Data publikacji:

Deskorolka do 100 zł - jaką wybrać?

Jazda na deskorolce znów staje się bardzo popularna. To dobra wiadomość, ponieważ sport ten jest bardzo korzystny dla zdrowia, poprawia koordynację, wytrzymałość i pomaga zrzucić wagę, a dodatkowo pozytywnie wpływa na samopoczucie. Żeby nauczyć się jeździć, potrzebna jest jedynie porządna deskorolka i dużo cierpliwości. Nawet jeśli nie dysponujemy dużym budżetem, możemy znaleźć bardzo dobry sprzęt na początek naszej przygody. Jaka deskorolka do 100 zł będzie najodpowiedniejsza i na co zwrócić uwagę dokonując wyboru?

deskorolka

Deskorolka do 100zł – czy warto?

Można zastanawiać się czy w ogóle warto zaczynać przygodę ze skateboardingiem, a jeśli tak, czy deskorolka o takiej wartości wystarczy na początek. Na oba pytania odpowiedź jest twierdząca. Do nauki jazdy spokojnie wystarczy niedrogi model, który pozwoli opanować podstawy i dowiedzieć się jaki typ jazdy najbardziej nam odpowiada. Bez względu na to czy chcemy po prostu szybko i z wdziękiem przemieszczać się po mieście, czy może wciągniemy się w tricki i zwrotną, efektowną jazdę, od czegoś trzeba zacząć. Z czasem być może sięgniemy po droższy model deskorolki, ale już ze świadomością własnych potrzeb.

Dlaczego warto jeździć na deskorolce? Oprócz poprawy ogólnej kondycji i możliwości ciekawego spędzenia wolnego czasu, skateboarding oferuje dużo więcej. Żeby jeździć i utrzymać równowagę konieczna jest koncentracja, bez niej będzie nas czekał bolesny upadek. Umiejętność skupienia uwagi i dostrzegania potencjalnych zagrożeń przyda się w wielu dziedzinach życia. W czasie nauki jazdy stopniowo poprawiać się będzie również nasza zwinność, a nawet szybkość podejmowania decyzji. Opanowanie jazdy będzie miało także wpływ na świadomość własnego ciała i pewność siebie, co może przełożyć się na wzrost atrakcyjności u płci przeciwnej.

Jazda na deskorolce jest bardzo relaksująca, a jednocześnie dostarcza adrenaliny, to świetny sposób na radzenie sobie ze stresem, co ma duże znaczenie w dzisiejszym zabieganym świecie. Żeby dojechać w świetnym humorze do pracy czy szkoły, spokojnie wystarczy deskorolka do 100zł, dlatego nie warto zastanawiać się czy warto nauczyć się jeździć, a jaki model będzie najlepszy dla nas na początek wielkiej przygody.

Jaka powinna być porządna deskorolka do 100 zł?

Jazda na deskorolce może być bardzo przyjemna. Chociaż początki nie zawsze są łatwe, zdecydowanie warto spróbować pokonać pierwsze trudności, a z pewnością szybko uda się opanować jazdę. Najważniejszą decyzją, jaką trzeba podjąć jest oczywiście wybór odpowiedniej deskorolki. Nawet jeśli nie zamierzamy wydać na nią dużo, warto poświęcić czas na przeanalizowanie dostępnych opcji, żeby był to zakup w pełni świadomy.

Przeglądając ofertę dostępnych modeli, szybko można zauważyć, że jest ona bardzo szeroka. Deski różnią się między sobą kształtem, sposobem napędu, ale również przeznaczeniem. Trzeba zatem dokładnie wiedzieć jaki model będzie odpowiedni do naszych potrzeb, żeby dokonać najlepszego wyboru. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając deskorolkę do 100zł?

  • Typ deskorolki. Zależy on od przeznaczenia, terenu w jakim zamierzamy się poruszać i stopnia zaawansowania. Dostępne są deskorolki klasyczne, cruiser, longboard, terenowe i waveboard, a nawet deskorolki elektryczne. Najczęściej wybierane przez początkujących są deski klasyczne.
  • Wymiary. Zależą one od indywidualnych preferencji. Poszczególne deski mogą znacznie różnić się od siebie, a podstawowa zasada jest taka, że dłuższe deskorolki są szybsze, natomiast krótsze bardziej zwrotne i wygodniejsze do noszenia.
  • Rodzaj kół. Koła mają duży wpływ na komfort jazdy. Im są większe, tym szybciej będziemy mogli jeździć, ale zmniejsza się również zwrotność deski. Wszystko zależy zatem od stylu jazdy, jaki preferujemy. Istotna jest również twardość, od której zależy po jakim terenie jazda będzie najbardziej komfortowa. Po gładkich chodnikach i ścieżkach najlepiej jeździ się na twardych kołach, natomiast im trudniejszy teren, tym lepiej sprawdzają się miękkie koła. Duża miękkość oznacza jazdę wolniejszą, ale bardziej stabilną i bezpieczniejszą, bez względu na rodzaj podłoża.
  • Maksymalne obciążenie. Należy wziąć pod uwagę ten parametr, szczególnie jeśli jeździć ma ciężka, dorosła osoba.
  • Wygląd. Ma duże znaczenie w skateboardingu. Odpowiednio dobrana deska ma pomóc wyrażać osobowość, a często sprawia, że chętniej na nią wsiadamy i nosimy ze sobą.

Deskorolka klasyczna do 100 zł

Bez problemu można znaleźć klasyczną deskorolkę do 100zł, która dobrze sprawdzi się do nauki jazdy. To zdecydowanie najczęściej wybierana opcja. Ważne jest, by zwrócić uwagę na wykonanie. Deck powinien być wielowarstwowy, co ma wpływ na trwałość, a pokrycie go warstwą antypoślizgową zwiększa przyczepność i bezpieczeństwo jazdy. Trzeba również zwrócić uwagę na łożyska, które mają wpływ zarówno na szybkość jazdy, jak i zwrotność.

Dobra deskorolka do 100zł

Szukając porządnej deskorolki do 100zł, warto rozejrzeć się wśród cenionych marek takich jak Nils, na przykład ciekawymi modelami są Blind CR 3108 SA, lub EXTREME CR3108SA. Deskorolki te cenione są zwłaszcza przez młodzież, ale sprawdzą się także u dorosłych ważących mniej niż 100kg. To klasyka w najlepszym wydaniu za rozsądną cenę.

Niektórzy decydują się również na tak zwane fiszki, które są mniejsze, lżejsze i bardziej zwrotne, z tego powodu świetnie sprawdzają się na mieście. Warto zainteresować się między innymi deskorolkami-fiszkami Meteor, które są wyjątkowo lekkie i wytrzymałe.

Wśród najmłodszych wyjątkowe znaczenie może mieć design, dlatego dużą radość możemy sprawić dzieciom obdarowując je modelem z motywem ulubionego filmu, świetnie sprawdzi się na przykład Deskorolka fiszka Frozen 2. Kraina Lodu 9953 SEVEN, która może być używana przez osoby ważące mniej, niż 50kg.

 Autor:  Nina Nadybska