Data publikacji:

Escape room - sprawdź się w realu!

Pokoje zagadek to coraz bardziej doceniana u nas forma zabawy. Escape room swoje początki zawdzięcza popularnym grom komputerowym, ale to przeniesienie łamigłówek w rzeczywistość okazało się strzałem w dziesiątkę. Dziś pokoje zagadek spotkamy w większych polskich miastach. Na co mogą liczyć uczestnicy?

Gratka nie tylko dla fanów gier video

Cel gry jest niesłychanie prosty - uciec z zamkniętego pomieszczenia, w którym grozi nam niebezpieczeństwo. Może być to tykająca bomba, wrogi ludzkości system lub jakiś sekret rodem z kryminalnej opowieści. Fantazja scenarzystów escape room nie zna bowiem granic. Uczestników zaskoczy zatem zarówno fabuła gry, jak i wystrój danego pomieszczenia. Spotyka się m.in. zamknięte pokoje stylizowane na średniowieczne komnaty, poligon wojskowy czy starożytne grobowce. Każda rozgrywka jest ograniczona limitem czasowym. Wyboru konkretnej sali dokonuje się zgodnie z własnymi zainteresowaniami.

Nadszedł czas na przygodę i niezapomniane wrażenia

Zamknięcie w tajemniczym pokoju wymaga od uczestników sprytu i pomysłowości. Twórcy zabawy przygotowują różnorodne hasła, rebusy, kody albo łamigłówki, których rozwiązanie gwarantuje wyjście z pomieszczenia i ukończenie gry z sukcesem. Jeżeli możemy użyć jakiejkolwiek siły, będzie to wyłącznie siła umysłu. Niezbędna w całym przedsięwzięciu okaże się spora dawka spostrzegawczości - podpowiedzi są najczęściej na wyciągnięcie ręki. Jak w każdej grze zespołowej, tak i tu dobra współpraca wszystkich członków będzie niezastąpiona.

Bawi albo straszy, czyli na co można liczyć

Zamknięcie tajemniczych drzwi oznacza przeniesienie się w inny wymiar. Bez względu na to, czy znajdziemy się na tropie mordercy czy na podróżniczym szlaku, emocje pozostaną niezapomniane. Escape room z pewnością jest jednym z kreatywniejszych sposobów spędzania wolnego czasu ze znajomymi, dziećmi lub nawet z drugą połową. Dla pracowników jednej firmy będzie to też świetna okazja na integrację w nietypowym wydaniu. Można różnicować stopień trudności w zależności od doświadczenia, ale z reguły niewiele teamów za pierwszym razem opuszcza pokój zagadek zwycięsko. W Escape room zagramy m.in. we Wrocławiu, Warszawie, Katowicach, Łodzi czy Trójmieście.

Autor: Bogumiła Kurzeja