Data publikacji:

Jak przewozić narty lub deskę snowboardową?

Brak odpowiedniego zabezpieczenia sprzętu sportowego podczas transportowania go wewnątrz samochodu lub na bagażniku dachowym może zakończyć się poważnymi uszkodzeniami. Podpowiadamy, jak przewozić narty lub deskę snowboardową, aby nie zepsuć sprzętu i przy okazji wyjazdu na zimowe szaleństwa.

Przede wszystkim, unikaj przewożenia nart lub deski snowboardowej luzem wewnątrz samochodu, ponieważ ze względu na chociażby ostre krawędzie i ciężar całego sprzętu razem z wiązaniami stanowi on poważne zagrożenie. Poza tym, włożenie desek do środka pojazdu bez wcześniejszego wyczyszczenia przysporzy Ci dodatkowej pracy w postaci usuwania kłopotliwych zabrudzeń z tapicerki.

Sprzęt narciarski najlepiej przewozić na dachu samochodu, przymocowany do narciarskiego bagażnika magnetycznego lub uchwytów narciarskich. Musisz je dopasować do marki auta oraz ilości sprzętu, jaki zamierzasz przewozić. Do wyboru masz bagażniki lub stelaże z aluminium, stali bądź tworzyw sztucznych. Narty lub deskę snowboardową transportowane w ten sposób włóż do dedykowanych pokrowców. Uchronią one nie tylko przed kurzem, solą, piaskiem i opadami atmosferycznymi, ale także uszkodzeniami mechanicznymi. Wybierz pokrowce o właściwościach wodoodpornych z trwałego materiału.

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w box dachowy, tzw. trumnę, który posiada dużą ładowność – pomieści nie tylko narty, kijki czy deskę, ale także kurtki, buty, kaski i inne akcesoria narciarskie. Box powinien posiadać szczelnie zamykane wieko, sprawny system mocowania do pałąków oraz siłowniki do podnoszenia pokrywy, a także, wewnątrz, dodatkowe taśmy mocujące i podstawki pod sprzęt.

Niezależnie od tego, jaką formę przewożenia nart lub deski wybierzesz, upewnij się, że sprzęt posiada odpowiednie atesty potwierdzające spełnianie europejskich norm bezpieczeństwo oraz jest wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Autor: Sylwia Stwora