Data modyfikacji:

Bagażnik rowerowy na hak cztery rowery - ranking

Wraz z nadejściem ciepłych, wiosennych dni dla wielu z nas rozpoczyna się również sezon rowerowych wycieczek. Wybierając się na nie z całą rodziną, chętnie poznajemy nowe miejsca w okolicy. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie dojechać do nich rowerami o własnych siłach. Problem pojawia się również w przypadku wakacyjnych wyjazdów. W takiej sytuacji najlepiej zabrać rowery ze sobą samochodem. Pomóc może nam w tym bagażnik rowerowy na cztery rowery. Ranking, który przygotowaliśmy, z pewnością pozwoli ci wybrać model idealnie dopasowany do potrzeb twojej rodziny.
bagażnik rowerowy na hak
Przewożenie rowerów samochodem jest całkowicie legalne, pod warunkiem, że przeprowadzamy je w odpowiedni sposób. Rowery powinny być przewożone tak, by były zabezpieczone przed upadkiem na jezdnię oraz nie ograniczały widoczności kierowcy oraz innym uczestnikom ruchu.

Obecnie możemy skorzystać z bagażników montowanych na dachu auta oraz bagażników rowerowych na hak samochodowy. Jak przekonują specjaliści - wybór drugiej opcji jest lepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim, rowery zamontowane z tyłu pojazdu nie powodują dużego oporu powietrza. To zaś z kolei oznacza możliwość rozwinięcia wyższej prędkości pojazdu, cichszą jazdę oraz większy komfort. Dobre bagażniki rowerowe na hak sprawiają, że przewożenie nawet czterech rowerów jest dla kierowcy praktycznie niezauważalne i nie wpływa na bezpieczeństwo jazdy.

Rodzaje bagażników rowerowych na hak

Warto mieć świadomość, że bagażniki rowerowe na hak występują w dwóch różnych rodzajach. Pierwszym z nich jest bagażnik nożycowy, który określany jest również mianem wieszaka. Drugim rozwiązaniem są platformy.

Bagażnik nożycowy to rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku osób, które poszukują ekonomicznych rozwiązań oraz przewożą rowery na stosunkowo niedalekie odległości. Zaletą tego rozwiązania jest niska cena, dzięki której możemy sporo zaoszczędzić. Co więcej, jest również lekki, a po złożeniu zajmuje mało miejsca. Niestety, jest to rozwiązanie, które ma również słabsze strony - często bagażniki te zasłaniają tablice rejestracyjne lub tylne światła, co może być problematyczne i wiąże się z koniecznością zakupu dodatkowych akcesoriów.

Alternatywą jest zakup nieco droższej platformy. Ten rodzaj bagażników rowerowych na hak ma wiele zalet. Przede wszystkim są stabilniejsze oraz zapewniają większe odległości między rowerami, co skutecznie zabezpiecza je przed uszkodzeniem. Kolejnym atutem platform jest fakt, że często są one uchylne, dzięki czemu światła i rejestracja pozostają widoczne, a także możemy bez większych problemów otworzyć bagażnik.

Zdarza się, że wyposażone są w zabezpieczenia przed kradzieżą co zwiększa bezpieczeństwo naszych jednośladów, np. w czasie postoju. Niezależnie od tego, jaki rodzaj bagażnika rowerowego wybierzemy, warto stawiać na modele o lekkiej wadze, które są łatwe w montażu oraz dają się złożyć, jeśli chcemy przewozić mniejszą liczbę rowerów.

Bagażnik na hak cztery rowery - ranking

Czas przejść do naszego rankingu bagażników rowerowych na hak. Wszystkie modele, które przedstawiamy, pozwalają na przewiezienie do czterech rowerów. Czy warto decydować się na nie, jeśli rodzina jest mniej liczna? Jak najbardziej. Często zdarza się bowiem, że chcemy przewieźć dodatkowy rower. Co więcej, w sytuacji, w której przewozimy mniejszą liczbę jednośladów, możemy wykorzystać fakt, że większość z dostępnych na rynku modeli możemy składać, by nie zajmowały więcej przestrzeni niż jest to konieczne.

Przejdźmy jednak do modeli, na które warto zwrócić uwagę, poszukując odpowiedniego bagażnika rowerowego na hak na cztery rowery.

Pierwszą propozycją, którą mamy, jest Peruzzo Platforma uchylna na 4 rowery Siena. Zaletą tego bagażnika jest funkcja uchylna, dzięki czemu bez problemu możemy otworzyć bagażnik bez zdejmowania platformy, co ma ogromne znaczenie szczególnie w trakcie dłuższych podróży. Bagażnik jest również bardzo trwały, dzięki malowaniu proszkowemu odporny jest na korozję. Z pewnością posłuży więc przez długi czas.

Warto wspomnieć również o tym, że model ten jest łatwy do złożenia, dzięki czemu szybko możemy przystosować go do przewożenia do mniejszej liczby rowerów.
Drugą propozycją, na którą warto zwrócić uwagę, jest Thule WanderWay 2 Bagażnik rowerowy na 4 rowery do VW T6 T6.1 California. Ten model jest bagażnikiem stworzonym z myślą o modelach samochodów Volkswagen T6, T6i. Bagażnik ten nie zasłania świateł oraz tablicy rejestracyjnej. Jego niewątpliwą zaletą jest również zamek, który pozwala na przypięcie rowerów do bagażnika, co skutecznie chroni je przed kradzieżą.

Model ten wykonany jest z najwyższej jakości materiałów przez znanego i cenionego producenta, dzięki czemu jest w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Trzecim modelem bagażnika rowerowego na hak na cztery rowery jest wieszak Peruzzo Arezzo 4. To rozwiązanie, które jest doskonałą alternatywą dla osób poszukujących ekonomicznego sposobu przewożenia rowerów. Wieszak ten kupimy bowiem za niecałe 400 złotych.

Czym charakteryzuje się taki wieszak? Przede wszystkim pasuje do większości haków holowniczych. Poza tym, podobnie jak dużo dłuższe platformy, daje możliwość uchylania go, co ułatwia dostęp do bagażnika.

Podsumowując, niezależnie od tego, czy poszukujemy luksusowego, niezawodnego bagażnika-platformy, czy też chcemy skorzystać z tańszej opcji, jaką jest wieszak, możemy znaleźć sporo funkcjonalnych rozwiązań, które umożliwią nam łatwe i bezpieczne przewożenie rowerów nawet na dalekie dystanse. Wierzymy, że dzięki naszym poradom wiesz już, jaki bagażnik rowerowy na hak cztery rowery wybrać.

Zdjęcie: Envato/carrascosaoscar

Autor: Kamila Łońska-Kępa