Data modyfikacji:

Kuriozum sportu: Ubieranie pszczół

Wyobraź sobie, że właśnie chodzi po Tobie pszczoła - słyszysz jej ciche bzyczenie, czujesz ocierające się o Ciebie włochate odnóża. A teraz wyobraź sobie, że dołączają do niej setki, tysiące pobratymców, a Ty stoisz półnago przed śmiejącym się tłumem i nie możesz się poruszyć. Brzmi jak koszmar? To, co nam się wydaje sceną wprost z horroru, w Chinach jest… sportem. Poznaj kolejne kuriozum sportu - ubieranie pszczół.

Źródło zdjęcia głównego: dailynewsdig.com

Ubieranie pszczół (Bee wearing) to konkurs organizowany w mieście Shaoyang w prowincji Hunan jako część niezwykłej tradycji, która od lat kultywowana jest przez nieustraszonych śmiałków. Niestety chętnych do wzięcia udziału w konkursie nie ma zbyt wielu – zazwyczaj są to tylko dwie, trzy osoby. Trudno się jednak temu dziwić…

Źródło: dailynewsdig.com/

Reguły bee wearing

Nieustraszeni uczestnicy konkursu ustawiani są obok siebie, ubrani jedynie w krótkie spodenki oraz parę ochronnych okularów. W ramach udogodnienia pozwala im się także zatkać nos i uszy zatyczkami, aby chodzące pszczoły nie mogły dostać się w ten sposób w głąb organizmu. Śmiałkowie uzbrojeni są jedynie w jedną pszczelą królową, która w miniaturowym koszyczku przywiązywana jest do ich ciała. Jedynym zadaniem uczestników konkursu jest więc „namówić” jak największą ilość pszczół do wylądowania na sobie. Potem muszą wytrwać obecność tysięcy owadów na swoim ciele. Na wypróbowanie swoich uwodzicielskich sztuczek mają tylko 60 minut, zatem muszą się pospieszyć. Ubieranie pszczół można jednak nazwać sportem zespołowym – biorą w nim udział bowiem nie tylko ochotnicy, lecz także znane z pracowitości owady. Wynik właściwie w całości zależy od ich upodobań i to do nich należy wybór zwycięzcy – wygrywa bowiem ten, którego oblezie największa ilość pszczół. Może warto się przedtem najeść miodu?

Kto zwycięża?

Uczestnicy stoją bezpośrednio na wagach, aby jurorzy mogli bez przeszkód sprawdzić, który z nich przyciągnął do siebie największą ilość pszczół. Wygrywa ten, który w trakcie konkursu „przybrał” najwięcej na wadze. Światowy rekord ubierania pszczół, wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa, pobity został w 2015 roku i należy do Gao Bingguo. Ten 55-letni mężczyzna z prowincji Shandong zdołał zwabić ponad milion pszczół na swoje ciało. Waga wszystkich chodzących po nim owadów osiągnęła wartość aż 10 000 kg. Podczas bicia rekordu Gao Bingguo miał na sobie jedynie bieliznę, w ustach trzymał jednak zapalonego papierosa, by utrzymać owady z daleka od swojej twarzy. Niestety nie obyło się bez wpadek – mężczyzna został ukąszony ponad 2 000 razy, a temperatura wokół jego ciała osiągnęła podobno 60 stopni Celsjusza. Osiągnięcie nieustraszonego Gao Bingguo zostało oficjalnie potwierdzone przez organizację zajmującą się światowymi rekordami oraz lokalną prasę.

Chociaż nam ubieranie pszczół wydaje się dziwnym i przerażającym zwyczajem, to trzeba przyznać, że widok człowieka od stóp do głów ubranego w garnitur z owadów jest imponujący!

Więcej artykułów o dziwnych sportach znajdziesz TUTAJ.

Autor: Sylwia Stwora
trasy rowerowe mazur

Ścieżki rowerowe. Mazury rowerem

2021-02-27
Mazury to wręcz wymarzone miejsce do rowerowej turystyki. Przepiękne widoki, liczne jezior oraz miejscowości, w których życie toczy się niespiesznie przyciągają turystów z całej Polski. Jeśli uwielbiasz aktywny wypoczynek i chcesz zwiedzić Mazury na rowerze, skorzystaj z naszych propozycji tras. Jakie mazurskie szlaki rowerowe warto odwiedzić?
jak chodzić z kijkami

Jak chodzić z kijkami? Technika nordic walking

2020-09-01
Po chodnikach miast, w parku, w górach. Polacy pokochali nordic walking, a osoby miarowo przebierające kijami widoczne są dosłownie wszędzie. Nie wszyscy jednak znają prawidłową technikę chodzenia, przez co trening nie daje oczekiwanych rezultatów. Sprawdź, jak chodzić z kijami, aby nie popełniać błędów.
Piłka do rugby

Piłka do rugby. Jaką wybrać?

2020-08-18
Piłka o jajowatym kształcie jest nieodzownym elementem gry w rugby. Jej wymiary warunkuje między innymi stopień zaawansowania użytkownika.
wrotki

Wrotki czy rolki? Które wybrać?

2020-08-17
Co było pierwsze: wrotki czy rolki? Nie ulega wątpliwościom, że buty z czterema, równolegle ustawionymi kółkami pojawiły się najpierw. Później świat poznał rolki, które na długi czas zdeklasowały swoje starsze siostry. W ostatnim czasie, wrotki ponownie wracają do łask. Na co lepiej się zdecydować? Kto powinien skorzystać z szaleństw na rolkach, a komu lepiej przysłużą się klasyczne wrotki?
akcesoria wędkarskie

Jakie akcesoria wędkarskie musisz mieć, zanim ruszysz na łowisko?

2020-08-07
Wędkarstwo to świetny sposób na wypoczynek na łonie natury. Zobacz, jakie akcesoria wędkarskie musisz mieć, zanim ruszysz na łowisko.
akcesoria do roweru

Akcesoria do roweru. Jakie sakwy, światełka i hol na przyczepkę

2020-07-14
Kupiłeś rower? Świetnie! Ale to nie koniec zakupów. Sam jednoślad nie wystarczy, aby komfortowo, bezpiecznie i wygodnie jeździć przez cały rok. Zobacz, jakie akcesoria do roweru są niezbędne podczas użytkowania, a które z nich… stanowią miły dla oka gadżet, który uprzyjemni każdą podróż!