Data modyfikacji:

Dzień Matki - spędź go ze swoją mamą

Tegoroczny Dzień Matki zbiegł się z ruchomym świętem Bożego Ciała. Z tego powodu sporo zazwyczaj wybieranych atrakcji nie będzie dostępne. Jak spędzić dzień ze swoją mamą w taki sposób, by sprawić jej przyjemność?

Dzień Matki to moment, kiedy okazujemy swoim rodzicielkom, jak bardzo są dla nas ważne i jak doceniamy to, co dla nas robią przez całe życie. W tym dniu warto więc wyłączyć telefon i zarezerwować czas tylko dla niej. Oto kilka pomysłów na wspólne świętowanie Dnia Matki.

Domowe SPA

Domowe SPA to świetne rozwiązanie na spędzenie razem dnia i pielęgnowanie więzi matki z córką. Przede wszystkim należy je zawczasu dobrze zorganizować, czyli poczytać o technikach pielęgnacji skóry i przygotować odpowiednie domowe preparaty. Możemy to zrobić także wspólnie, wracając do czasów, kiedy pomagałyśmy mamie w kuchni. SPA pozwoli Wam zrelaksować się i odprężyć, a mamie poczuć piękną. W trakcie zabiegów możemy plotkować, dzieląc się radościami i troskami życia codziennego, a na koniec wieczoru odprężyć się w szlafrokach z winem i ulubionym filmem.

Kino

Tegoroczny 26 maja jest dniem ustawowo wolnym od pracy, co nie oznacza, że nie możemy skorzystać z oferty kin i multipleksów. Wiele placówek jest w ten dzień otwartych, sprawdźmy zatem repertuar lokalnego kina i wybierzmy film, który na pewno spodoba się mamie. Jeśli macie inny gust filmowy, to musisz zagryźć zęby i powstrzymać się od negatywnych komentarzy, ponieważ najważniejsze jest w tym dniu szczęście i radość mamy.

Uroczysta kolacja

Zakaz handlu w święta i dni wolne od pracy nie obejmuje barów i restauracji, zatem w tym wyjątkowym dniu możemy bez problemów zaplanować uroczystą kolację. Warto jednak wcześniej zarezerwować stolik w zacisznym lokalu, ponieważ restauracje mogą przeżywać prawdziwe oblężenie. Wspólny, odświętny posiłek jest wspaniałym prezentem-niespodzianką, pozwala także pielęgnować więź, a mamie poczuć się adorowaną i docenioną.

Weekendowa wycieczka

Często zapominamy, że jak każdy człowiek nasze mamy także mają swoje hobby, pragnienia i marzenia. Niestety w codziennym zabieganiu i zapracowaniu nie zawsze mają chwilę, żeby odpocząć, a kwestia realizowania swoich pasji schodzi na dalszy plan. Idealnym pomysłem spędzenia czasu wspólnie z mamą jest weekendowa wycieczka do miejsca, które miło wspomina bądź które zawsze chciała odwiedzić. W ten sposób przesuniemy świętowanie na weekend, z drugiej strony, skorzystamy z czynnych atrakcji. Jeśli mama preferuje aktywny styl wypoczynku, to w przypadku świetnej pogody możemy także zaplanować wycieczkę rowerową po najbliższych atrakcjach. Pamiętajmy tylko, by nie organizować takiej wyprawy jako niespodzianki, ponieważ rodzicielka może mieć już na ten weekend inne plany, których nie da się odwołać.

Szukasz innych pomysłów na prezent dla mamy? Więcej inspiracji znajdziesz TUTAJ.

Autor: Sylwia Stwora