Data modyfikacji:

Weekend pod Warszawą. Gdzie wyjechać?

Zastanawiasz się, gdzie można odpocząć pod Warszawą? Niedaleko stolicy znajduje się mnóstwo miejsc, gdzie warto pojechać nad wodę, zwiedzić ciekawe zabytki, wybrać się na rower, grzyby czy po prostu na spacer. Gdzie spędzić weekend pod Warszawą? Sprawdź w artykule!

Zobacz też: Gdzie na weekend w Warszawie?

weekend pod warszawą

Weekend pod Warszawą – gdzie się wybrać?

Choć Warszawa to niewątpliwie piękne i ciekawe miasto, nie jest sprzyjającym miejscem do spędzania letnich weekendów. Jeśli mieszkasz w stolicy i szukasz pomysłów na miejsca, gdzie można odpocząć pod Warszawą, nie musisz się martwić.

W okolicy znajduje się ich mnóstwo. Cudowne parki, zabytki, kąpieliska – zdecydowanie jest w czym wybierać. Poniżej opisujemy ciekawe miejsca, w których można spędzić weekend pod Warszawą!

Sprawdź również, gdzie pojechać na weekend na Dolnym Śląsku.

Gdzie na weekend pod Warszawą? Arkadia w Nieborowie

Szukasz przepięknego miejsca na romantyczny spacer? Wybierz się do cudnego Muzeum w Nieborowie i Arkadii, w którego skład wchodzą Ogród Romantyczny Heleny Radziwiłłowej oraz Pałac Radziwiłłów z eleganckim barokowym ogrodem. W Arkadii znaleźć można nie tylko przepiękne kwiaty i rośliny, lecz także liczne zabytki, takie jak Domek Gotycki czy Świątynia Diany.

Natomiast niezwykły pałac w Nieborowie uznawany jest za jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów w regionie. Wybierz się na przechadzkę po tym pięknym kompleksie, ubierz się w sukienkę i poczuj się jak księżniczka!

Gdzie nad wodę pod Warszawą? Zalew Zegrzyński

Zalew Zegrzyński to miejsce, w które często przyjeżdżają latem spragnieni kąpieli Warszawiacy. Miejskie plaże zlokalizowane są np. w Serocku, Zegrzu oraz Nieporęcie, dokąd dojechać można samochodem lub busem.

Do Serocka w sezonie pływa również statek. Wyprawa nad zalew to świetny pomysł na weekend również wtedy, gdy zastanawiasz się, gdzie wybrać się na piknik pod Warszawą.

Co zobaczyć pod Warszawą? Żelazowa Wola

Kochasz muzykę klasyczną i twórczość Chopina? Koniecznie wybierz się do Żelazowej Woli – dworku, w którym urodził się słynny kompozytor. Elegancki dom otoczony jest piękną roślinnością. To wspaniałe miejsce zarówno na zwiedzanie, jak i na relaksujący spacer.

Gdzie nad wodę pod Warszawą? Rzeka Świder

Szukasz miejsca, gdzie można wybrać się nad wodę z dzieckiem pod Warszawą? Koniecznie pojedź do Otwocka lub Józefowa. Między tymi miasteczkami przepływa niezwykle czysta rzeka Świder.

Na miejskich plażach w sezonie chętnie odpoczywają zarówno młodzi ludzie, jak i rodziny z dziećmi. Woda w okolicy kąpieliska jest naprawdę płytka, co na pewno docenią wszyscy rodzice!

Co zwiedzić pod Warszawą? Twierdza Modlin

Zastanawiasz się, co zwiedzić pod Warszawą? Wybierz się do monumentalnej Twierdzy Modlin, której historia sięga setek lat. Składa się z imponującej cytadeli i dwóch pierścieni fortów. Znajdujące się na jej terenie koszary uznaje się za najdłuższy budynek w Europie. Twierdzę Modlin można zwiedzić samodzielnie lub skorzystać z oferty oprowadzania grupowego.

Gdzie na spacer pod Warszawą? Puszcza Kampinoska

Gdzie odpocząć pod Warszawą? Świetnym wyborem zawsze będzie rozległa Puszcza Kampinoska. Na jej terenie znajduje się mnóstwo ścieżek rowerowych, spacerowych oraz dydaktycznych. Warto odwiedzić ją, aby uciec od zgiełku miasta i spędzić czas na łonie natury, podziwiając jej piękno. Puszcza jest cudowna praktycznie o każdej porze roku!

Gdzie na weekend pod Warszawą? Żyrardów

Jeśli chcesz zwiedzić coś ciekawego w okolicy Warszawy, wybierz się na weekend do Żyrardowa. W miasteczku znajdziesz wyjątkową osadę fabryczną złożoną z charakterystycznych domów z czerwonej cegły, a także piękną dzielnicę willową, w której kiedyś mieszkali właściciele fabryki. Nieopodal Żyrardowa znajduje się również ogromny park wodny Suntago. To prawdziwa gratka dla fanów tego typu atrakcji.

Autorka: Olga Wacholc