Data publikacji:

Jak kupować pokrowiec na narty lub deskę snowboardową?

Kupując sportowy sprzęt zimowy, warto od razu zaopatrzyć się w pokrowiec, który nie tylko pomoże go transportować, ale będzie też chronił przed uszkodzeniami mechanicznymi typu zarysowanie. Podpowiadamy, jak odpowiednio dobrać pokrowiec na narty lub deskę snowboardową.

Przede wszystkim, musisz dopasować pokrowiec do modelu deski snowboardowej lub nart, które posiadasz. Do biegówek będzie węższy i długi, a w przypadku nart zjazdowych szerszy, ale stosunkowo krótki. Długość pokrowca powinna być nieco większa niż nart. Optymalnie różnica powinna wynosić około 5 cm.

Przykładowo, gdy masz narty o długości 160 lub 163 cm, wybierz pokrowiec mierzący 165 cm. Tyle wystarczy, aby swobodnie schować w nim sprzęt, a jednocześnie nie martwić się, że będzie on nazbyt się ruszał podczas transportu. Jeśli narty są wyposażone w wiązania na płytach niezbędne będzie wybranie modelu, który będzie szerszy właśnie w tym miejscu. Pokrowiec o większej pojemności przyda się także, jeśli używasz kijków.

Kolejna sprawa to materiał. Postaw na trwałą i odporną na przetarcia oraz uszkodzenia tkaninę o właściwościach wodoodpornych. Zwróć uwagę na uchwyt pokrowca. Najlepiej wybierz model, w którym jest on regulowany. Istotny jest także system wentylacji. Powinien biec przez całą długość pokrowca, gdyż to zapewni szybkie schnięcie nart lub deski. Przydatnym dodatkiem będzie kieszonka i adresownik. Przed zakupem upewnij się także, czy wszystkie klamerki, regulatory i zamki są sprawne.

Jeśli posiadasz zarówno narty, jak i deskę snowboardową, praktycznym rozwiązaniem będzie kupno pokrowca z systemem dopasowania do rozmiaru sprzętu. Zwykle posiada on oznaczenia w dwóch kolorach, które ułatwiają nadanie pokrowcowi właściwej wielkości. W tym przypadku ważne jest, aby dobrać model odpowiedni dla każdego typu desek.

Autor: Sylwia Stwora