Data publikacji:

Bungee jumping – gdzie można skakać na linie w Polsce

Aby wykonać skok na linie z wysokości 90 metrów, niewątpliwie potrzeba sporej odwagi. Jeśli Tobie jej nie brakuje, a dodatkowo chętnie poczułbyś szybsze krążenie krwi pomyśl o bungee jumping. Podpowiadamy, gdzie w Polsce będziesz mógł przeżyć niezapomniane emocje i przełamać swój strach przed lataniem.

Bungee jumping, bardziej znany jako skoki na bungee, to bardzo widowiskowy i niezwykle popularny sport ekstremalny, który zwykle jest jedną z największych atrakcji miejscowości turystycznych czy imprez plenerowych. Najczęściej skoki na długiej, gumowej i elastycznej linie oddawane są ze specjalnego dźwigu, który pozwala unieść się śmiałkom na wysokość od 30 do nawet 90 metrów. Jednak poszukiwacze porządnej dawki ekstremalnych przeżyć i ciekawszych wyzwań mogą też korzystać z propozycji oddawania skoków z mostów, skał, wysokich budynków, itp. Na bungee jumping można zdecydować się samemu lub poczuć przypływ adrenaliny w parze w ramach skoku tandemowego.

W Polsce skoki na bungee z poziomu 90 m z żurawia wieżowego można znaleźć w Krakowie. Bungee Jumping Kraków oferuje pojedyncze skoki za 130 zł, a w duecie za 230 zł. Studenci i młodzież szkolna za skok zapłacą 120 zł. Za dodatkową opłatą można też uwiecznić niezapomniane chwile na zdjęciach lub w formie wideo. Kolejnym miejscem, w którym można uprawiać bungee jumping są baseny Moczydło na warszawskiej Woli. Jeden skok, który można oddać zarówno w dzień, jak i w nocy, to koszt 120 zł. W stolicy, a także w Zakopanem na Gubałówce funkcjonuje Bungee Jumping Mario, gdzie przyjemność latania na gumowej linie z wysokości 90 metrów to wydatek rzędu 130 zł od jednej osoby lub 230 zł od pary.

Osoby, które szukają bardziej ekstremalnych przeżyć mogą wybrać się do Oczkowa, gdzie nad Jeziorem Żywieckim można polecieć 25 metrów w dół z mostu Wilczy Jar lub do Milówki, gdzie z wiaduktu na drodze S-69 skacze się z wysokości 30 metrów.

Autor: Sylwia Stwora