Data publikacji:

Grecja – wymarzone miejsce na wakacje

Nikogo chyba nie trzeba zachęcać do wyjazdu do Grecji – kraju wiecznego słońca, niebieskiej wody, oryginalnych budowli i aromatycznych oliwek. A już na pewno nie miłośników wysokich temperatur i słonecznych plaż. Wciąż jest tu wiele regionów, które warto odkryć i przekonać się, co mają do zaoferowania. Można się naprawdę zdziwić!
grecja

Chociaż Grecja jest popularnym celem wakacyjnych wyjazdów, za każdym razem odsłania przed nami coś nowego. Trzyma swoje tajemnice na wyciągnięcie ręki i wciąż pozwala odkrywać sekrety. Dodatkowo zaprasza pysznym jedzeniem, śródziemnomorskim klimatem i przyjaznym nastawieniem mieszkańców. Szukając miejsca na wyjazd, warto rozważyć zarówno główne miasta, jak i wysepki Grecji, które zachwycają niezapomnianymi widokami.

Najpiękniejsze greckie miasta, do których będziesz wracać

Miłośnicy historii i mitów z pewnością z nimi najczęściej kojarzą ten region świata. Togi, greccy herosi, uczty z bóstwami – tak oczami wyobraźni widzimy ten niezwykły dla większości Europejczyków kraj. Odwiedzając Grecję, nie można pominąć Aten. To najważniejszy punkt każdej podróży. Największe miasto i jednocześnie stolica kraju ma wiele do zaoferowania turystom – przede wszystkim zabytki związane ze starożytnością: świątynie poświęcone bogom greckim, odeony, teatry, dawne rynki miejskie i pozostałości budowli, które są elementem tożsamości mieszkańców Aten. Muzea ateńskie i trasy spacerowe pozwalają poznać więcej szczegółów na temat tego regionu. Innym miastem o bogatej historii są Saloniki, które również zachwycają klimatem. Ważnym zabytkiem, który należy zobaczyć na własne oczy, jest Biała Wieża. To także punkt widokowy, z którego można podziwiać całe miasto. Na stronie https://www.fru.pl/tanie-loty/do-Grecja-GR/ znajdziemy dogodne połączenie do wspomnianych wyżej greckich miast.

Wakacyjny odpoczynek i zbieranie niesamowitych wspomnień

Poza najważniejszymi miastami na stałym lądzie warto odwiedzić te miejscowości, które znajdują się na Krecie, jednej z bardziej rozpoznawalnych wysp greckich. Chania silnie nawiązuje swoją architekturą do weneckich rozwiązań, ale ma jedyny w swoim rodzaju klimat. Widać go w mieszance kultur dostrzeganej na każdym kroku. Każdy przyjezdny powinien przespacerować się ulicami starego miasta, parku miejskiego, zobaczyć Port Wenecki oraz odwiedzić halę targową, gdzie można kupić lokalne produkty. Będąc na Krecie, należy sprawdzić Heraklion, który również jest pełen ważnych dla historii kraju muzeów i zabytków. Fortece, mury miejskie, a także fontanna Morosiniego przykuwa wzrok każdego turysty. Warto też odwiedzić Santoryn, wyspę pochodzenia wulkanicznego, na której będziemy mogli spróbować jednego z najlepszych greckich win. To największa z wysp archipelagu, który został w przeszłości zatopiony w wyniku wybuchu wulkanu. Niesamowita historia przyciąga odważnych, chcących postawić stopę na ziemi, gdzie przez setki lat nikt nie mieszkał i zobaczyć region, na którego obszarze do dziś można znaleźć ślady po wybuchu.

Artykuł partnera