Data modyfikacji:

5 miejsc, które warto odwiedzić w Polsce jesienią

Jesienią wcale nie odpuszczamy wycieczek. Piękna, złota pora roku wręcz im sprzyja. Zamiast koca i ciepłej herbaty przed telewizorem, polecamy małą wyprawę po polskich perełkach. Co warto odwiedzić w Polsce jesienią? Sprawdź!

co odwiedzić w Polsce jesienią

Przedstawiamy 5 urokliwych miejsc w Polsce, które koniecznie musisz odwiedzić jesienią.

Kazimierz Dolny miejscem, które warto odwiedzić w Polsce jesienią

Kazimierz Dolny należy do jednych z najbardziej czarujących polskich miast. Renesansowe kamieniczki i okazałe widoki na Wisłę zachęcą z pewnością każdego. Do wyboru mamy zarówno bajkowe uliczki wokół rynku, wąwozy, średniowieczny zamek na wzgórzu, jak i tajemnicze ruiny. Wszystko to tworzy niebywałą atmosferę. Szczególnie podczas jesiennej aury.

Jura Krakowsko-Częstochowska

Paleta jesiennych barw w połączeniu z tą rozmaitą krainą tworzą niebywały widok. Ten bogaty w zabytki architektury obszar pokonać możemy zarówno samochodem, rowerem, jak i pieszo. Krajobraz skalnych ostańców, tajemniczych jaskiń i wyjątkowych zamków to prawdziwa perła na naszej mapie. Całym sercem zachęcamy do wędrówki tą jedną z najbardziej malowniczych polskich tras.

Bieszczady

Dzikie pasma górskie o tej porze roku zachwycają jeszcze bardziej. Okryte pomarańczowym płaszczem doliny to widok niemal nie z tej ziemi. Do punktów obowiązkowych należy Połonina Caryńska i Wetlińska, Tarnica, Park Gwiezdnego Nieba oraz Zalew Soliński.

Jak przygotować się do górskiej wyprawy jesienią przeczytasz tutaj.

Słowiński Park Narodowy

Całkowicie unikatowy i fascynujący odcinek brzegu morskiego. Zachwyca nie tylko intensywnością procesów rzeźbotwórczych, ale i egzotyką krajobrazu z tajemniczymi wydmami. Bogactwo ekosystemów i zjawisk przyrodniczych co roku przyciąga tu rzesze ciekawych, jaką moc i potęgę ma piasek. Zmienia się nieustannie, a jesienią dodatkowo nabiera kolorów.

Park Arkadia

Jeden z najsłynniejszych polskich parków. Położony jest między Łowiczem a Skierniewicami. Około 65 km od Łodzi i 80 km od stolicy. Alejki wśród stawów, zrekonstruowanych antycznych ruin, strumieni i wodospadów czynią to miejsce niebywale romantycznym. To sentymentalne dzieło Radziwiłłów polecamy szczególnie zakochanym.

Autor: Natalia Malko