Data modyfikacji:

Co zabrać na Kubę? Co spakować na wakacje na Kubie?

Kuba to wyspa kojarzona z Ernestem Hemingwayem, Fidelem Castro i przepięknymi plażami. Ten największy na Karaibach kraj może kojarzyć się też z niekończącą się sjestą i z zapachem cygar. Każdy, kto fascynuje się karaibskim klimatem, prędzej czy później musi odwiedzić Kubę. Wycieczka na Kubę może być planowana o każdej porze roku. Zdaniem wielu turystów najprzyjemniej na Kubie jest w czasie wiosny. Sprawdź, co zabrać na Kubę!

Sprawdź również: Co zabrać na Malediwy?

co zabrać na kubę

Kierunek Karaiby – co zabrać na Kubę?

Decydują się na wakacyjny wyjazd na Kubę, trzeba zadbać o:

Wakacje w tropikach – co zabrać na Kubę?

Jeśli chodzi o Kubę, to z uwagi na klimat trzeba będzie zabrać ze sobą nieco więcej zestawów odzieży. Nie każdy dobrze reaguje na wysokie temperatury. Co niektóre osoby mogą mieć potrzebę zmiany odzieży 2–3 razy dziennie. Zawartość walizki powinna też uwzględniać potrzeby związane z aktywnym poznawaniem wyspy.
Dla osób udających się na Kubę wyłącznie po to, by całymi dniami przebywać na plaży i relaksować się na terenie hotelu, potrzebne będą:
Osoby zdecydowane na aktywną eksplorację Kuby muszą nastawić się na długie wędrówki. Dlatego do swojej walizki dodatkowo trzeba spakować:
Ponieważ kradzieże na Kubie są bardzo częste, koniecznie trzeba zabrać ze sobą torebkę nerkę. Niestety, nie za bardzo można zostawić dokumenty, pieniądze i karty płatnicze w pokoju hotelowym. Musi to być torebka, której złodziej nie wyrwie nikomu z rąk. Nerkę cały czas ma się przed sobą.
Przechowywanie w plecaku ważnych rzeczy jest zbyt ryzykowne, gdyż nie ma się kontroli nad tym, co się w danej chwili dzieje z tyłu. Do plecaka można włożyć na przykład odzież, buty na zmianę lub zakupione pamiątki.
Na Kubie od dłuższego czasu obserwuje się zubożenie społeczeństwa. Koszty życia dla obywateli Kuby są dużo wyższe niż dla Polaków w Polsce. Z tego powodu trzeba uważać na wartościowe rzeczy. Policja raczej nic nie zdziała, gdy dojdzie do zuchwalej kradzieży. Jedynie jest przydatna do odnotowania faktu kradzieży lub zagubienia paszportu. Tak więc trzeba non stop pilnować dokumentów i pieniędzy. Kurorty to jedynie iluzja dobrobytu dla turystów. Wielka szkoda, że tak piękna wyspa, na dodatek swego czasu uwielbiana przez Ernesta Hemingwaya, nadal boryka się z biedą.
Zdjęcie: Envato Elements
Dorota Zgutka
Dorota Zgutka

Uwielbia zakupy internetowe, przez co pisze o nich z czułością. Uprawia krótką formę literacką i komediodramat. Na co dzień jest związana ze Stowarzyszeniem Dom Kultury Niezależnej w Łodzi, gdzie pisze dla kultura.fm.