Data modyfikacji:

Teatr Reaktywacja! Wielka sztuka na deskach pełnych życia znów czeka na człowieka

Na ten moment wszyscy czekaliśmy z niesłabnącą nadzieją, wszak idea teatru związana była, jest i zawsze będzie z relacją międzyludzką. To scena wspólnego poznawania i doświadczania, której dynamizm musi mieć charakter bezpośredni. Teatr wymaga relacji człowieka do człowieka – to jego istota, siła, wartość niezmienna od lat. Dlatego z wielką radością przyjmujemy otwarcie teatrów i wiadomość o tym, że sztuka jaką znamy i uwielbiamy powraca z wielką pompą już teraz!

teatr reaktywacja

Teatr reaktywacja! - na to wszyscy czekaliśmy

Przez długie tygodnie zespoły teatralne w całym kraju koncentrowały się na tym, by w miarę możliwości zapewnić stęsknionej publiczności choć namiastkę teatralnych przeżyć, pod postacią warsztatów i spektakli online, przenosząc na wirtualne „deski” tak ważną w codziennym życiu sferę doznań. Jednocześnie wszyscy mierzyliśmy się z niewiadomym, stając nie z własnego wyboru w obliczu zmiennej rzeczywistości. Na szczęście, dzięki wysiłkom teatrów w całej Polsce uczestniczenie w tych szczególnych, nasycających publiczność emocjonalnie nieoczywistych formach wirtualnego obcowania ze sztuką było możliwe. Bilety na spektakle online e w wielu destynacjach rozchodziły się równie szybko, co na spotkania na żywo. Nie oddaliliśmy się tym samym od sztuki, tak bardzo przecież w życiu potrzebnej licząc, że już wkrótce przeminie czas zwiększonych ograniczeń, a my znów spotkamy się na otwartych deskach teatru, na widowniach, w przepełnionym szumem ekscytacji foyer, wspólne oswajając się ze współczesnością, jaką wciąż poznajemy, kompensując sobie rysujące się w niej trudności. Teatr Reaktywacja to nie tylko wielki powrót ludzi do ludzi, człowieka do sztuki to nie tylko wielki powrót ludzi do ludzi, człowieka do sztuki i namacalnej, bezpośrednio odczuwalnej sztuki do codzienności – to szansa na wprowadzenie w codzienną praktykę życia ważnej formy profilaktyki. Oczyszczającej, kojącej, nadającej na nowo rytm bliskich wartości.

Otwarcie teatrów w wielkim stylu – długo oczekiwane premiery, wielkie powroty, nowości, które intrygują

Choć dalekie od tradycyjnych form, spektakle online nie utraciły nic ze swojego artyzmu, warsztatu i społecznego przekazu, a także wielkiej finezji. Dzięki nim, oczekiwanie na powrót było łatwiejsze, a jednocześnie wzmocniło potrzebę uczestniczenia w wielkim otwarciu, po ciągnącym się jakby w nieskończoność lockdownie. W związku z ważnym wydarzeniem, jakim jest reaktywacja teatrów w całej Polsce, publiczność w większych, ale i mniejszych miastach czeka olbrzymia przyjemność uczestniczenia w premierach, które porywają i intrygują. Nadszedł również czas wielkich powrotów dobrze nam znanych i uwielbianych tytułów oraz prezentacji zaskakujących nowości. Bilety do teatru na wszystkie wydarzenia dostępne są online oraz w kasach, jednak ich ilość jest ograniczona. Warto uwzględnić to szykując się do rezerwacji długo oczekiwanych spektakli. Już od 15 maja możemy cieszyć się „przedstawieniami pod gwiazdami” - sztukami wystawianymi na świeżym powietrzu, a od 21 maja na nowo otwierają się przed publicznością drzwi tradycyjnych auli. Jaki repertuar, w związku ze wznowieniem działalności, przygotowały na maj i czerwiec najsłynniejsze polskie teatry?

Oto, co czeka na publiczność w najsłynniejszych polskich teatrach lub zagości w repertuarze już wkrótce!

W Teatrze Kamienica wystawiona zostanie komedia Kobieta, która ugotowała męża, z doskonałą obsadą. Teatr Capitol w Warszawie czeka na swych gości z przezabawną propozycją O co biega?, skutecznie zaspokajając powszechną potrzebę dobrej zabawy. Bilety na spektakle są już w sprzedaży. Wielkim wydarzeniem przedwakacyjnej sceny teatralnej będzie z pewnością przedstawienie objazdowe Klimakterium... i już, a na prawdziwych fanów kultowych seriali, fascynatów sztuki muzycznej oraz koneserów broadwayowskich musicali czekać będą wyjątkowi aktorzy w rolach Monici, Rachel, Chandlera, Rossa, Joeya i Phoebe, z hitowym musicalu Friends: The Musical Parody! Tu warto jednak się pośpieszyć – bilety na spektakl w Toruniu wciąż są, jednak ich dostępność maleje z chwili na chwilę. Do wielkich tytułów, które będziemy mogli oglądać w tym czasie na żywo, wspólnie delektując się i bawiąc, należy również Rock Of Ages oraz doskonale wszystkim znana w wersji kinowej Rodzina Addamsów, która wkracza na deski Teatru Syrena. Wielką czwórkę zamyka z wielkim hukiem musicalowa opowieść, która wzrusza i porusza, zaskakuje i bawi do łez – chodzi oczywiście o spektakl Waitress, wystawiany w Teatrze muzycznym Roma.

Tekst: materiały prasowe