Data modyfikacji:

Jaki rower do 500 złotych wybrać?

Zastanawiasz się, jaki rower do 500 złotych można kupić? Przygotowaliśmy dla ciebie kompletny poradnik, w którym dowiesz się, dla kogo taki jednoślad będzie dobrym wyborem, a także kiedy warto dołożyć i kupić trochę droższy model.
Jaki rower do 500 złotych wybrać?

Jaki rower kupimy w cenie do 500 złotych?

Mając do dyspozycji 500 złotych, wiele osób zastanawia się, jaki rower można kupić. Już na początku warto zaznaczyć, że wybór jest mocno ograniczony. Niestety, rower za 500 złotych w wersji męskiej lub damskiej jest praktycznie niemożliwy do kupienia. Mowa oczywiście o zupełnie nowych jednośladach. W takim budżecie zakup używanego sprzętu jest możliwy, choć również trudny. Segment rowerów do 500 złotych jest zarezerwowany wyłącznie dla dzieci. Znajdziemy tam głównie rowerki biegowe dla maluchów w wieku do 3 lat. Na początek przygody z dwoma kółkami to bardzo dobry wybór! W dalszej części naszego artykułu znajdziesz polecane rowerki biegowe do 500 złotych.

Rower dla dorosłego – czy jest możliwy zakup do 500 złotych?

Z pewnością grupa osób, która szuka taniego roweru do 500 złotych, liczyła, że znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Niestety, rynek zmienia się bardzo dynamicznie wraz z cenami. To oznacza, że kwota 500 złotych to zbyt mało, aby kupić jednoślad. Pewnie teraz zadajesz sobie pytanie, ile trzeba wydać pieniędzy, aby kupić dobry rower? Ceny jednośladów przeznaczonych do jazdy po mieście zaczynają się już od około 650 złotych. Mając w portfelu 700–800 złotych, możemy już rozglądać się za sprzętem do jazdy po utwardzonych ścieżkach. W tej cenie można znaleźć rowery górskie dla dzieci w wieku do około 8 lat.

Chcesz poprawić kondycję? Wybierz rower stacjonarny do 500 złotych!

Chcesz zadbać o swoją kondycję niezależnie od pogody? W takim razie rower stacjonarny sprawdzi się w tej roli doskonale! W cenie do 500 złotych znajdziesz wiele solidnie wykonanych modeli, które w codziennym użytkowaniu sprawdzą się znakomicie. Do wyboru mamy rowery z oporem mechanicznym oraz magnetycznym. Wybór tak naprawdę zależy od użytkownika. Rowery z oporem mechanicznym mają bardzo prostą budowę. Za pomocą specjalnego pasa blokowane jest koło zamachowe. W rowerach magnetycznych znajduje się magnetyczny hamulec, który przy pomocy regulacji pozwala na sterowanie obciążeniem. Wybór zależy od użytkownika i jego stylu jazdy. Jeśli potrzebujesz sprzętu, który będzie w stanie symulować podjazdy i tym samym umożliwi wykonanie efektywniejszego treningu, to magnetyczny rower stacjonarny powinien spełnić oczekiwania.

Czy warto kupić rower za 500 złotych?

Wszystko zależy od tego, dla kogo taki rower miałby być. W tym budżecie wybór roweru dziecięcego biegowego będzie jak najbardziej możliwy. W sklepach znajdziesz wiele solidnych modeli. Przy zakupie innych rowerów za około 500 złotych trzeba liczyć się z tym, że jest to sprzęt dedykowany użytkownikom, którzy raczej jeżdżą sporadycznie. Jeśli jednak szukasz roweru, który posłuży do wycieczek za miasto czy dojazdów do pracy, to zdecydowanie lepiej jest zwiększyć budżet i poszukać czegoś droższego.

Polecane rowery do 500 złotych i nie tylko!

Chicco rowerek biegowy Red Bullet
Ładny i przede wszystkim solidnie wykonany rowerek biegowy waży około 2,7 kg i opiera się na 12-calowych kołach. Regulowana kierownica oraz siodełko umożliwiają idealne dopasowanie do malucha! Dobry stosunek jakości do ceny sprawia, że jest to jeden z ciekawszych modeli w naszym zestawieniu.
Kinderkraft rowerek biegowy Goswift
Ten rowerek biegowy do 500 złotych jest bardzo chętnie wybierany przez rodziców. Głównym powodem jest niska waga wynosząca tylko 2,5 kg! Blokada skrętu to bardzo przydatne zabezpieczenie, które minimalizuje ryzyko przewrócenia. Pompowane koła 12-calowe bardzo dobrze sprawdzają się podczas jazdy, gwarantując odpowiednią stabilność. W zestawie znajdziemy dzwonek oraz antypoślizgowe nakładki na kierownicę.
Le Grand Bowman Kid
Rower za nieco ponad 500 złotych jest przeznaczony dla dzieci o wzroście do 148 cm. Stalowa rama w rozmiarze 11 cali charakteryzuje się niezłą wytrzymałością, a dzięki specjalnie zaprojektowanej geometrii jest gwarancją komfortowej jazdy. Koła mają natomiast rozmiar 20 cali i w połączeniu z szerokimi oponami tworzą zestaw idealny do jazdy po ścieżkach w parku, jak i w mieście. Całość dopełniają stylowe błotniki pomalowane w kolorze ramy.
B’Twin Rockrider ST 100
Rowery B’Twin charakteryzuje świetny stosunek jakości do ceny. Za około 500–600 złotych znajdziemy model Rockrider ST 100. To jednoślad dla dzieci w wieku do maksymalnie 9 lat. Producent zaprojektował go z myślą o prostocie, czego efektem jest jednobiegowy napęd. Do jazdy po płaskich odcinkach będzie on wystarczający. Sztywny widelec i solidna 20-calowa rama dopełniają całą konstrukcję. Na takim sprzęcie dziecko będzie w stanie pokonać wiele kilometrów.
Milos S1
Rower miejski zaprojektowany został z myślą o kobietach. Stalowa rama została wyprofilowana w taki sposób, aby można było łatwiej wsiadać i zsiadać. Koła aluminiowe są dodatkowo wzmacniane, co jest szczególnie ważne przy pokonywaniu krawężników. W zestawie z rowerem znajdziesz bagażnik, błotniki, nóżkę oraz kosz. To solidny rower w przystępnej cenie!
Romet Angel
Jeszcze jeden ładny i solidnie wykonany rower miejski dla kobiet. Polski producent postawił nie tylko na wygląd, ale również na dobre wyposażenie. Stalowa rama wraz z kołami, podobnie jak w konkurencyjnych modelach, są bardzo wytrzymałe. Komplet błotników, oświetlenia, bagażnik oraz ochrona łańcucha to dodatki, które sprawdzą się podczas codziennej jazdy.
Zdjęcie: Envato/ StudioVK