Data modyfikacji:

Jaki prysznic turystyczny kupić?

Każdy miłośnik turystyki górskiej czy biwakowania docenia możliwość wzięcia odświeżającej kąpieli. Dobrym, a zarazem tanim sposobem na poranną czy wieczorną toaletę w górach, lesie lub na polu kempingowym jest prysznic turystyczny. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu tego sprzętu.

prysznic turystyczny

Prysznic turystyczny to praktyczne rozwiązanie w czasie wyjazdu pod namiot, camping czy na górską wędrówkę, które umożliwia umycie rąk, a także całego ciała, a nawet naczyń w przypadku braku dostępu do bieżącej wody. Wybierając prysznic turystyczny zwróć uwagę na jego pojemność. Najpopularniejsze są modele 20-litrowe, ale bez problemu kupisz także wersje o mniejszej pojemności.

Jak działa prysznic turystyczny?

Mechanizm działania prysznica turystycznego jest bardzo prosty. Wystarczy napełnić go odpowiednią ilością wody, wystawić na słońce i kontrolować wzrost temperatury wewnątrz urządzenia. Stąd też istotną kwestią przed zakupem jest sprawdzenie czasu, który prysznic potrzebuje do nagrzania wody. Przykładowo, osiągnięcie temperatury 27 stopni Celsjusza może wymagać pozostawienia prysznica na słońcu przez godzinę, a gdy wolisz kąpać się w 37 stopniach Celsjusza po napełnieniu przenośnego worka wodą będziesz musiał odczekać 2 godziny. Abyś mógł kontrolować wysokość temperatury, prysznic powinien posiadać termometr.

Jaki prysznic turystyczny wybrać?

Zainwestuj w model posiadający uniwersalne uchwyty lub sznurek z pałąkiem do zawieszenia np. na drzewie. Ważne jest, aby posiadał pompkę z wyłącznikiem on/off do swobodnego regulowania wielkości strumienia wody, a także końcówkę w postaci sitka prysznicowego oraz zawór.

Kupując prysznic turystyczny upewnij się również, że jego otwór jest na tyle szeroki, że nie będziesz miał problemów z napełnieniem go wodą. Niezbędny jest też szczelny korek uniemożliwiający wylewanie się wody.

Cechy dobrego prysznica turystycznego

Jeśli zależy Ci na wygodnym sprzęcie do przenoszenia, sięgnij po prysznic turystyczny posiadający wzmacnianą rączkę i o niewielkiej wadze oraz gabarytach. Po złożeniu nie powinien zajmować zbyt wiele miejsca i spokojnie zmieścić się w plecaku.

Prysznic turystyczny - ranking

Autor: Sylwia Stwora