Data publikacji:

Rower Storm czy Kross? Porównanie

Wybór roweru to zwykle nieco większa inwestycja, zatem wcześniej warto przeanalizować swoje potrzeby dotyczące jego rodzaju, dodatkowego osprzętu i innych parametrów, wśród których należy uwzględnić także markę. W dzisiejszym artykule zajmiemy się analizą tego, którą firmę wybrać – Storm czy Kross. Obie pochodzą z Polski i oferują wysokiej jakości rowery, które są doceniane w różnych miejscach w kraju i poza nim. Dowiedz się, jaki rower wybrać.
rower storm czy kross

Rower Storm czy Kross? O markach Storm i Kross

Marka Storm swoją siedzibę ma w Polsce. Znajduje się w TOP 5 firm produkujących rowery, a swoje produkty na rynek wprowadziła w 2015 roku. Jej modele znane są z niezawodności i dobrego wykonania. Producent uwzględnił w swojej ofercie szeroki wybór rowerów damskich, męskich oraz dziecięcych różnych rodzajów.
Marka Kross również swoją siedzibę ma w Polsce. W swoim asortymencie uwzględnia wszystkie możliwe rodzaje rowerów w najróżniejszych przedziałach cenowych, zatem coś dla siebie znajdą zarówno amatorzy, jak i doświadczeni kolarze. Działa na zasadach manufaktury, pomimo tego, że swoje produkty rozprowadza w różnych zakątkach Europy i nie tylko. Na rynku działa od 1990 roku.

Marka Storm – przegląd oferty

Marka Storm w swojej ofercie ma najróżniejsze rodzaje rowerów:
 • dziecięce – wykonane z lekkich materiałów, w pięknych, przyciągających uwagę dzieci kolorach, w różnych rozmiarach ram. Łatwiej się na nie wsiada. Grupą docelową marki są maluszki już od 2 lat wzwyż;
 • cross – łączące zalety rowerów górskich i szosowych. Są dość wygodne i mają lekką ramę, ale niekoniecznie sprawdzą się w najwyższych górach, ponieważ nie są przeznaczone wyłącznie do tego celu;
 • miejskie – na których można zajmować wygodną pozycję i odciążyć kręgosłup. To idealny wybór, żeby zamienić na niego dojazdy samochodem do pracy;
 • górskie – z mocnymi hamulcami, które poradzą sobie w górskim terenie. Mają cięższą ramę i zapewnią bezpieczeństwo jazdy w górach;
 • turystyczne – sprawdzające się podczas najróżniejszych wypraw w zakątki utwardzone i nieutwardzone. Można znaleźć do nich ogrom wyposażenia dodatkowego.
 • Marka Kross – przegląd oferty

  Marka Kross oferuje między innymi rowery:
 • szosowe – to rowery dedykowane zastosowaniom drogowym. Można wykorzystywać je podczas jazdy na utwardzonych powierzchniach, gdzie zapewnią odpowiedni komfort i zagwarantują rozwijanie wyższych prędkości;
 • turystyczne – przeznaczone do dłuższych wypraw w najróżniejsze miejsca. Przystosowane do przewożenia nimi toreb czy sakw. Mają wytrzymałe opony, które są dostosowane do korzystania z nich na długich dystansach;
 • miejskie – o zupełnie odmiennej geometrii względem innych rowerów. W ofercie marki Kross znajdziemy rowery wyposażone w pełny osprzęt – osłonę łańcucha, błotniki, oświetlenie oraz bagażnik;
 • elektryczne – idealne dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z jazdą na rowerze. Mają wspomaganie, więc nie będą nadmiernie męczyć, i pozwolą np. dojechać do pracy bez zgrzania się;
 • górskie – przeznaczone do stosowania w trudnym terenie, gdzie droga jest nieutwardzona. Mają mocne amortyzatory i opony z agresywnym bieżnikiem, a także znacznie cięższą ramę.
 • Polecane modele – Storm

  Storm Shark 1.0

  To jeden z flagowych modeli wypuszczonych przez tę markę. Znany jest z dobrej jak na rower górski ceny oraz wysokiej jakości osprzętu. Ma aluminiową ramę, widelec Suntour XCE, korbę Shimano oraz większość osprzętu produkowanego samodzielnie przez markę. Znajdziemy tu hamulce tarczowe hydrauliczne. Dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych.

  Storm Amsterdam

  To rower miejski o zachwycającej sylwetce. Ma plastikowe, antypoślizgowe pedały, aluminiowe, wzmacniane obręcze oraz stalową ramę. Na wyposażeniu znajduje się podpórka, błotniki, bagażnik o dużej ładowności, dzwonek oraz odblaski, które zapewnią bezpieczeństwo podczas jazdy.

  Storm Racer 2D

  Storm Racer 2D to rower MTB dedykowany najmłodszym miłośnikom wrażeń. Ma aluminiową ramę, osprzęt Shimano lub Storm, a także odblaski. Dostępny jest w bardzo szerokim wyborze kolorów. Ma 21 biegów i hamulce tarczowe mechaniczne.

  Polecane modele – Kross

  Indiana Moena S1B

  Model Indiana Moena S1B można by porównać do wcześniej omówionego Storm Amsterdam. Nie ma amortyzacji, jest bardzo wygodny i posiada ergonomiczne siodełko, które idealnie sprawdzi się w mieście. Rama jest wykonana ze stali, a rower został wyposażony w osprzęt Indiana. Ma wąską kierownicę o antypoślizgowych właściwościach. Na wyposażeniu znalazła się ochrona łańcucha, błotniki, dzwonek, podpórka, odblaski, oświetlenie LED.

  Kross Trans 6.0

  To rower turystyczny, który oferuje 7 różnych biegów. Umożliwia zajęcie bardzo wygodnej pozycji. Ma szerokie siodełko, amortyzator oraz osprzęt Shimano. Opony, które zaproponował do niego producent, to Schwalbe Silento K-Guard. Ma bagażnik, który umożliwia przewożenie potrzebnych ładunków podczas wycieczek.

  Kross Hexagon Jr 1.0

  Kross Hexagon Jr 1.0 to doskonała propozycja górska dla najmłodszych. Znajdziemy tu 8 biegów, komponenty Shimano oraz amortyzator o skoku 50 mm. Na uwagę zasługują też hamulce V-brake i aluminiowa rama. Sprawdzi się nie tylko na wycieczki w góry, ale również na dojazdy do szkoły czy na zajęcia dodatkowe. Nie jest aż tak ciężki, jak inne rowery górskie.

  Kross Trans 8.0

  To damski rower turystyczny z hamulcami tarczowymi hydraulicznymi. Ma aż 27 biegów i gwarantuje niebywały komfort. Na wyposażeniu znajdziemy opony Schwalbe Silento i amortyzację o skoku 63 mm. Rama została wykonana z aluminium.
  Autor: Redakcja Ceneo