Data publikacji:

Ranking kubków termicznych

Umożliwiają bezpieczny transport różnego rodzaju napojów, a przede wszystkim pozwalają zachować na dłużej ciepło gorącej kawy lub chłód lodowatej wody. Mowa oczywiście o kubkach termicznych, które na stałe zagościły w naszych domach i pozwalają cieszyć się ulubionym piciem niezależnie od warunków i okoliczności. Na jaki kubek termiczny warto zwrócić uwagę? Nasz ranking kubków termicznych umożliwi ci wybór naczynia na co dzień, które najbardziej odpowie na twoje potrzeby.
kubek termiczny ranking

Kubek termiczny – jak wybrać?

Kubki termiczne są szeroko dostępne w wielu miejscach. Nic więc dziwnego, że wybór odpowiedniego może nastręczać trudności. Nieco innych funkcji będą oczekiwać od niego zapaleni zdobywcy górskich szczytów, a nieco innych kierowcy czy dzieci. Jaki zatem kubek termiczny wybrać?

Niezależnie od głównego przeznaczenia, sprawdź zawsze, czy kubek termiczny jest odpowiednio szczelny. Nawet najlepsze technologie nie pomogą, jeśli ciepło będzie uciekać przez nieszczelne elementy. Ponadto bardzo łatwo z takim naczyniem o zalanie rzeczy, np. znajdujących się w torebce, a także o oparzenie się, jeśli w kubku będzie akurat znajdować się gorący napój.

Druga sprawa, to czas utrzymania odpowiedniej temperatury. Tu również producenci podają różne wartości, wynoszące zazwyczaj od kilku do kilkunastu godzin. Gorące napoje trzymają krócej temperaturę niż napoje zimne.

Kolejna kwestia to pojemność takiego kubka termicznego. Zazwyczaj wynosi ona około 250 ml, ale nie jest to regułą, ponieważ bez problemu można dostać zarówno mniejsze, jak i większe kubki.

Kubki termiczne – ranking


Kubek termiczny na kawę – ranking

O szarym, zimnym i ponurym poranku nie ma nic lepszego jak gorąca i aromatyczna kawa w dłoniach. W dodatku zrobiona w domu! Jeśli i ty jesteś entuzjastą przemierzania miasta z kubkiem parującego jeszcze napoju, ale nie chcesz za każdym razem szukać kawiarni, kubek termiczny do kawy jest dla ciebie. Nasz ranking zawiera modele, na które szczególnie proponujemy zwrócić uwagę, jeśli jesteś kawoszem.

Mają one odpowiednio dopasowane ustniki, tak żeby wygodnie było z nich pić bez odkręcania pokrywki. Są także szczelne, aby rzeczy w twojej torbie pozostały suche, w razie, gdybyś chciał tam wrzucić naczynie, w którym znajduje się niewypity do końca napój. To, na co jeszcze zwróciliśmy uwagę, to odpowiednia wielkość kubka: w sam raz na poranne (i nie tylko) pobudzenie, ale na tyle dopasowane, aby doskonale mieściły się w aucie i nie przeszkadzały podczas prowadzenia auta.

 • Kubek Contigo West Loop
 • Kubek Primus Vacuum Commuter Mug (400 ml)
 • Kambukka Kubek Termiczny Etna (300 ml)
 • Mepal Kubek Termiczny Ellipse Nordic Green (275 ml)
 • Kambukka Reno Monstera Leaves (500 ml)
 • Contigo Byron (470 ml)

Kubek termiczny dla dzieci – ranking

Jaki kubek termiczny wybrać dla dzieci? Taki kubek musi być przede wszystkim szczelny, aby dziecko podczas zabawy nieopatrznie nie oblało się jego zawartością oraz by nie zalało swoich rzeczy. Nie powinien być także zbyt duży, aby pociecha mogła bez problemu wygodnie z niego korzystać, a przede wszystkim komfortowo i bezpiecznie transportować. Dobrze też, jeśli kubek termiczny dla dzieci ma wygodny ustnik. Kolorowe i wesołe nadruki zachęcą je do częstego używania, a tym samym do utrzymania odpowiedniego poziomu nawodnienia.
 • Klean Kanteen Bidon Termiczny Dla Dziecka Kid Insulated Classic (355 ml)
 • Monbento Pink Bunny (360 ml)
 • Monbento Blue Dino (360 ml)
 • Munchkin - kubek termiczny ze słomką fioletowy (237 ml)
 • Kamille - bidon Dla Dzieci z nadrukiem (350 ml)

Czym różnią się między sobą kubek termiczny a termos?

Chociaż główny cel kubków termicznych i termosów jest taki sam – utrzymanie stałej temperatury wlanego napoju – to jednak sposób wykonania i przeznaczenie różni się między sobą. Termos posiada nakrętkę, która zazwyczaj służy jako kubek, do którego nalewamy płyn. Kubek termiczny jest już wyposażony w wygodny ustnik, dzięki czemu można rozkoszować się napojem bez konieczności przelewania go do osobnego naczynia. Termosy są też bardziej szczelne niż kubki termiczne. Jaki zatem płynie z tego wniosek? Kubek termiczny krócej trzyma ciepło niż termos, jednak na co dzień jest bardziej poręczny.
Autor: Agnieszka Ragus