Data publikacji:

Jak zorganizować aktywne wyjście firmowe?

Czujecie, że wasza efektywność jako zespołu spada. Natłok obowiązków sprawia, że w ciągu 8 godzin spędzonych za biurkiem, udaje się Wam wygospodarować tylko kilka minut „na małe ploteczki” i oderwanie myśli od pracy. Chcielibyście przełamać rutynę i choć jeden dzień odpocząć we własnym towarzystwie, ale z dala od biura i w inny sposób niż w pobliskim barze? A może w zespole pojawiło się kilka nowych osób i przydałoby się z nimi lepiej poznać? Podpowiadamy, jak zorganizować aktywne wyjście firmowe.

Strzelnica + grill

Szukacie dawki solidnej adrenaliny? Taką z pewnością przyniesie aktywne wyjście firmowe na strzelnicę, gdzie przy zapachu prochu będziecie próbować swoich sił w trafianiu do celu – stałego lub ruchomego. Będziecie mieli okazję trzymać w ręku np. Glocka 9mm, pistolet sportowy, karabin maszynowy Kalashnikov AK-47, sztucera czy strzelbę typu shotgun. Zamiast strzelania w krytej strzelnicy, możecie wybrać opcję terenową, która dodatkowo pozwoli wam zorganizować np. grill czy ognisko. Nad waszym bezpieczeństwem będzie czuwać doświadczony instruktor, który dokładnie wyjaśni wam, jak używać różnego rodzaju broń, jak się poruszać, na co uważać itp.

Laser Tag

Ciekawa alternatywa dla popularnego paintballa, której największą zaletą jest to, że po grze nie pozostają bolesne siniaki. Laser Tag to gra, w której do innych uczestników celujemy z karabinu na podczerwień, którego zasięg wynosi od 30 do nawet 200 metrów. Urządzenie namierza nadajnik umieszczony zwykle w kamizelce innego gracza. Rozgrywka może toczyć się w zamkniętym pomieszczeniu, podziemiach lub w plenerze.

Wypad na strzelnicę, painballa czy laser taga będzie świetnym sposobem na integrację. Jednolite stroje i podział na drużyny pomogą jeszcze lepiej wczuć się w rolę, przełamując opór najbardziej niezdecydowanych.

Bubble Football

Bubble Fottball to sposób na nietypową, ale bardzo zabawną integrację firmową. Zamknięci w dmuchanych kulach, rozegracie mecz piłki nożnej. Miejsce rozgrywki może być dowolne – na boisku w hali sportowej, na boisku w plenerze, plaży, łące itp. Dzielicie się na dwie drużyny i zaczynacie grę o zwycięstwo, czyli zdobycie większej liczby bramek. Jednak, mimo że nogi są swobodne, to i tak odebranie piłki do najłatwiejszych nie należy. Czeka was masa zaskakujących i śmiesznych akcji, np. przewrotek, zderzeń itp.

Escape room game

Escape room game to świetna forma integracji zwłaszcza w kontekście budowania zespołowości, zacieśniania więzi i poznawania swoich umiejętności pozazawodowych. Konieczność współpracy jest niezbędna, aby wydostać się z zamkniętego pokoju. Czekają na was nietypowe łamigłówki i zadania, poszukiwanie ukrytych wskazówek, zapisywanie kodów i zdobywanie kluczy. Cała zabawa trwa 60 minut. Więcej o grach typu escape room przeczytasz TUTAJ.

Aby wydostać się z zamkniętego pokoju, bedziecie musieli rozwiązań kilka zadaŃ

Jak jeszcze?

Atrakcyjnym sposobem na aktywne wyjście firmowe mogą być też podchody, firmowe biegi na orientację, paintball, gokarty, quady, spływ kajakowy czy kurs gotowania.

Organizując aktywne wyjście firmowe, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług profesjonalnej firmy, która dopasuje formę spotkania do potrzeb zespołu, a przede wszystkim zaplanuje nam dzień od A do Z. Nie musimy dzięki temu angażować cennego czasu pracowników, jak również obawiać się, czy wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Zadba o to koordynator eventu.

Duży wybór ciekawych rozrywek dla grup znajdziesz TUTAJ.

Autor: Sylwia Stwora