Data publikacji:

Najciekawsze miejsca dla miłośników słodyczy

Muzea wielu osobom kojarzą się z oglądaniem zakurzonych eksponatów i słuchaniem znudzonego głosu przewodnika. Czy tak jest rzeczywiście? A gdyby połączyć pasję zwiedzania z pasją… jedzenia? W myśl zasady „dla każdego coś miłego” przedstawiamy najciekawsze miejsca dla miłośników słodyczy. Tu słowo „dieta” przestaje istnieć!

World Chocolate Wonderland

World Chocolate Wonderland to ogromny park rozrywki poświęcony w całości czekoladzie. Otwarty został w Pekinie, a jego największą atrakcją jest 12-metrowy model Wielkiego Muru Chińskiego – oczywiście w całości z czekolady. Jednak czeka nas niezliczona masa atrakcji. Wystarczy napisać, że powierzchnia czekoladowego parku rozrywki to aż 20,000 m kw., a do zrobienia ekspozycji na jego terenie zużyto ponad 34 545 kg czekolady. Poza Murem Chińskim znajdziemy tam też replikę słynnej Terakotowej Armii, która składa się aż z 500 figur naturalnej wielkości. Nie wspominając o czekoladowym aucie BMW, które budowano przez pół roku z 2 ton czekolady.

Akcesoria do domowej produkcji czekolady znajdziesz TUTAJ.

Muzeum Haribo

Popularne żelki Haribo w kształcie misiów zna chyba każdy – czy wiecie jednak, że mają one swoje muzeum? Od 1996 roku lat działa ono w Uzes we Francji, zachwycając każde dziecko, które ma okazję je odwiedzić. W muzeum znajdziemy historię powstania marki, przegląd reklam i plakatów, którymi na przestrzeni lat reklamowano Haribo, pokaz procesu produkcji żelków oraz specjalną maszynę, która na naszych oczach przygotuje dla nas indywidualną paczuszkę smakołyków Haribo. W 2013 roku muzeum zostało także wzbogacone o nową, interaktywną przestrzeń, która zapewnia wiele godzin rozrywki dla całej rodziny.

Muzeum Haribo, za: tripadvisor.com

Muzeum Lodów, Anzola dell'Emilia, Włochy

Anzola dell'Emilia to włoskie miasteczko, w którym znajdziemy jedyne na świecie Muzeum Lodów. Dowiemy się w nim więcej o historii powstania tego pysznego, mrożonego smakołyku oraz o jego procesie produkcji, podziwiając równocześnie kolekcję około dwudziestu zabytkowych maszyn do produkcji lodów. W muzeum zgromadzono także szereg istotnych dokumentów na temat mrożonego przysmaku, np. traktat "De Sorbetti" o leczniczych właściwościach lodów napisany w XVIII w. oraz pierwszy zapisany przepis na arabski syrop cukrowy. Wszystko to zilustrowane setkami archiwalnych fotografii dokumentujących rozwój branży lodziarskiej.

Muzeum Lodów, źródło: wonderfooditaly.info

Duży wybór maszynek do lodów i jogurtownic znajdziesz TUTAJ.

MM’s World

Choć londyński sklep MM's World nie jest typowym muzeum, to bezapelacyjnie musi go odwiedzić każdy fan słodkości. Sklep powstał w 2011 roku, a jego wybudowanie pochłonęło aż 10 mln funtów – było jednak warto! Sklep jest ogromny: składa się z 4 pięter, które zajmują łącznie powierzchnię 3200 m kw. Wśród wielu atrakcji można tam zobaczyć m.in. drażetkowy żyrandol, wielkiego rycerza MM’s oraz ścianę z cukierkami w każdym kolorze tęczy. W MM’s World dostajemy także unikatową możliwość skorzystania z maszyny, która powie nam jakim kolorem MM’sa jesteśmy.

M&M's World, źródło: londonpass.com

SweetTARGi

SweetTARGi to cykliczne wydarzenie, którego nie może przeoczyć żaden wielbiciel słodkości – organizowane po raz siódmy Targi Cukiernicze, Piekarnicze i Lodziarskie w tym roku odbywają się 12-14.03 w Katowicach. Cała impreza będzie trwała 3 dni i przyciągnie setki wielbicieli muffinek, lodów czy finezyjnie dekorowanych tortów. W programie eventu znajdują się takie atrakcje jak Mistrzostwa Śląska Cukierników, szkolenie „Otwórz z nami lodziarnię”, szkolenie na dekorowanie tortu w stylu angielskim, Mistrzostwa Polski Baristów i wiele, wiele innych…

Autor: Sylwia Stwora