Data modyfikacji:

Kuriozum sportu: latanie na karabinie

Dzikie harce czarownic na miotłach, jakie znamy z telewizji, to przy tym pestka. W Arabii Saudyjskiej można wzbić się w powietrze razem z odpalonym karabinem - i to w rzeczywistości.

Wystrzałowy "sport"

Ludzka pomysłowość nie zna granic. Okazuje się, że zwykły karabin nie służy wyłącznie do strzelania. W miasteczku Taif wszyscy odważni gromadzą się, by wspólnie polatać na wspomnianej wcześniej broni. Tę niecodzienną rozrywkę nazywa się Gun lub Rocket. Na Bliskim Wschodzie jest doskonale znana jak jedna z odmian tradycyjnego tańca z bronią. Wszystkie wersje tej dziwnej dla nas rozrywki są wyrazem wielkiej radości, jaka towarzyszy mieszkańcom przy większych uroczystościach rodzinnych, np. hucznego (dosłownie) wesela.

Ekstremalne latanie na karabinie

Arabscy "lotnicy", aby unieść się w górę, podstawiają pod siebie karabin, celując w ziemię. Lufa znajduje się tuż pod ich stopami. Siła wystrzału pomaga im wzbić się na mniej więcej metr. A wszystko to w kłębach siwego dymu. Pokazy są tym efektowniejsze, im dziwniejsze dymy wychodzą z karabinu. Latanie na karabinie wymaga naprawdę mocnych nerwów. Ryzyko jest przy tego rodzaju wygibasach spore, dlatego my obstawiamy tradycyjny taniec - nie z bronią, ale przy dźwiękach dobrej muzyki.

Autor: Bogumiła Kurzeja