Zakynthos – atrakcje turystyczne. Co warto zobaczyć?

Zakynthos to trzecia co do wielkości wyspa grecka, na której czekają na ciebie niezapomniane atrakcje turystyczne. Dzięki położeniu niedaleko Peloponezu zapewnia turystom piękne krajobrazy, relaks na piaszczystych plażach i dostęp do czystego Morza Jońskiego. Planujesz wakacje na Zakynthos? Odkryj, co warto zobaczyć na wyspie!
Zakynthos

Atrakcje na Zakynthos

Wyspa Zakynthos, podobnie jak sama Grecja, ma do zaoferowania turystom niezwykle wiele. Choć najpopularniejszą atrakcją turystyczną jest oczywiście Zatoka Wraku, to znajdziesz tam mnóstwo innych miejsc wartych odwiedzenia – Błękitne Groty, czyli skalne jaskinie zatopione w przejrzystej wodzie Morza Jońskiego, kurort wakacyjny Laganas, który budzi się do życia tuż po zapadnięciu zmroku, a także stolicę wyspy – Zakynthos. Warto także wybrać się na wycieczki fakultatywne dostępne w ofercie biur podróży.

Jaka pogoda na Zakynthos?

Pogoda na Zakynthos jest typowa dla klimatu śródziemnomorskiego, w którym położona jest Grecja. W lecie możesz spodziewać się temperatur sięgających nawet do 40 stopni, podczas gdy zimą nie brakuje intensywnych opadów deszczu. Ze względu na panującą na Zakynthos pogodę najlepszym momentem na przyjazd i cieszenie się atrakcjami jest okres od kwietnia do października.

Mapa Zakynthos

Mapa Zakynthos nie należy do największych – wyspa wbrew pozorom nie jest duża. Głównymi punktami jest oczywiście stolica – Zakynthos, Argassi, Limnionas, Laganas, Macherado, Maries i Volimes. Przed wyjazdem na Zakynthos warto wydrukować mapę i zabrać ją ze sobą na urlop.

Zakynthos – co warto zobaczyć?

Pora zaplanować atrakcje turystyczne na Zakynthos! Co warto zobaczyć i jakie wycieczki wykupić? Przygotowaliśmy dla ciebie listę miejsc, które musisz odwiedzić.

Klif na Zakynthos

Podobnie jak na wielu innych wyspach Grecji, tak i na Zakynthos czeka na turystów wysoki klif znajdujący się w Zatoce Wraku, zwanej także Navagio Beach. Spektakularnie ułożone kamienie skrywają na szczycie taras widokowy. Należy jednak pamiętać, że znajdująca się na Zakynthos atrakcja nie powinna być zdobywana samodzielnie – wspinanie się po klifach grozi niebezpieczeństwem.

Zatoka Wraku na Zakynthos

Co obowiązkowo zobaczyć na Zakynthos? Oczywiście wrak na Navagio Beach! Słynna destynacja turystyczna jest uważana za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. I to nie bez powodu – przejrzysta woda z wapiennym dnem i otaczające ją skały robią wrażenie. Jeśli wybierasz się na Zakynthos, to Zatoka Wraku jest obowiązkowym punktem na liście miejsc do zobaczenia.

Plaże na Zakynthos

Tak jak cała Grecja, tak i wyspa Zakynthos ma do zaoferowania turystom mnóstwo piaszczystych i kamienistych plaż, na których możesz zrelaksować się w promieniach słońca. Do najpopularniejszych należą – Xigia w samym sercu urwisk skalnych, Gerakas, w której czekają na turystów słynne żółwie Caretta Caretta, oraz Porto Zoro będąca idealnym miejscem dla wielbicieli nurkowania.

Zakynthos i żółwie

Czekające na Zakynthos atrakcje turystyczne obejmują również żółwie Caretta Caretta – zagrożony gatunek, który osiąga długość nawet 1,2 metra! Możesz obserwować je w morskim parku narodowym, wypływając łódką z przewodnikiem. Na Zakynthos tego typu wycieczki kosztują około 10-15 euro.

Zakynthos Laganas

Najpopularniejsza miejscowość wypoczynkowa na Zakynthos – Laganas – to idealna destynacja dla osób, które chcą nie tylko zrelaksować się na plaży, ale także zasmakować prawdziwie greckiego życia nocnego, odwiedzając lokalne knajpy, restauracje i kluby. W mieście położonym we wschodniej części wyspy możesz także uprawiać sporty wodne.

Zakynthos last minute

Chcesz wybrać się na Zakynthos? Zafunduj sobie wczasy last minute i wybierz się do jednego z kurortów w cenie niższej nawet o kilkadziesiąt procent. Jest tylko jeden haczyk – musisz być gotowy do wyjazdu w ciągu kilku najbliższych dni. Zaszalejesz?
Zdjęcie: Envato Elements
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.