Data modyfikacji:

Najciekawsze miejsca dla miłośników słodyczy

Muzea wielu osobom kojarzą się z oglądaniem zakurzonych eksponatów i słuchaniem znudzonego głosu przewodnika. Czy tak jest rzeczywiście? A gdyby połączyć pasję zwiedzania z pasją… jedzenia? W myśl zasady „dla każdego coś miłego” przedstawiamy najciekawsze miejsca dla miłośników słodyczy. Tu słowo „dieta” przestaje istnieć!

World Chocolate Wonderland

World Chocolate Wonderland to ogromny park rozrywki poświęcony w całości czekoladzie. Otwarty został w Pekinie, a jego największą atrakcją jest 12-metrowy model Wielkiego Muru Chińskiego – oczywiście w całości z czekolady. Jednak czeka nas niezliczona masa atrakcji. Wystarczy napisać, że powierzchnia czekoladowego parku rozrywki to aż 20,000 m kw., a do zrobienia ekspozycji na jego terenie zużyto ponad 34 545 kg czekolady. Poza Murem Chińskim znajdziemy tam też replikę słynnej Terakotowej Armii, która składa się aż z 500 figur naturalnej wielkości. Nie wspominając o czekoladowym aucie BMW, które budowano przez pół roku z 2 ton czekolady.

Akcesoria do domowej produkcji czekolady znajdziesz TUTAJ.

Muzeum Haribo

Popularne żelki Haribo w kształcie misiów zna chyba każdy – czy wiecie jednak, że mają one swoje muzeum? Od 1996 roku lat działa ono w Uzes we Francji, zachwycając każde dziecko, które ma okazję je odwiedzić. W muzeum znajdziemy historię powstania marki, przegląd reklam i plakatów, którymi na przestrzeni lat reklamowano Haribo, pokaz procesu produkcji żelków oraz specjalną maszynę, która na naszych oczach przygotuje dla nas indywidualną paczuszkę smakołyków Haribo. W 2013 roku muzeum zostało także wzbogacone o nową, interaktywną przestrzeń, która zapewnia wiele godzin rozrywki dla całej rodziny.

Muzeum Haribo, za: tripadvisor.com

Muzeum Lodów, Anzola dell'Emilia, Włochy

Anzola dell'Emilia to włoskie miasteczko, w którym znajdziemy jedyne na świecie Muzeum Lodów. Dowiemy się w nim więcej o historii powstania tego pysznego, mrożonego smakołyku oraz o jego procesie produkcji, podziwiając równocześnie kolekcję około dwudziestu zabytkowych maszyn do produkcji lodów. W muzeum zgromadzono także szereg istotnych dokumentów na temat mrożonego przysmaku, np. traktat "De Sorbetti" o leczniczych właściwościach lodów napisany w XVIII w. oraz pierwszy zapisany przepis na arabski syrop cukrowy. Wszystko to zilustrowane setkami archiwalnych fotografii dokumentujących rozwój branży lodziarskiej.

Muzeum Lodów, źródło: wonderfooditaly.info

Duży wybór maszynek do lodów i jogurtownic znajdziesz TUTAJ.

MM’s World

Choć londyński sklep MM's World nie jest typowym muzeum, to bezapelacyjnie musi go odwiedzić każdy fan słodkości. Sklep powstał w 2011 roku, a jego wybudowanie pochłonęło aż 10 mln funtów – było jednak warto! Sklep jest ogromny: składa się z 4 pięter, które zajmują łącznie powierzchnię 3200 m kw. Wśród wielu atrakcji można tam zobaczyć m.in. drażetkowy żyrandol, wielkiego rycerza MM’s oraz ścianę z cukierkami w każdym kolorze tęczy. W MM’s World dostajemy także unikatową możliwość skorzystania z maszyny, która powie nam jakim kolorem MM’sa jesteśmy.

M&M's World, źródło: londonpass.com

SweetTARGi

SweetTARGi to cykliczne wydarzenie, którego nie może przeoczyć żaden wielbiciel słodkości – organizowane po raz siódmy Targi Cukiernicze, Piekarnicze i Lodziarskie w tym roku odbywają się 12-14.03 w Katowicach. Cała impreza będzie trwała 3 dni i przyciągnie setki wielbicieli muffinek, lodów czy finezyjnie dekorowanych tortów. W programie eventu znajdują się takie atrakcje jak Mistrzostwa Śląska Cukierników, szkolenie „Otwórz z nami lodziarnię”, szkolenie na dekorowanie tortu w stylu angielskim, Mistrzostwa Polski Baristów i wiele, wiele innych…

Autor: Sylwia Stwora
jak chodzić z kijkami

Jak chodzić z kijkami? Technika nordic walking

2020-09-01
Po chodnikach miast, w parku, w górach. Polacy pokochali nordic walking, a osoby miarowo przebierające kijami widoczne są dosłownie wszędzie. Nie wszyscy jednak znają prawidłową technikę chodzenia, przez co trening nie daje oczekiwanych rezultatów. Sprawdź, jak chodzić z kijami, aby nie popełniać błędów.
szlaki w tatrach

Szlaki w Tatrach. Najpiękniejsze szlaki górskie

2020-07-31
Najwyższe pasmo górskie w naszym kraju na swoją popularność zasłużyło nie tylko skupiskiem szczytów liczących sobie ponad 2000 m n.p.m. Tatry pełne są imponujących panoram, ciekawych szlaków górskich i krystalicznie czystych stawów. Jeśli planujesz swoją pierwszą wyprawę w najwyższye góry w Polsce, przekonaj się, jakie szlaki w Tatrach warto przejść.
Polecane szlaki turystyczne w polskich górach

Szlaki turystyczne w Polsce - jakie szlaki górskie warto pokonać?

2020-07-30
Planujesz wycieczkę w góry, ale nie wiesz, który szlak turystyczny wybrać? Albo może dopiero zaczynasz swoją przygodę z górskimi wędrówkami i zupełnie nie wiesz, jak się do tego zabrać? Spokojna głowa – oto krótki przewodnik, w którym w pigułce znajdziesz przegląd najpiękniejszych szlaków górskich w Polsce w wybranych pasmach.
Szczyt w Karkonoszach

Polecane szlaki w Karkonoszach. Najpiękniejsze i najładniejsze w polskiej części gór

2020-07-12
Planujesz wyjazd w Karkonosze, ale nie wiesz, który szlak górski wybrać? Oto kilka najciekawszych szlaków turystycznych w Karkonoszach.
Jaka kurtka w góry

Kurtka w góry - jak się ubrać w góry zimą?

2019-10-03
Jak się ubrać w góry zimą? Tak jak zawsze, czyli na cebulkę. Skupmy się jednak na wierzchniej warstwie stroju, czyli kurtce. Jaka kurtka zimowa w góry będzie najlepszym rozwiązaniem? Softshell czy hardshell? A jeśli puchówka to z naturalnym wypełnieniem czy z syntetycznym? Przekonajmy się.
Karimata turystyczna

Karimata turystyczna do spania - jaką wybrać?

2019-08-08
Karimata turystyczna to jeden z podstawowych elementów biwakowego ekwipunku. Jeśli planujesz spędzić noc w outdoorze, przekonaj się, która karimata do spania będzie najlepszym rozwiązaniem.