Data publikacji:

Pomysły na zimowe dni i wieczory poza domem, czyli co można robić w zimę?

Choć zima sprzyja zaszyciu się pod kocem z kubkiem gorącej herbaty, warto spędzić ten czas aktywnie. Wolne godziny, który latem zazwyczaj spędzamy na świeżym powietrzu, możemy wykorzystać na własny rozwój, naukę i zdobywanie ciekawych doświadczeń. Dodatkowe zajęcie pozwoli nam utrzymać pozytywne nastawienie do życia, a jeśli zapiszemy się na kurs, zdobędziemy nową umiejętność.

co mozna robic w zime

Wbrew pozorom w okresie zimowym znajdziemy wiele możliwości na ciekawe spędzanie czasu poza domem. Warto z nich skorzystać, ponieważ szybko nadchodzący zmrok zwykle sprawia, że stajemy się senni i dopada nas spadek energii. Możemy wybrać się do szkoły tańca, na fitness lub zapisać na kurs gotowania. Dodatkowa aktywność pozwoli nam zachować formę fizyczną i psychiczną przez całą zimę.

Zajęcia ruchowe

Okres zimowy to idealny czas na sporty zimowe. O ile na  narty lub snowboard trzeba wybrać się w góry, o tyle lodowisko znajdziemy w każdym większym mieście. Łyżwy to doskonała aktywność fizyczna, która łączy sport i świetną rekreacyjną zabawę.

Możemy także zapisać się zajęcia taneczne – samemu lub z partnerem. Kurs tańca to jednocześnie doskonała okazja do miłego spędzenia wspólnego czasu. Doskonałym sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu, np. w gronie przyjaciół, są także kręgle. Możemy podzielić się  na dwie drużyny i rozegrać ciekawy pojedynek.

Rusz głową!

Osoby preferujące ćwiczenia intelektualne, mogą wybrać zajęcia, na których będą musieli pogłówkować. Ciekawą propozycją jest gra w szachy lub w planszówki. Aby pograć, możemy zapisać się do odpowiedniego klubu lub skorzystać z oferty barów, które coraz częściej udostępniają gościom „Monopol”, „Scrabble” czy „Jengę”. Zwolennicy gier komputerowych mogą wybrać się, np. do baru gamingowego. To miejsce skupiające społeczności graczy, którzy mogą wspólnie prowadzić rozgrywki, a jednocześnie poznać się w „realu”. Więcej o barach gamingowych przeczytasz TUTAJ.

Warsztaty i kursy pomysłem na to co robić w zimę

Inną opcją na aktywne spędzanie wolnego czasu zimą jest uczestnictwo w kursach, np. językowych lub warsztatach gotowania. Jeśli chcemy spróbować swoich sił w sztuce decoupage’u, fotografii czy wizażu, to teraz jest najlepszy czas. Długie, zimowe wieczory często sprawiają, że stajemy się zniechęceni oraz senni. Dodatkowe zajęcia zmobilizują nas do wyjścia z domu, poznania nowych osób i spędzenia czasu w twórczej oraz radosnej atmosferze. Nie tylko odpoczniemy po pracy, ale także nauczymy się nowych umiejętności, które mogą przerodzić się w pasję.

Szeroki wybór kursów i warsztatów znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kasia
Autor: Kasia