Data publikacji:

Łyżwy hokejowe – przegląd

W Kanadzie, gdy tylko chwyci siarczysty mróz, podjazdy oblewane są wodą i natychmiast zamieniają się w przydomowe lodowiska. Młodzi, starsi, kobiety, mężczyźni – wszyscy ruszają z kijkami i łyżwami na lód, by rozgrywać amatorskie mecze hokejowe. U nas taka forma uprawiania hokeja nie jest jeszcze aż tak rozpowszechniona, ale miłośników tego sportu nie brakuje. Dziś pomagamy im wyborze odpowiedniej pary łyżew.

Pierwsza propozycja przeznaczona jest głównie dla osób dopiero rozpoczynających przygodę z hokejem, ale również zaawansowani gracze docenią ten model. Wierzch buta wykonano z wysokiej jakości nylonu, który dodatkowo wzmocniony został specjalnym żebrowaniem. Wstawki ze skóry ekologicznej stanowią jego dodatkową ozdobę. Wnętrze wyłożone zostało mikrofibrą. Wsparcie kostki zapewnia system opatentowany przez producenta. Ostrze łyżwy to niewymienny Tuuk ze stali nierdzewnej, który osadzono na płozie typu Lightspeed PRO.

Hokeiści stawiający przede wszystkim na komfort jazdy powinni wybrać na lekkie łyżwy o tradycyjnym sznurowaniu na 16 oczek. Wygodę użytkowania zapewnia miękki materiał, którym wyłożono but wewnętrzny, zaś o bezpieczeństwo zawodnika dbają plastikowy czub oraz usztywniony zapiętek. Dzięki podwójnym przeszyciom model ten jest również bardzo wytrzymały. Ostrze łyżwy wykonano ze stali nierdzewnej.

Kolejny z proponowanym modeli ma wyjątkowo atrakcyjny wygląd, łączący w sobie cechy nowoczesność i design retro. Łyżwy wykonano z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego, które zachowuje elastyczność nawet przy temperaturze -25 st. Celsjusza. Wewnątrz zastosowano szczotkowany nylon. Anatomiczna konstrukcja kostki i języka chroni przed kontuzjami. Płoza powstała ze stali węglowej. Łyżwy hokejowe idealne dla początkujących, ale docenią je też wyczynowcy.

Ten model zwraca uwagę niezwykle dynamicznym kształtem buta i płozy z nierdzewnej stali. Dzięki sznurowaniu łyżwy zapewniają pełne dopasowanie stopy, co znacząco poprawia komfort jazdy. Dwuklamrowe zapięcie i taśma velcro dodatkowo chronią przed rozluźnieniem łyżwy na stopie. Część wierzchnią uszyto z materiału odpornego na mrozy, z kolei but wewnętrzny można wyjąć i osuszyć.

Klasyczny kształt i czerwony liść klonu na boku buta – ten model to kwintesencja kanadyjskiego stylu w projektowaniu łyżew. Dzięki anatomicznej konstrukcji umożliwiają szybką jazdę sportową i zapewniają łyżwiarzowi pełną kontrolę nad torem ruchu. Gwarantujący ochronę palców czub buta odlano z odpornego tworzywa sztucznego. Do pozostałych zalet należy również zaliczyć wygodną wyściółkę oraz nóż płozy z węglowej stali.

*Aby dowiedzieć się produkcie, kliknij w jego zdjęcie.

Autor: Sylwia Stwora