Data publikacji:

Wybierz się na Juwenalia!

Choć Juwenalia to studenckie święto, możesz wziąć w nich udział nawet wówczas, jeśli nie posiadasz legitymacji studenckiej. Bilety na koncerty największych polskich gwiazd organizowanych w ramach tego wydarzenia może zdobyć każdy. Już teraz zostały ogłoszone pierwsze gwiazdy Juwenaliów w Rzeszowie i Białymstoku. Sprawdź, gdzie warto się pojawić.

juwenalia

Rzeszowskie Juwenalia 2024

Tegoroczne Rzeszowskie Juwenalia odbędą się w dniach 10-11 maja na Miasteczku Akademickim Politechniki Rzeszowskiej. Będzie to już 29. edycja tego wydarzenia, które jest gwarancją wyśmienitej zabawy. Jak zawsze rozpocznie się tradycyjnym otwarciem na Rzeszowskim Rynku.

Kto zagra na Juwenaliach w Rzeszowie?

Podczas tegorocznej edycji Rzeszowskich Juwenaliów zostaną przygotowane aż trzy sceny tematyczne. Organizatorzy zapewniają, że to niejedyna niespodzianka, na którą mogą liczyć osoby przybywające na tę imprezę. Wrażenie robi także line-up. Wśród ogłoszonych artystów znalazły się takie nazwiska jak:

  • PRO8L3M - zespół hip-hopowy znany z takich utworów jak "Nicea" czy "Mayday",
  • Kwiat Jabłoni - duet folk-pop znany z takich utworów jak "Byłominęło" czy "Od nowa",
  • Golec uOrkiestra - zespół łączący etniczne brzemienia z popem znany z takich utworów jak "Ściernisco" czy "Stromy szlak",
  • Żabson - raper znany z takich utworów jak "Nie Mam Czasu Na Wakacje" czy "Nie Z Tego Świata",
  • Daria Zawiałow - piosenkarka znana z takich utworów jak "SUPRO" czy "Z Tobą na chacie".
  • Kayah - piosenkarka znana z takich utworów jak "Prawy Do Lewego" czy "Byłam Różą".

Rzeszowskie Juwenalia 2024 - bilety

Na Rzeszowskie Juwenalia 2024 można kupić zarówno karnety na całe wydarzenie, jak i pojedyncze wejściówki na wybrany dzień. Karnety normalne kosztują 117,50 zł, natomiast ulgowe - 58,50 zł. Warto jednak pamiętać, że są w sprzedaży tylko do końca kwietnia! Cennik biletów pojedynczych to natomiast 58,50 zł i 37,50 zł w zależności od tego, czy przysługuje ulga. Jest to wyjątkowo atrakcyjna cena jak za możliwość usłyszenia swojego ulubionego wykonawcy.

Jak wyglądały poprzednie edycje Rzeszowskich Juwenaliów?

Rzeszowskie Juwenalia co roku cieszą się ogromną popularnością. Biorą w nich udział dziesiątki tysięcy osób (szacowano, że w 2023 roku zgromadziły aż 30 tysięcy fanów głodnych dobrej muzyki). Standardowo zawsze rozpoczynają się barwnym korowodem maszerującym z Rzeszowskiego Rynku na Miasteczko Akademickie Politechniki Rzeszowskiej, gdzie kontynuowana jest dobra zabawa. Do tej pory na Juwenaliach w Rzeszowie zagrały takie gwiazdy jak m.in. Enej, Mela Koteluk, Baciary, Dżem, Happysad czy Lady Pank.

Juwenalia Białystok 2024

W dniach 17-18 maja 2024 roku na Kampusie Politechniki Białostockiej odbędą się Juwenalia Białystok. To jedno z największych wydarzeń w województwie podlaskim, dlatego warto już teraz zarezerwować sobie na nie miejsce w kalendarzu. Tym bardziej że poprzednie edycje nie zawiodły, a więc i w tym roku można się spodziewać prawdziwej muzycznej uczty.

Kto zagra na Juwenaliach w Białymstoku w 2024?

Pełny line-up białostockich Juwenaliów nie jest jeszcze znany, jednak organizatorzy zapewniają, że na podlaskiej scenie pojawią się największe polskie gwiazdy. Fan każdego gatunku muzycznego ma znaleźć coś dla siebie. Zabrzmią zarówno dźwięki popu, jak i hip-hopu czy rocka. Bilety na to wydarzenie z pewnością mogą natomiast kupować fani Kayah, ponieważ jest to jedna z dwóch artystów, którzy potwierdzili już swoją obecność. Piosenkarka króluje na rodzimej scenie od wielu lat. Jest znana z takich przebojów jak "Prawy do Lewego", "Byłam Różą", "Testosteron" czy "Budzikom Śmierć". Na Juwenaliach Białystok 2024 zapowiedzieli się także Golec uOrkiestra. Zespół zagra swoje największe hity, a tych nie brakuje w ich portfolio. Znani się z takich utworów jak "Ściernisco", "Stromy szlak", "Górą ty", "Crazy is my life" czy "Pędzą konie".

Bilety na Juwenalia Białostockie

Bilety na Juwenalia Białystok 2024 już są dostępne w sprzedaży. Nie będąc studentem Politechniki Białostockiej, można nabyć dwudniowy karnet, który uprawnia do tego, aby wziąć udział we wszystkich koncertach podczas imprezy. Kosztuje on 96,00 zł, jednak nie warto zwlekać z jego zakupem, ponieważ z końcem kwietnia sprzedaż zostaje zamknięta.

Jak wyglądały poprzednie edycje Juwenaliów Białystok?

Juwenalia Białystok 2024 to już 15. edycja tego wydarzenia. Poprzednie przyciągnęły tysiące osób i choć nie jest to najgłośniejsze wydarzenie w kraju, to zdecydowanie takie, na którym warto być. Tym bardziej że każdego roku do stolicy województwa podlaskiego zjeżdżają się największe gwiazdy. Na Juwenaliach w Białymstoku można już było usłyszeć m.in. Lady Pank, Happysad, Marylę Rodowicz, Kult czy O.S.T.R. Każda impreza rozpoczynała się uroczystą Paradą Studencką ulicami Białegostoku. Wyrusza ona spod placu pod Teatrem Dramatycznym, aby dotrzeć na Kampus Politechniki Białostockiej, gdzie odbywają się wszystkie koncerty. Całe wydarzenie odbywa się w klimacie festiwalowym. Poza występami artystów uczestnicy Juwenaliów mają także do dyspozycji wesołe miasteczko.

Autor: ebilet.pl