Data modyfikacji:

Interaktywne muzea w Polsce, które warto odwiedzić

Zbliża się maj, a wraz z nim Noc Muzeów, która gwarantuje nam darmowy wstęp do wielu placówek na terenie całej Polski. Oprócz tradycyjnego zwiedzania, warto rozważyć również odwiedzenie miejsc, w których nowoczesność idzie w parze z historią. Poznaj interaktywne muzea w Polsce.

Interaktywne Muzeum Flipperów, Kraków

Niegdyś stały w każdym barze, lecz po wyparciu przez konsole szybko popadły w zapomnienie. Na szczęście nie do końca - krakowskie Interaktywne Muzeum Flipperów posiada na stanie kilkadziesiąt odrestaurowanych automatów do gier, które dostały drugie życie dzięki prawdziwym pasjonatom. Najstarszy eksponat podchodzi z 1974 r., jednak nadal „daje radę”. Na wszystkich zgromadzonych flipperach można bez obaw grać od otwarcia muzeum aż do jego zamknięcia (12:00-23:00). Normalny bilet wstępu kosztuje 40 zł, ulgowy jest o połowę tańszy. Cena nieco wysoka, jednak staje się to zrozumiałe, jeśli weźmiemy pod uwagę, że maszyny ustawione są na tryb „freeplay”, czyli grę bez konieczności wrzucania monety. Muzeum Flipperów znajdziemy przy ul. Stradomskiej 15 w Krakowie. Jest to pierwsza tego typu placówka w Polsce, a trzecia w Europie.

Strona muzeum: www.krakowpinballmuseum.com.

Park Nauki i Ewolucji Człowieka, Krasiejów

Park Nauki i Ewolucji Człowieka to interaktywne muzeum, którego nowoczesna forma przypadnie do gustu zwłaszcza dzieciom. Zwiedzanie tego obiektu jest bowiem zainscenizowanym - przy pomocy najnowszej technologii cyfrowej, lotem w kosmos, podczas którego poznajemy dzieje człowieka i historię życia na Ziemi nawet do 66 milionów lat wstecz. Liczne wystawy multimedialne oraz niezwykła forma zwiedzania sprawia, że przez wielu Park Nauki i Ewolucji Człowieka nazywany jest najnowocześniejszym Muzeum Ziemi w Europie.

Więcej informacji o parku znajdziecie na www.juraparkkrasiejow.pl.

Muzeum Browaru, Żywiec

A teraz propozycja skierowana przede wszystkim do dorosłych - Muzeum Browaru Żywiec powstało z okazji 150 rocznicy założenia gorzelni i jest jedną z najbardziej nowoczesnych placówek tego typu w Polsce. Bogata w treści multimedialne ekspozycja zajmuje powierzchnię ponad 1600 m kw. i zawiera m.in. inscenizacje historyczne, animacje oraz minifilmy dokumentalne czy słuchowiska.

Strona browaru:  www.muzeumbrowaru.pl.

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

O Centrum Nauki Kopernik słyszał w Polsce niemal każdy – to słynne na cały świat interaktywne muzeum od lat przyciąga zapaleńców chemii, fizyki, astronomii, biologii oraz wielu innych dziedzin. Fenomenem, który wpływa na popularność Centrum Nauki Kopernik, jest oferowana przez nie unikatowa możliwość zdobywania wiedzy na wielu interaktywnych wystawach poprzez samodzielne przeprowadzanie różnorakich doświadczeń.

Więcej informacji o Centrum Nauki Kopernik na stronie www.kopernik.org.pl.

Autor: Sylwia Stwora
Szczyt w Karkonoszach

Polecane szlaki w Karkonoszach. Wybieramy najpiękniejsze

2020-06-01
Planujesz wyjazd w Karkonosze, ale nie wiesz, który szlak górski wybrać? Oto kilka najciekawszych szlaków turystycznych w Karkonoszach.
Jaka kurtka w góry

Kurtka w góry - jak się ubrać w góry zimą?

2019-10-03
Jak się ubrać w góry zimą? Tak jak zawsze, czyli na cebulkę. Skupmy się jednak na wierzchniej warstwie stroju, czyli kurtce. Jaka kurtka zimowa w góry będzie najlepszym rozwiązaniem? Softshell czy hardshell? A jeśli puchówka to z naturalnym wypełnieniem czy z syntetycznym? Przekonajmy się.
Karimata turystyczna

Karimata turystyczna do spania - jaką wybrać?

2019-08-08
Karimata turystyczna to jeden z podstawowych elementów biwakowego ekwipunku. Jeśli planujesz spędzić noc w outdoorze, przekonaj się, która karimata do spania będzie najlepszym rozwiązaniem.
szlaki w tatrach

Szlaki w Tatrach. Najpiękniejsze szlaki górskie

2019-07-31
Najwyższe pasmo górskie w naszym kraju na swoją popularność zasłużyło nie tylko skupiskiem szczytów liczących sobie ponad 2000 m n.p.m. Tatry pełne są imponujących panoram, ciekawych szlaków górskich i krystalicznie czystych stawów. Jeśli planujesz swoją pierwszą wyprawę w najwyższye góry w Polsce, przekonaj się, jakie szlaki w Tatrach warto przejść.
jak chodzić z kijkami

Jak chodzić z kijkami? Technika nordic walking

2019-07-24
Po chodnikach miast, w parku, w górach. Polacy pokochali nordic walking, a osoby miarowo przebierające kijami widoczne są dosłownie wszędzie. Nie wszyscy jednak znają prawidłową technikę chodzenia, przez co trening nie daje oczekiwanych rezultatów. Sprawdź, jak chodzić z kijami, aby nie popełniać błędów.
Bieganie w górach

Biegi górskie. Jak trenować i gdzie biegać?

2019-06-25
Zwykłe truchtanie w parku to dla ciebie za mało i chcesz postawić sobie nieco ambitniejsze cele? Rusz pod górę. Biegi górskie to świetny sposób na stawianie biegowej poprzeczki jeszcze wyżej, szlifowanie formy i trenowanie w ciekawym terenie. Jeśli chcesz ruszyć biegiem na górski szlak, przekonaj się, jak się do tego zabrać.