Data modyfikacji:

Dolny Śląsk. Gdzie pojechać w weekend?

Szukacie pomysłu na to, gdzie pojechać w weekend na Dolnym Śląsku? Mamy dla was kilka podpowiedzi. Sprawdźcie najciekawsze miejsca na Dolnym Śląsku.
Masz ochotę na weekend na łonie natury? A może myślisz nad rodzinnym piknikiem lub ogniskiem ze znajomymi? Przestawiamy kilka klimatycznych miejsc, które idealnie się do tego nadają.

Kolorowe Jeziorka, Marciszów

Jedno z siedmiu nowych cudów Polski według magazynu "National Geographic Traveler". Jeziorka znane są przede wszystkich z niecodziennego koloru wody i pięknego krajobrazu. Jedne akweny otoczone są stromymi zboczami, inne ścianą drzew.

Jednak to nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na nas w dolnośląskim Marciszowie. Olbrzymie wrażenie robi także mieniący się wszystkimi odcieniami czerwieni skalny labirynt. Dużym plusem tego urokliwego krajobrazu jest jego kameralny charakter, co czyni to miejsce jeszcze bardziej magicznym. Nie pozostaje zatem nic innego, jak odwiedzić Sudety i zaszyć się gdzieś w Rudawskim Parku Krajobrazowym.

Gdzie spędzić weekend na Dolnym Śląsku? W zamku Bolczów w Janowicach Wielkich

Dziedzińce, schody, tajemnicze przejścia – to doskonała propozycja na weekend dla każdego, kto choć trochę interesuje się historią lub architekturą. Ruiny średniowiecznego zamku będą świetnym miejscem na aktywne i ciekawe popołudnie. Pozostałości po okazałej budowli wciąż robią wrażenie.

Trasa do zamku opatrzona została edukacyjno-przyrodniczymi tablicami, więc także najmłodsi powinni zaspokoić swoją ciekawość. Przeprawa przez labirynt skalnych form i murów to świetny pomysł na rodzinną wycieczkę. Szczególnie polecamy połączyć ją z piknikiem lub ogniskiem. Bajeczna okolica i piękne wspomnienia gwarantowane.

Dolnośląska wieś Maciejowiec

Kilka godzin warto zarezerwować także na wyprawę do wsi Maciejowiec. Czekają tam na nas nie lada skarby. Stary, renesansowy, bardzo dobrze zachowany dwór będzie gratką nie tylko dla studentów architektury. Znajdziemy tam także barokową kaplicę oraz serce tej sielskiej krainy, czyli klasycystyczny pałac położony na uboczu, wśród pięknego parku z gigantycznymi rododendronami. Spacerując dzikim wąwozem, dostać możemy się do górskiego potoku i pięknego wodospadu. Relaks w czarującej scenerii to chyba wystarczający powód, aby wybrać się w okolice Jeleniej Góry.

Autor: Natalia Malko