Data publikacji:

Jakie rękawice bramkarskie do 100 zł wybrać?

Nie jest tajemnicą, że obecnie najpopularniejszym sportem drużynowym w wielu krajach jest piłka nożna. Nie inaczej jest w Polsce. Tu także mecze piłki nożnej wzbudzają duże emocje, a nierzadko fani piłki nożnej sami chcą stanąć na murawie w roli zawodników.
Rękawice bramkarskie do 100 zł

Po co bramkarzowi rękawice?

Chociaż piłka nożna to sport, który nie wymaga posiadania dużego ekwipunku, to oczywiste jest, że bramkarz musi mieć odpowiednie rękawice. Rękawice bramkarskie nie tylko ułatwiają pracę, ale także ochraniają dłonie przed urazami i kontuzjami.
Wiele osób, które chcą postawić swoje pierwsze kroki na piłkarskim boisku i skierować je w stronę bramki, zastanawia się, jakie rękawice bramkarskie do 100 zł warto kupić. Obecnie w sklepach z wyposażeniem sportowym można znaleźć wiele modeli rękawic, które różnią się od siebie krojem, materiałem, z którego są wykonane, oraz rozmiarem. Jak wybrać dla siebie dobre rękawice bramkarskie do 100 zł? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w treści poniższego artykułu.

Dobre rękawice bramkarskie do 100 zł – jakie są kroje rękawic?

Każdy bramkarz wie, że w tej roli dobre rękawice to połowa sukcesu na boisku. Z tego powodu nikogo nie powinien dziwić fakt, że wiele początkujących osób zastanawia się, które z dostępnych na rynku rękawic są najlepszym wyborem. Dobre rękawice bramkarskie do 100 zł zapewniają ochronę przed kontuzjami, a także mają wpływ na skuteczność obron w trakcie meczu.
Zatem jakie rękawice bramkarskie do 100 zł wybrać? Obecnie wyróżnić można trzy najpopularniejsze kroje rękawic:
 • Flat – ten krój rękawic bramkarskich ma widoczne szwy łączące boczny panel rękawicy z pianką na jej pozostałej części. Rękawice bramkarskie o kroju flat uznawane są za najbardziej wytrzymałe, co potwierdza liczba zadowolonych użytkowników tego typu rękawic. Swoją wysoką wytrzymałość zawdzięczają niskiemu naprężeniu pianki. Takie rękawice są także łatwe w naprawie, przez co wiele osób decyduje się właśnie na taki model. Rękawice bramkarskie o kroju flat nie są bardzo drogie, przez co wiele początkujących osób zastanawiających się, jakie rękawice bramkarskie do 100 zł wybrać, jest zdecydowanych na taki model.
 • Negative cut – czyli rękawice ze szwami wewnętrznymi. Konstrukcja tych rękawic składa się ze zszytego wewnętrznym szwem panelu bocznego z pianką. Taka budowa sprawia, że rękawice negative cut świetnie przylegają do dłoni bramkarza, a to z kolei przekłada się na lepsze czucie piłki podczas akcji. Taki krój rękawic ma powiększoną powierzchnię chwytną, jednak duże naprężenie pianki wewnątrz rękawic sprawia, że taki model jest niezbyt wytrzymały i często ulega uszkodzeniu.
 • Rollfinger – ten krój rękawic charakteryzuje się obszytym pianką palcem. Świetnie sprawdza się u osób początkujących, które mierzą się z problemem „uciekającej piłki”. Taki krój rękawic ma dużą powierzchnię chwytną, dzięki czemu nawet osoby o małych dłoniach mogą osiągać dobre wyniki, stojąc na bramce. Takie rękawice są niezwykle wygodne, jednak mają także średnią wytrzymałość oraz są zazwyczaj trudne w naprawie.
 • Z czego wykonane są rękawice bramkarskie do 100 zł?

  W sklepach można znaleźć rękawice bramkarskie wykonane z wielu różnych tworzyw i materiałów. Które z nich są najpopularniejsze?
 • Soft – to zdecydowanie najpopularniejsza pianka, po którą sięgają zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Rękawice z pianką soft oferują dobry chwyt, a także świetnie się sprawdzają w niemal każdych warunkach atmosferycznych. Istotną zaletą jest także niska cena, przez co rękawice bramkarskie z pianką soft są często wybierane przez osoby początkujące. Rękawice z pianką soft sprawdzą się podczas treningów i meczów sparingowych.
 • Supersoft z niewielką ilością lateksu – taki rodzaj wypełnienia rękawic jest polecany do gry na suchej i naturalnej murawie. Ze względu na swoją budowę, takie rękawice nie są najlepszym wyborem na sztuczną murawę, ponieważ są narażone na dużą ścieralność. Wiele osób wybiera je jako rękawice meczowe.
 • Pianka z dużą ilością lateksu – czyli rękawice ultimate. Zazwyczaj są wykorzystywane podczas meczów zarówno przez profesjonalnych bramkarzy, jak i przez tych grających w piłkę nożną na poziomie amatorskim. Takie rękawice z dużą ilością lateksu cechują się doskonałym chwytem, przez co są częstym wyborem wielu bramkarzy.
 • Aqua – rękawice z taką pianką są przystosowane do mokrej nawierzchni. Z tego powodu po taki model rękawic sięgają bramkarze wychodzący na boisko w trakcie meczu lub chwilę po nim, kiedy murawa jest wciąż mokra.
 • Hardground – to pianka z niewielką ilością grafitu. Taka konstrukcja sprawia, że rękawice tego typu świetnie sprawdzą się podczas gry na twardych nawierzchniach.
 • Prawidłowe dobranie rozmiaru rękawic bramkarskich

  Oczywiste jest, że aby rękawice bramkarskie dobrze się sprawdzały na boisku, muszą być prawidłowo dopasowane do dłoni bramkarza. Jak dobrać rozmiar rękawic brakarskich? Wbrew pozorom dopasowanie rozmiaru nie jest trudne. Aby uzyskać dobry wynik, należy zmierzyć szerokość dłoni na wysokości kłykci. Do pomiaru można wybrać miarkę krawiecką, ale także zwykłą linijkę. Uzyskany wynik należy dopasować do rozmiarów przedstawionych w tabeli.
  Warto pamiętać jednak o tym, że rękawice u każdego producenta mogą nieznacznie się różnić, dlatego zawsze przed zakupem warto się zapoznać z dostępną tabelą rozmiarów. Pod uwagę należy wziąć także kształt rękawic. Niektóre z dostępnych modeli będą dobrym wyborem dla osób o szerokich dłoniach i krótkich palcach, z kolei inne modele rękawic bramkarskich świetnie się sprawdzą u osób o wąskich dłoniach i długich palcach.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Patrycja Wojas
  Patrycja Wojas

  Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!