Ranking termosów

Poprawia humor łykiem ciepłej herbaty lub kawy w mroźny zimowy dzień. Gasi nasze pragnienie porcją zimnego napoju w upalne lato. Wspiera nas na górskim szlaku czy podczas joggingu, zapewniając dostęp do wody i jedzenia. Pozwala się cieszyć gorącym posiłkiem podczas męczącej podróży pociągiem, samochodem. O czym mowa? O niepozornym, ale jakże pomocnym termosie.

Termosy są uwielbiane przez ludzi na całym świecie – począwszy od turystów, przez podróżujących służbowo, po sportowców. Dzięki nim w każdej chwili masz dostęp do zimnych lub gorących napoi oraz ciepłych dań. Planujesz zakup termosu? Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych termosów. Znajdziesz w nim propozycje na miejskie spacery, górskie wędrówki, podróż pociągiem, i wiele, wiele innych.

Termosy do napoi i do jedzenia

Na rynku można spotkać dwie podstawowe odmiany termosów – do przechowywania napoi oraz jedzenia. Pierwsza odmiana, czyli termos klasyczny, umożliwia transport zimnych i gorących napoi. Możesz do niego wlać kawę, herbatę, wodę czy sok.

Termos obiadowy z kolei jest przeznaczony do żywności. Z powodzeniem przechowasz w nim zupę, sałatkę, naleśniki, placki – i co tylko Ci się wymarzy. Zarówno termos klasyczny, jak i termos obiadowy znajdą swoje zastosowanie podczas podróży (i tej służbowej, i turystycznej), spacerów (na przykład z dzieckiem w parku), treningów (czy to na siłowni, czy w plenerze), pracy (ciepły posiłek w przerwie na lunch, ciepła kawa na biurku).

Jaki termos będzie najlepszy?

Podczas tworzenia naszego rankingu porównaliśmy termosy między innymi ze względu na materiał wykonania, pojemność oraz czas utrzymywania temperatury. Najtańsze, ale też najmniej odporne na uszkodzenia są termosy z plastikową obudową i szklanymi ściankami. Możesz po nie sięgnąć, jeżeli nie planujesz korzystać z termosu zbyt często. Ceneo.pl poleca wszystkim termosy ze stali nierdzewnej. Są lekkie, a jednocześnie wytrzymałe. Szukasz termosu na trening? Koniecznie wybierz modele z antypoślizgową obudową.

Bardzo ważnym parametrem termosów jest czas utrzymywania temperatury. W wypadku termosów obiadowych temperatura jest utrzymywana od 4 do 6 godzin. Termosy klasyczne zachowują temperaturę ciepłych napoi od 5 do nawet 20 godzin, a wypadku napoi zimnych – aż do 48 godzin. Oczywiście im dłuższy czas utrzymywania temperatury, tym droższy jest termos.

Pojemność termosu dostosuj do swoich potrzeb. Zastanów się, ile osób będzie z niego korzystało i jak długo będziesz poza domem. Na dwugodzinny spacer z dzieckiem wystarczy termos do 0,7 litra. Pamiętaj, że termosy o większej pojemności są cięższe, co ma znaczenie zwłaszcza dla sportowców i turystów. Złotym środkiem są w tym wypadku termosy o pojemności od 0,7 do 1,5 litra – są lekkie, a przy tym umożliwiają zaopatrzenie się w wodę na cały dzień.

Termosy dla każdego – sportowców, turystów, dzieci

Z termosów z naszego rankingu może korzystać każdy. Mamy propozycje dla sportowców, turystów, jak również dla dzieci. Wybrane przez nas modele poza wspomnianymi wcześniej parametrami różnią się także wyglądem. W zestawieniu Ceneo.pl znajdą się modele dla miłośników klasyki czy wielbicieli nowoczesnego stylu. Dzieci zachwycą barwne termosy, na przykład z postaciami z bajek.

Producenci termosów, między innymi Stanley, Contigo, Esbit, Thermos czy Eva Solo, dołączają do swoich produktów także dodatkowe akcesoria, takie jak na przykład łyżeczkę, miskę czy dodatkową komorę.


Sprawdź kubki termiczne