Data modyfikacji:

Jaki rower do 1000 złotych  wybrać?

Zakup roweru do 1000 złotych jest jak najbardziej możliwy. Osoby szukające podstawowego jednośladu do jeżdżenia od czasu do czasu na pewno znajdą coś dla siebie. Jaki rower do 1000 zł kupić? Podpowiadamy, na jakie wyposażenie możesz liczyć w tej cenie, a także jakie modele są warte uwagi.

Tani rower czy warto kupić?

Czy kupując rower do 1000 złotych, można uznać go za tani? Przeglądając aktualną ofertę rynku, można z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że tak. To pułap, od którego tak naprawdę sklepy wychodzą. Budżetowe rozwiązania dla amatorów jazdy na dwóch kółkach są w zupełności wystarczające. Każdy, kto jeździ maksymalnie kilka razy w miesiącu, powinien zainteresować się takim sprzętem. Jeśli jednak pokonujesz więcej kilometrów, to lepiej dołożyć i wybrać coś z segmentu rowerów do 2000 złotych. Tam wybór jest zdecydowanie większy! My jednak spróbujemy znaleźć sprzęt, który kosztuje nie więcej niż 1000 złotych, a pozwala na komfortową jazdę.

Jaki rower do 1000 złotych wybrać?

W naszym przeglądzie rowerów do 1000 złotych zdecydowanie górują dwie grupy. Mowa o rowerach miejskich, głównie dedykowanych paniom i młodszym użytkowniczkom. Kilka interesujących modeli znaleźliśmy również w segmencie rowerów turystycznych. Na brak wyboru nie będą mogli narzekać zainteresowani rowerami górskimi. Choć większość modeli ma posłużyć dzieciom, to znalezienie modelu dla dorosłego również jest możliwe. Kilka słów trzeba powiedzieć także o rowerach typu BMX. Mając około 1000 złotych, bez problemu kupisz solidny model. Tego typu rowery służą do wykonywania ewolucji i jazdy po skateparkach. Jednak BMX to również dobra propozycja dla młodszych użytkowników. Rama została zaprojektowana tak, aby zagwarantować odpowiedni komfort.

Na jakie wyposażenie możemy liczyć w rowerach do 1000 złotych?

  • Rama
Jest jednym z najważniejszych elementów w każdym rowerze. Do 1000 złotych stosuje się konstrukcje stalowe, które charakteryzują się bardzo dobrą wytrzymałością, ale nieco wyższą masą. Trwałość i doskonała wytrzymałość sprawiają, że rower na stalowej ramie trudno uszkodzić.
  • Widelec przedni
We wszystkich rowerach do 1000 złotych stosuje się widelec sztywny, który podobnie jak rama jest wykonany ze stali. Jeśli chciałbyś mieć więcej komfortu podczas jazdy, to lepiej dopłacić i wybrać jednoślad z widelcem amortyzowanym.
  • Koła
W segmencie rowerów do 1000 złotych dominują stalowe koła, choć aluminiowe konstrukcje nie są wyjątkami. Dodatkowo wzmocnione koła chronią przed ewentualnymi uszkodzeniami.
  • Napęd
Aby zminimalizować koszty w rowerach do 1000 złotych, stosowany jest możliwie jak najprostszy napęd. W rowerach górskich możemy liczyć na około 5–7 biegów z tyłu i 2–3 biegi z przodu. W miejskich konstrukcjach znajdziemy maksymalnie trzy przełożenia z tyłu. W przypadku rowerów BMX i niektórych rowerów miejskich stosowne są jednorzędowe napędy.
  • Dodatki
Ten punkt dotyczy w szczególności rowerów miejskich. Częstą praktyką jest dodawanie do zestawu bagażnika, błotników, a także kompletu oświetlenia. Niektóre modele mają również specjalną ochronę łańcucha, co przydaje się podczas jazdy po mieście.

Czy warto kupić rower do 1000 złotych?

Odpowiedź brzmi: tak, ale pod kilkoma warunkami. Przede wszystkim musisz zdawać sobie sprawę z tego, że rowery do 1000 złotych są zbudowane w oparciu o nieco słabsze komponenty. To może wpływać na ich krótszą żywotność oraz nieidealną pracę. Rowery w tym segmencie cenowym są również cięższe od droższych odpowiedników, co z pewnością można uznać jako wadę. Te argumenty jednak nie powinny zniechęcić osób jeżdżących na dwóch kółkach sporadycznie. W takim wypadku osprzęt powinien być wystarczający. Nieco lepiej rowery do 1000 złotych prezentują się w segmencie dziecięcym. Tam rzeczywiście można znaleźć kilka bardzo dobrych modeli.

Polecane rowery do 1000 złotych

Indiana Moena S7B

Damski rower miejski jest dostępny za około 1000 złotych. Stalowa rama ma ładne malowanie, które idealnie współgra z dodatkami. Użytkownik ma do dyspozycji 7 biegów, co jest całkiem sporym zakresem. Koła 26-calowe są solidnie wykonane, a dzięki stożkowej konstrukcji gwarantują dobrą ochronę przed uderzeniami. Stosunek jakości do ceny został całkiem nieźle zachowany.

Kross Lea Mini 1.0

Świetny rower dziecięcy zebrał już kilka bardzo dobrych ocen. Producent postawił na bardzo dobre materiały, czego efektem jest waga wynosząca 10,3 kg. Aluminiowa rama jest wyprofilowana, co ułatwia wsiadanie i zsiadanie. Stalowy widelec wraz z komponentami są gwarancją wytrzymałości. Napęd od Shimano zawiera 6 przełożeń z tyłu i 1 przełożenie z przodu. To wystarczy, aby pokonywać ścieżki! Kross Lea Mini 1.0 to solidny rower do 1000 złotych.

Romet Orkan

Świetny rower turystyczny dostępny w promocyjnej cenie. Jeśli lubisz wycieczki za miasto, to ten model będzie idealny! Aluminiowa rama wygląda bardzo dobrze. Z przodu umieszczony został niewielki widelec amortyzowany, co jest pozytywnym zaskoczeniem. Napęd Shimano składa się z trzech biegów z przodu i sześciu biegów z tyłu. Ten rower nie będzie rozczarowaniem dla początkujących!

B’twin Tilt 100 składany

B’twin Tilt 100 to wyjątkowy rower, który jest składany! To idealny wybór na dalekie podróże. Wystarczy kilka sekund, aby złożyć całą konstrukcję i zabrać do samochodu. Cała konstrukcja jest stworzona ze stali, co trochę podnosi masę całego zestawu. Jednak w tej cenie jakość wykonania jest zaskakująco dobra! Ten rower jest pewnym kompromisem pomiędzy atrakcyjną ceną a przyzwoitą jakością.