Data modyfikacji:

Najciekawsze parki linowe w Polsce. Przewodnik dla poszukiwaczy adrenaliny

Parki linowe w Polsce cieszą się rosnącą popularnością wśród miłośników aktywnego wypoczynku. Oferują one trasy o różnym stopniu trudności, dostosowane zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Poniżej przedstawiamy wybrane parki linowe, które warto odwiedzić.
parki linowe w polsce

Wyspa Przygody „Opatowicka” – Wrocław

Wyspa Przygody „Opatowicka” to propozycja z Dolnego Śląska, a konkretnie Wrocławia. Park linowy jest wyposażony w system platform i przeszkód linowych o łącznej długości 1017 m. Na Wyspie Opatowickiej znajdziecie 6 tras o różnym stopniu trudności. Łatwe propozycje to „Małpka” z 21 przeszkodami i platformami umieszczonymi do 3 m nad ziemią oraz „Świstak” z 13 atrakcjami na wysokości 3-6 m nad ziemią. Trasy średnie noszą miano „Wiewiórki”, gdzie na 170 m rozstawiono 13 atrakcji (3-6 m nad podłożem) oraz „Dzięcioł” – 10 atrakcji na wysokości 3-9 m. Natomiast na osoby żądne największych emocji czeka „Goryl”, czyli napowietrzna, 102-metrowa ścieżka, gdzie 15 przeszkód wisi 8-10 m od ziemi oraz „Pantera” z 16 atrakcjami na wysokości nawet 17 m.

Śląski Park Linowy – Chorzów

Z kolei na Górnym Śląsku porcję adrenaliny oferuje Śląski Park Linowy zlokalizowany w Chorzowie. Stworzono tu 90-metrową trasę mini z 12 przeszkodami i 11 domkami dla maluchów między 3 a 12 rokiem życia, 117-metrową ścieżkę dla dzieci powyżej 130 cm wzrostu, a także trasę średnią, gdzie atrakcje zawieszono na wysokości 6-9 m oraz trasę uznawaną za jedną z najtrudniejszych w Polsce, gdzie na 296 m zgromadzono 15 platform wiszących nawet 10,5 m nad ziemią.

Przygoda Park – Wisła

Ekstremalne przeżycia zapewni też Przygoda Park w Wiśle z 5 zróżnicowanymi trasami – zieloną dla dzieci i młodzieży o wzroście 130-150 cm, żółtą z m.in. skokiem indiańskim i pajęczyną Tarantuli dla maluchów o wzroście 115-150 cm, niebieską dla lubiących czuć adrenalinę w umiarkowanych ilościach, czerwoną z przeszkodami na dużej wysokości oraz wersję kamikaze z 6 tyrolkami zjazdowymi.

Park Linowy „Tarzan” – Leszno

W województwie wielkopolskim zachęcamy do odwiedzenia Parku Linowego „Tarzan” w Lesznie, gdzie prócz tytułowej trudnej trasy o długości 388 m i z 21 przeszkodami, można sprawdzić swoje siły na ścieżce „Jane” (15 atrakcji), „Super Jane” (16 atrakcji), łatwych 65 m z 11 atrakcji lub wersji naszpikowanej zjazdami. Dla dzieci przygotowano 26 m i 6 przeszkód, m.in. huśtające się belki i przeskok na linie.

Leśny Park Linowy – Olsztyn

W Olsztynie znajdziemy Leśny Park Linowy oferujący łatwą trasę dla dzieci z 18 atrakcjami oraz liczącą 24 przeszkody wersję średnią dla młodzieży. Z kolei najodważniejsi mogą wybrać ścieżkę trudną z 25 barierami do przejścia, wersję 2 zjazdów tyrolskich na wysokości 18 m o łącznej długości 333 m (nad Stadionem Leśnym) lub trasę ekstremum, na której czeka ich „Żołnierska przeprawa”, „Linoskoczek”, obrotowe belki i trapezy czy tunel z siatki.

Park Linowy Chrobry – Elbląg

Z kolei Elbląg ma Park Linowy Chrobry, gdzie pod męskimi imionami - Zdzisiu, Heniu, Piotruś i David, kryją się odpowiednio trasa trudna (16 przeszkód), średnia (15 atrakcji), łatwa (15 przeszkód dla dzieci) oraz tyrolka. Na najmłodszych (dzieci od 3 do 8 roku życia) czeka Maluch z 12 atrakcjami do przejścia.

Park Linowy Panorama – Stargard Szczeciński

Głodni wrażeń, którzy znajdą się w pobliżu lub w samym Stargardzie Szczecińskim mogą spędzić emocjonujące kilka godzin w Parku Linowym Panorama. Na 3 trasach o zróżnicowanym stopniu trudności ustawiono 45 przeszkód typu mosty i zjazdy tyrolskie, skoki na linach typu tarza, wiszące kłody, belki i kładki.

PowerPark Łeba – Łeba

Wyjątkowym miejscem jest też PowerPark Łeba, gdzie na 2 ha oprócz torów gokartowych, pola gry do paintballa czy strzelnicy umieszczono konstrukcje linowe tworzące 6 tras dostępnych już dla 3-latków. Ponad 630 m podzielono na wersję Maluch o długości 50 m, dwie trasy określane jako łatwe, gdzie przeszkody wiszą 2-4 m nad ziemią oraz dwie opcje średnie – akcja toczy się na wysokości 4-7 m. Osoby o dobrej kondycji mogą zmierzyć się ze 158-metrwoym wyzwaniem określanym jako trasa czarna, gdzie przyjdzie im stawić czoła złośliwym belkom i pętlom, slalomowi z worków bokserskich czy deskorolce, która po wejściu na nią zatrzyma się dopiero na końcu liny, czyli podeście.

Park Linowy Bielany – Warszawa

Największy park linowy w Warszawie, oferujący pięć różnorodnych tras i 90 atrakcji. Trasy mają różny stopień trudności, najłatwiejsza dostępna jest już dla maluchów od 2,5. roku życia, najtrudniejsza to wysoka trasa o długości 290 metrów.

Park Linowy Julinek – k. Warszawy

Największy na Mazowszu park linowy, z dziewięcioma trasami o łącznej długości 1486 metrów oraz 184 przeszkodami. Najłatwiejsze trasy są dla dzieci od 4. roku życia.

Park Linowy Gibon – Przasnysz

Park oferuje osiem różnorodnych tras o łącznej długości 1600 metrów. Trasa dla najmłodszych dedykowana jest dzieciom już od 3. roku życia, a najtrudniejsza trasa zawieszona jest na wysokości 11 metrów nad ziemią.

Park Linowy Skarbka – Bałtów

Największy park linowy w Polsce, znajdujący się na terenie dawnego kamieniołomu w miejscowości Skarbka niedaleko Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Jego powierzchnia to ponad 35 tysięcy metrów kwadratowych. W naturalnym otoczeniu drzew stworzono pięć tras z przeszkodami linowymi o różnym stopniu trudności, dwie trasy szkoleniowe, najdłuższy na Pomorzu zjazd tyrolski (210 metrów) oraz ściankę wspinaczkową.
Przed odwiedzeniem wybranego parku linowego warto zapoznać się z aktualną ofertą, godzinami otwarcia oraz cennikiem, które mogą ulec zmianie. Parki linowe to doskonała forma aktywnego spędzania czasu, dostarczająca emocji i satysfakcji zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo