Data publikacji:

5 gadżetów niezbędnych na stoku

Białe szaleństwo na stokach trwa w najlepsze. Śmiało możemy ruszać na narty lub snowboard w góry. Obok obowiązkowego ubioru oraz sprzętu z pewnością przyda nam się kilka praktycznych gadżetów. Prezentujemy, czego nie powinno zabraknąć w Waszym ekwipunku.

Osoby uprawiające sporty zimowe pewnie wielokrotnie odmrozili sobie ręce, zgubili karnet czy przemokły im buty. Kilka funkcjonalnych gadżetów z pewnością przyda się, aby szaleństwo na stoku było jeszcze bardziej pasjonujące.

Źródło: blog.ktm.com

Gadżet 1. Klips do skipassa

Niezwykle funkcjonalny przedmiot, dzięki któremu karnet na wyciąg będzie zawsze w jednym miejscu. Wystarczy przypiąć brelok do kurtki i bez problemu korzystać ze stoku bez obaw, że w czasie zjazdów zgubimy skipassa.

Gadżet 2. Ogrzewacz do rąk

Niezwykle przydatny gadżet, szczególnie podczas mrozów. Możemy wybrać ogrzewacz benzynowy, który wystarczy odpalić zapalniczką i ogrzewać dłonie nawet do 12 godzin! Inną opcją jest ogrzewacz na USB, taki należy naładować, jak telefon. Działa przez 7 godzin.

Na grafice: 1. Rękawiczki Pan Prezent, 16,90 zł; 2. Ogrzewacz Zippo, 99 zł; 3. Suszarka do butów Elektrowarm, 111 zł

Gadżet 3. Ogrzewanie butów

Buty to mocno eksploatowany element ubioru na stoku. Ciepło bardzo szybko ucieka przez stopy, szczególnie te przemoczone. Praktycznym rozwiązaniem będzie suszarka do butów, która szybko wysuszy nieprzyjemnie wilgotne obuwie, a dodatkowo zneutralizuje rozwój bakterii. Warto także zaopatrzyć się w podgrzewane wkładki do butów.

Gadżet 4. Rękawiczki do smartfona

Kiedy jest zimno i wietrznie zdejmowanie rękawiczek może być bardzo niekomfortowe. Ale jak wtedy korzystać z telefonu? Z pomocą przychodzą specjalne rękawiczki, wyłożone specjalnym włóknem, które ekran dotykowy odbiera jak dotyk palca.

 Gadżet 5. Kask z kamerką

To wspaniałe rozwiązanie dla tych, którzy uwielbiają uwieczniać wyjątkowe momenty. Nagrywanie telefonem lub robienie zdjęć aparatem podczas zjazdu ze stoku mogą być niebezpieczne. Wodoodporna i wstrząsoodporna, specjalna kamerka przyczepiona do kasku lub gogli doskonale zastąpi tradycyjne sprzęty. Co ważne, urządzenie posiada duży włącznik nagrywania przystosowany do naciśnięcia w grubych rękawiczkach.

Szeroki wybór gadżetów na stok znajdziesz TUTAJ.

Autor: Kasia