Data publikacji:

Jaki rower crossowy do 3000 zł wybrać?

Rower crossowy do 3000 zł, ze względu na swoją uniwersalną charakterystykę, sprawdzi się zarówno na ścieżkach rowerowych, jak i szutrowych drogach. Zastanawiasz się, jaki model będzie odpowiedni? Przygotowaliśmy kilka idealnych propozycji w tej cenie!
jaki rower crossowy do 3000 zł

Rower crossowy – dla kogo będzie najlepszym wyborem?  

Rower crossowy czerpie rozwiązania zarówno z rowerów górskich, jak i trekkingowych. Z tego powodu może być wykorzystany zarówno do rekreacyjnej, jak i nieco bardziej agresywnej jazdy. Ramy o raczej łagodnej charakterystyce pozwalają zająć komfortową pozycję, która nie będzie skutkowała bólem pleców po kilku kilometrach. Dodatkowo producenci rezygnują z dodatkowych akcesoriów takich jak bagażnik czy błotniki. Z tego powodu rower crossowy raczej nie będzie odpowiedni na długie wyprawy. Plusem takiego rozwiązania jest obniżenie wagi, co wpływa na łatwiejsze kontrolowanie jednośladu, a także wygodniejsze przenoszenie.  
Mając do dyspozycji 3000 zł, znajdziemy bez problemu rowery crossowe, które mają sportową charakterystykę i mogą służyć chociażby do wykonywania regularnych treningów. Jeśli chcesz po prostu wygodnie jeździć po parku czy miejskich ścieżkach, to ze znalezieniem rekreacyjnego modelu crossowego również nie będzie większych problemów.  
Rower crossowy to idealny wybór dla osób aktywnych, które nie ograniczają się wyłącznie do jazdy po asfaltowych miejskich drogach. Koła 28-calowe w połączeniu z cienkimi oponami charakteryzują się niskimi oporami toczenia oraz są w stanie zagwarantować niezłe przyspieszenie. W sklepach oprócz rowerów crossowych męskich znajdziemy rowery crossowe damskie z charakterystyczną obniżoną górną rurą.  
Rower crossowy jest doskonałą alternatywą dla roweru górskiego, który swoje możliwości pokazuje na górskich bądź leśnych trasach. Jeśli nie wybierasz się w takie miejsca, to rower crossowy spełni swoje zadanie.  

Na jakie wyposażenie można liczyć w rowerach crossowych do 3000 zł?  

Wyposażenie rowerów crossowych w segmencie do 3000 zł można określić jako bardzo dobre. Komponenty z wysokiej półki są wytrzymałe i lekkie. Napęd składa się z trzech lub dwóch przełożeń z przodu oraz ośmiu bądź dziewięciu przełożeń z tyłu. Taka konfiguracja jest bardzo uniwersalna, szczególnie gdy przyjdzie jeździć na rowerze crossowym po wzniesieniach.  
Mając do dyspozycji budżet 3000 zł, bez kłopotu znajdziesz model z przednim widelcem amortyzowanym. Jego zadaniem jest wybieranie napotkanych nierówności. Skok takiego amortyzatora nie przekracza 60-80 mm, jednak do rekreacyjnej jazdy po nieutwardzonych ścieżkach taka wartość jest w zupełności wystarczająca.  
Jednym z ważniejszych elementów każdego roweru crossowego są hamulce. Ich zadaniem jest zatrzymanie rowerzysty w dowolnym momencie. W cenie 3000 zł montowane są hamulce tarczowe charakteryzujące się dużą siłą, a także odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne.  
Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na wagę roweru, która nie powinna przekraczać 14 kg. Dla porównania rowery trekkingowe lub miejskie potrafią ważyć nawet 15-16 kg. Taka różnica jest bardzo odczuwalna!  

Polecane rowery crossowe do 3000 zł  

Kellys Cliff 90  

Ładny i solidnie wykonany rower crossowy w cenie do 3000 zł wyróżnia się dobrą specyfikacją. Aluminiowa rama jest lekka, wytrzymała i ma łagodne kąty, które pozwalają na zajęcie prostej pozycji. Widelec Sr Suntour NEX ma 63 mm skoku i na jego wyposażeniu znalazła się blokada skoku. Jej posiadanie przydaje się szczególnie na asfaltowych trasach, gdzie tłumienie przedniego widelca nie jest konieczne. Komponenty w rowerze Cliff 90 składają się z produktów Shimano. Trzy biegi z przodu i osiem biegów z tyłu będą odpowiednie do codziennej jazdy. Kellys Cliff 90 jest jednym z lepszych wyborów w cenie do 3000 zł.  
Specyfikacja:  
 • Rama: Kellys Crosslite  
 • Widelec przedni: Sr Suntour NEX HLO 63 mm  
 • Koła: 28 cali  
 • Komponenty: Shimano  
 • Napęd: 24 biegi  
 • Hamulce: Tektro Hydraulic Disc  

Merida Crossway 20-D  

Merida Crossway 20-D jest wprost stworzona do jazdy na trochę dłuższych dystansach. Rama roweru została wykonana z podwójnie cieniowanego i technoformowanego aluminium. Taki zabieg wpływa na obniżenie wagi, zwiększenie wytrzymałości oraz ukrycie spawów przy łączeniu rur. Rower firmy Merida ma amortyzator Sr Suntour NEX 63 mm wraz z blokadą skoku. Aby zmaksymalizować komfort jazdy, inżynierowie Meridy umieścili amortyzowaną sztycę. Napęd i hamulce Shimano są gwarancją bezproblemowego działania!   
Specyfikacja:  
 • Rama: Crossway Speed  
 • Widelec przedni: Sr Suntour NEX  
 • Koła: 28 cali  
 • Komponenty: Merida    
 • Napęd: Shimano  
 • Hamulce: Shimano 

Kross Evado 4.0  

W naszym zestawieniu rowerów crossowych do 3000 zł nie mogło zabraknąć modelu Evado 4.0 od polskiej firmy Kross. Rama jest dostępna zarówno w konfiguracji męskiej, jak i damskiej. Napęd Shimano ma 24 biegi, co jest standardowym i uniwersalnym zakresem przełożeń. Przedni widelec to znany Sr Suntour NEX z blokadą skoku. Na uwagę zasługują również koła wykonane z aluminium 6061. Ich doskonała wytrzymałość sprawia, że nawet przy najechaniu na krawężnik obręcz nie ulegnie wykrzywieniu. Opony o szerokości 42 mm sprawdzą się na szutrowych odcinkach. Kross Evado 4.0 kosztuje mniej niż 3000 zł i ma bardzo solidne wyposażenie. Obok tego roweru crossowego nie można przejść obojętnie.  
Specyfikacja:  
 • Rama: aluminiowa  
 • Widelec przedni: Sr Suntour NEX  
 • Koła: aluminiowe  
 • Komponenty: aluminiowe  
 • Napęd: Shimano  
 • Hamulce: Tektro