Data modyfikacji:

Daj się porwać nowoczesnej muzyce

Niestety w tym roku nie będziemy mieli okazji odwiedzić festiwalu Tauron Nowa Muzyka, ryzyko rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa jest za duże i organizatorzy zdecydowali się odwołać to wyczekiwane wydarzenie na przyszły rok. Oczywiście wszystkie zakupione bilety na wydarzenie pozostają ważne i upoważniają wszystkich posiadaczy do wejścia na koncerty w następnym roku. Sprawdźmy jak będzie wyglądał festiwal w 2021 roku.

tauron 2021

Przesunięcie festiwalu na czerwiec 2021

Tauron Festiwal odbędzie się w dniach 03-06 czerwca 2021, jak co roku w katowickiej Strefie Kultury. Przesunięcie wydarzenia na przyszły rok było trudną, ale i konieczną decyzją organizatorów. Przez epidemię COVID-19 dwołano niemal wszystkie wydarzenia kulturalne na świecie. Dla wszystkich osób tęskniących za dobrą zabawą przy nowoczesnych dźwiękach muzyki mamy dwie dobre wiadomości. Wszystkie dotychczas zakupione bilety na Tauron Festiwal zachowują ważność i już w przyszłym roku będziemy mogli bawić się przy cudownej muzyce na żywo. Współorganizatorzy festiwalu, agencja More Music Agency zaproponowali rozwiązanie pozwalające już w tym roku cieszyć się dźwiękami muzyki ulubionych artystów we własnym domu, czyli TNMK.online.

Poczuj atmosferę festiwalu we własnym domu

TNMK.online to dedykowana i interaktywna platforma za pomocą której między 27, a 30 sierpnia dostaniemy możliwość słuchania muzyki wykonywanej na żywo we własnym domu. Artyści spoza Unii Europejskiej wykonają swoje utwory we własnych domach lub studiach. Wykonawcy pochodzący z UE połączą swoje siły i pojawią się w miejscach ważnych dla Śląska takich jak m.in. Muzeum Śląskie, skąd wydarzenie będzie transmitowane na żywo. Więcej informacji dotyczących szczegółów i udziału artystów w TNMK.online już wkrótce.

Austriacka awangarda czyli Soap&Skin

Jedną z największych gwiazd będzie wykonująca pierwszy, otwierający Tauron festiwal 2021 występ Anja Franziska Plaschig, bardziej znana pod swoim pseudonimem Soap&Skin. Austriacka wokalistka, kompozytorka i multiinstrumentalistka w nietuzinkowy i oryginalny sposób łączy dźwięki instrumentów klasycznych z nowoczesnymi melodiami elektronicznymi dodatkowo wzbogaconymi elementami gotyckimi i awangardą. Wspaniała i niezapomniana muzyka zapewniła artystce sławę w rodzimej Austrii już pierwszym albumem zatytułowanym „Lovetune for Vacuum”, wydanym w 2009 roku.  

Już dziś zapewnij sobie 4 dni wyjątkowej zabawy

Bilety na festiwal Tauron Nowa Muzyka dostępne są w sprzedaży za pośrednictwem platformy ebilet. Każdemu z nas brakuje obcowania z wydarzeniami kulturalnymi, dlatego już dziś możemy zapewnić sobie przyszłoroczny udział w niezapomnianym festiwalu muzycznym. Wszystkim przyda się chwila oderwania od rzeczywistości w dźwiękach oryginalnej i nowoczesnej muzyki podsyconej wspaniałą atmosferą muzycznego święta.

Tekst: materiały prasowe