Data publikacji:

Gdzie na Sylwestra za granicę? Gdzie spędzić Sylwestra zagranicą?

Prawie każdy interesuje się imprezą sylwestrową lub wyjazdem na Sylwestra. Uroczyste pożegnanie Starego Roku i powitanie Nowego Roku wcale nie musi odbywać się w domu. Przez ostatnie lata, gdy panowała pandemia koronawirusa, wyjazdy były ograniczone. Trzeba więc skorzystać z okazji, że można już swobodnie podróżować i zafundować sobie wyjazd na Sylwestra, gdzie w otoczeniu rodziny lub znajomych będzie można spędzić miło czas. Sprawdź, gdzie na Sylwestra za granicę warto się wybrać!
gdzie na sylwestra za granicę

Tani Sylwester w ciepłych krajach — czy to możliwe?

Osoby, które nie lubią zimy, z pewnością będą zastanawiać się nad sylwestrowym wyjazdem do ciepłych krajów. W tym przypadku lepiej jest mieć nieco więcej urlopu, gdyż dotarcie do celu podróży może zająć sporo czasu. Chodzi o to, by nie lecieć na jeden dzień na drugi koniec świata, chyba że ktoś faktycznie lubi tego rodzaju wyprawy. 
Wyjazdy na Sylwestra są bardzo popularne, przez co ciężko będzie z wyszukaniem bardzo tanich ofert. Może jednak zdarzyć się sytuacja, że w jakiejś części globu powstał zupełnie nowy kompleks hotelowy, który chce się wypromować i oferuje kuszące ceny. Warto obserwować sytuację w biurach podróży i analizować dostępne oferty. Na typowe last minute lepiej nie liczyć, chyba że wyjazd ma być spontaniczny. 
Wybierając kierunek takiej egzotycznej podróży, trzeba sprawdzić, czy konieczne są wcześniejsze szczepienia chroniące przed chorobami tropikalnymi. Trzeba sprawdzić, co wolno wwozić i wywozić z danego kraju, by uniknąć problemów natury prawnej. Niektóre rajskie wyspy mają bardzo zacofane poglądy względem homoseksualistów. Trzeba zapoznać się z tego rodzaju sprawami dla własnego bezpieczeństwa. Tropiki to jednak nie Europa. Różnice kulturowe i religijne mogą być szokujące dla osób, które wcześniej nie zapoznały się z podstawowymi informacjami o danym państwie.

Sylwester za granicą 2022

Ogólnie rzecz biorąc, jest tak wiele ciekawych kierunków turystycznych, że trudno jest podjąć decyzję, która stanie się faktycznie najlepszym wyborem. Można zacząć od tego, które państwo od dawna jest w sferze turystycznych marzeń i to właśnie je wybrać na wyjazd na Sylwestra. Można również kierować się warunkami finansowymi takiej wyprawy. Nawet najtańszy wyjazd może dać wiele radości. Akurat tego nie da się przeliczyć na koszt wycieczki. 
Pod uwagę trzeba też brać odległości. Nie każdy dobrze znosi lot samolotem lub wielogodzinny przejazd samochodem czy autokarem. Nie każdy też uważa, że warto przemieszczać się tysiące kilometrów, by spędzić Sylwestra w turystycznym raju i zaraz wrócić do Polski. Można wybrać oferty zagraniczne blisko Polski. W tym przypadku wszystko zależy od tego, jakie są osobiste preferencje w sprawie wyjazdu na Sylwestra za granicę.

Gdzie na Sylwestra w Europie?

Jeśli chodzi o kierunki europejskie, można zdecydować się na:
  • Wyspy Kanaryjskie. Księżycowe krajobrazy można odwiedzać o każdej porze roku. Te wyspy są jedyne w swoim rodzaju. Każdy, kto kiedykolwiek je odwiedził, bardzo chętnie by wrócił an przykład na Teneryfę.
  • Bułgaria Polakom kojarzy się z wczasami w epoce PRL, ale prawda jest taka, że ten kierunek wyróżnia się wyjątkowo niskimi cenami. Kraj jest szczególnie polecany dla osób, które prowadzą ekonomiczny styl życia i na każdym kroku starają się oszczędzać.
  • Grecja jest bardzo atrakcyjna pod względem turystycznym. Imponujące zabytki, piękne wyspy i przyjazny klimat to największe zalety Grecji.
  • Włochy to kraj uwielbiany przez Polaków. Jest co zwiedzać. Można podziwiać piękne widoki, a na dodatek włoska kuchnia jest wyśmienita. Sylwester we Włoszech może być bardzo udany!

Gdzie na Sylwestra w Polsce?

W Polsce jest bardzo duża baza turystyczna. Jeśli chodzi o temat, jakim jest Sylwester, pakiet 3-dniowy oferuje większości hoteli. Można zdecydować się na pobyt z wyżywieniem lub bez. Pakiety mogą uwzględniać na przykład wybrane zabiegi w Spa. Osoby preferujące kameralne miejsca, mogą zdecydować się na pensjonaty lub kwatery prywatne.
O tej porze roku standardem są wyjazdy w góry, przy czym nie należy się tym trendem sugerować. Równie dobrze można wybrać się nad Morze Bałtyckie, gdzie zimą nie ma tłumów na plażach i rzeczywiście można odpocząć. Pobyt nad Bałtykiem każdemu odwdzięczy się potężną dawką energii. 
Zimą można też jechać na Mazury lub na klimatyczne Podlasie. Co niektórzy są spragnieni imprez sylwestrowych organizowanych przez największe miasta, Wyjazd na Sylwestra do Krakowa, Warszawy, Gdańska, Poznania czy Łodzi może przynieść wiele satysfakcji.
Osoby opiekujące się zwierzętami domowymi muszą mieć na uwadze, że ich pupile mogą źle znosić sylwestrowe wystrzały. Większość zwierząt się ich bardzo boi, przez co Sylwester ze zwierzakami lepiej jest spędzić w bardzo cichej miejscowości. Najlepiej gdzieś na wsi położonej z dala od cywilizacji.
Zdjęcie: Envato Elements
Dorota Zgutka
Dorota Zgutka

Uwielbia zakupy internetowe, przez co pisze o nich z czułością. Uprawia krótką formę literacką i komediodramat. Na co dzień jest związana ze Stowarzyszeniem Dom Kultury Niezależnej w Łodzi, gdzie pisze dla kultura.fm.