm, 27 przełożeń i dzwonek. Mamy tutaj aluminiową ramę o specjalnej, aerodynamicznej konstrukcji i hamulce tarczowe hydrauliczne oraz przerzutkę zewnętrzną. Koła 29 cali pozwalają utrzymać stabilność nawet w najtrudniejszym terenie.

Unibike Flash EQ LDS

Unibike Flash EQ LDS to rower trekkingowy, który świetnie poradzi sobie w czasie wypadów do parku czy dojazdów do pracy. Ma szeroką gamę akcesoriów, z których większość została wykonana z aluminium. Oprócz tego wyposażono go w aluminiową ramę o hydrofobowych właściwościach. Znajdziemy tu odblaskowe oświetlenie, pompkę, dzwonek oraz bagażnik i błotniki.

Unibike Vision LDS

Unibike Vision LDS to rower miejski, który wyróżnia się odrobinę sportowym designem. Jego rama jest jednak typowo miejska. Mamy tutaj aż 24 przełożenia, hamulce V-brake oraz amortyzację na przód. Widelec to SR SUNTOUR CR-7V o skoku 40 mm, który jest wystarczający do zastosowań, do których został stworzony rower. Mamy tutaj także osprzęt Shimano oraz aluminiową ramę. Zadbano także o to, by w zestawie znalazły się bagażnik, podpórka, oświetlenie oraz błotniki.

Kross – polecane modele

Kross Hexagon 6.0

Kross Hexagon 6.0 to jeden z najlepiej ocenianych rowerów górskich Krossa. Doskonale sprawdzi się zarówno w górach, jak i na leśnych ścieżkach. To zatem idealny wybór dla wszystkich miłośników przygód i terenu! Ma koła 27,5” lub 29” oraz 24 biegi. Znalazły się tutaj mocne hamulce tarczowe hydrauliczne. Pozwala przyjąć znacznie mniej pochyloną pozycję na rowerze, co zwiększa komfort jazdy i pozwala wykorzystywać rower w nieco bardziej uniwersalnych zastosowaniach. Jego rama została wykonana z aluminium – jest lekka i wytrzymała.

Kross Flex Hybrid 1.0

Kross Flex Hybrid 1.0 to bardzo kompaktowy, składany rower elektryczny. Można przewozić go ze sobą dosłownie wszędzie, a z jego przechowywaniem w najróżniejszych miejscach nie powinno być większych problemów. Dobrze sprawdzi się podczas dojazdów do pracy, ale pozwoli również na szybkie przemieszczanie się po szosach. Ma 7 biegów, akumulator o pojemności 375 Wh, silnik 250 W oraz koła 20 cali. Jego rama wykonana została z aluminium i jest swoistym kompromisem pomiędzy lekkością a sztywnością. Na wyposażeniu znajduje się kaseta i manetki Shimano, a także wygodny wyświetlacz LCD.

Kross Trans 6.0

Kross Trans 6.0 ma wewnętrzną przerzutkę w piaście, hamulce typu V-brake oraz amortyzację na tył. Oferuje 7 biegów i ma koła wielkości 28 cali. Pozwala przyjąć wygodną za kierownicą pozycję, a jego napęd jest praktycznie bezobsługowy. Co więcej, rower od razu po zakupie jest gotowy do jazdy. W zestawie mamy oświetlenie, podpórkę, błotniki i bagażnik. Rama została wykonana z aluminium, a rower posiada amortyzator SR Suntour NEX HLO o skoku 63 mm.

Kross Level 1.0

Kross Level 1.0 to rower górski z amortyzacją na tył. Ma koła w rozmiarze 29 cali, które zapewniają niezbędne bezpieczeństwo, 24 biegi oraz hamulce tarczowe hydrauliczne. Jego rama została wykonana z lekkiego aluminium, a użytkownicy w cenie otrzymują widelec SR SUNTOUR XCT30. Znajdziemy tu też osprzęt Shimano i wygodne siodełko. Dla poszukiwaczy roweru do 2000 złotych ten model będzie idealnym wyborem.
Autor: Redakcja Ceneo