Data publikacji:

Jaka hulajnoga elektryczna do 1000 zł?

Dzięki nowoczesnym technologiom produkcji akumulatorów, które znacząco wydłużyły ich czas działania oraz niezawodność, konstruktorzy zaczęli wykorzystywać do napędzania bardziej kompaktowych pojazdów elektrycznych, wśród których prym wiodą obecnie hulajnogi. Są one idealnym rozwiązaniem do rekreacyjnych przejażdżek, a także codziennego dojazdu do szkoły lub pracy. O ile jeszcze kilka lat temu do ich zakupu potrzebna była dość pokaźna suma pieniędzy, obecnie są już w zasięgu większości z nas. Radzimy, jaka hulajnoga elektryczna do 1000 złotych będzie najlepsza.
Sprawdź również nasz ranking hulajnóg elektrycznych!
jaka hulajnoga elektryczna do 1000 zł
Hulajnoga elektryczna wyposażona jest w silnik elektryczny poruszający koła pojazdu, pozwalając mu rozpędzić się nawet do prędkości kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Napęd zasilany jest za pomocą wbudowanej baterii, którą ładujemy bezpośrednio ze zwykłego gniazdka elektrycznego 230 V. Warto pamiętać, że uzupełnianie energii trwa wiele godzin, dlatego tę czynność przeprowadzamy najczęściej w nocy.
Sama jazda na hulajnodze elektrycznej nie powinna sprawić żadnych problemów nawet kompletnie niedoświadczonym osobom. Dzięki podestowi znajdującemu się blisko ziemi oraz wysokiej kierownicy utrzymanie równowagi oraz sterowanie jest bezproblemowe. Początkujących może onieśmielać jednak nieco duże przyśpieszenie sprzętu oraz osiągana prędkość. Nie powinni oni więc testować limitów silnika, narażając się tym samym na dość niebezpieczne stłuczki.

Jakie przepisy obowiązują osoby wybierające elektryczną hulajnogę?

Wiele osób kupujących pierwszą elektryczną hulajnogę do 1000 złotych zapomina o tym, że jazda na niej jest regulowana osobnymi przepisami, których nieprzestrzeganie może zakończyć się kosztownym mandatem. Dotyczą one kilku podstawowych kwestii związanych z użytkowaniem pojazdu.
Hulajnogą elektryczną powinniśmy poruszać się po ścieżkach rowerowych. W wypadku gdy są one nieobecne, wybieramy jezdnię lub drogę, ale wyłącznie kiedy obowiązuje na nich ograniczenie prędkości do 30 km/h. Jeżeli nie mamy innych alternatyw, wybieramy ostatecznie chodnik. W Polsce na hulajnodze nie możemy przekraczać 20 km/h na godzinę, a przekroczenie tego limitu jest karalne.
Młodzież i dzieci do jazdy na hulajnodze potrzebują ważnej karty rowerowej lub prawa jazdy. Najmłodsi w wieku poniżej 10 lat korzystają z pojazdu wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych. Po osiągnięciu 18. roku życia nie musimy okazywać już żadnych dokumentów. Zaznaczmy, że nielegalne jest też korzystanie z hulajnogi przez więcej niż jedną osobę, a także po spożyciu alkoholu lub środków odurzających.

Na co zwracamy uwagę podczas zakupu hulajnogi elektrycznej do 1000 zł?

W kategorii do 1000 złotych znajdziemy przede wszystkim najtańsze modele pojazdów, a także sporą część pojazdów przeznaczonych dla dzieci. Wybierając produkty z tego przedziału, powinniśmy przygotować się na to, że pojazdy tego typu nie sprawdzą się specjalnie w trudniejszym terenie oraz nie zapewnią bardzo długiego czasu pracy.

Zasięg hulajnogi

Zasięg hulajnogi podawany przez producenta określa maksymalną odległość, jaką przejedziemy na jednym ładowaniu. Pamiętajmy, że fabryczna wartość, którą znajdziemy w specyfikacji, opisuje jazdę hulajnogą w idealnych warunkach. Jeżeli poruszamy się po nierównym terenie lub w wysokiej i bardzo niskiej temperaturze, wpływającej na wydajność baterii, osiągany wyniki będzie inny. Tak czy inaczej, parametr daje nam jednak pojęcie o możliwościach sprzętu

Moc silnika

Moc podawana w watach wpływa na szybkość pojazdu, a także jego przyspieszenie. Hulajnogi elektryczne w cenie do 1000 złotych to zazwyczaj najsłabsze pod tym względem modele. Chociaż nie rozpędzimy się na nich zbyt mocno, dzięki temu są idealnym rozwiązaniem dla początkujących oraz dzieci.

Konstrukcja i jakość wykonania

Wybierając hulajnogę do 1000 złotych, zwracamy uwagę na jej wagę oraz konstrukcję. Modele w tej kategorii cenowej będą przeznaczone przede wszystko do jazdy rekreacyjnej. Warto więc pamiętać, że nie będą one dobrze znosiły wielokrotnych upadków lub stłuczek, a także jazdy po nierównych drogach. Z drugiej strony są dzięki temu lekkie i dość kompaktowe, co ułatwia ich transport oraz przechowywanie.
Nie zapomnijmy zwrócić też uwagi na detale w konstrukcji, poprawiające komfort korzystania z hulajnogi, takie jak obecność nóżki, solidnych błotników i kierownicy z dobrą regulacją wysokości i wygodnymi rączkami.

Hulajnoga do 1000 zł – polecane modele

Motus Scooty 8,5+
Ninebot by Segway KickScooter E25E
Quer Fast Wheels Zab0020
Denver Sco 65220
Tempish Tecniq Top 200

Hulajnogi do 1000 zł dla dzieci

Segway Ninebot by Kickscooter Zing C8
Segway Ninebot Kickscooter Zing A6
Razor E90
Razor Turbo A Black Label
Zdjęcie: Envato Elements