Data publikacji:

Najlepsze kierunki na wakacje dziećmi

Wakacyjny wyjazd z dziećmi to wspaniała przygoda dla całej rodziny, ale też logistyczne przedsięwzięcie. Ogromne znaczenie ma przede wszystkim wybór miejsca, w którym planujemy spędzić rodzinny urlop dziećmi – ważne, by wybrany przez nas hotel spełniał określone kryteria, a okolica zapewniała rozrywki osobom w każdym wieku.

wakacje z dziećmi

Planując wakacje z dziećmi warto przede wszystkim wybrać kraj, który z największym prawdopodobieństwem zapewni nam dobrą pogodę – dzięki temu dzieci będą mogły bez przeszkód korzystać z placu zabaw, bawić się w basenie czy budować zamki z piasku na plaży. Na mnóstwo pięknych, słonecznych dni możemy liczyć np. krajach śródziemnomorskich, które dodatkowo obfitują w tętniące życiem kurorty, zapewniające wspaniałe atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Sprawdzamy, jakie są najlepsze kierunki na wakacje z dziećmi (pełna oferta na Fostertravel.pl), a przy okazji podpowiadamy, co zabrać na wakacje.

Wakacje z dziećmi w Hurghadzie (Egipt)

Wakacje w egipskiej Hurghadzie to gwarancja dobrej zabawy dla całej rodziny. Znajdziemy tam liczne aquaparki (np. przy hotelach Jungle Aqua Park Hurghada i Primasol Titanic Resort & Aqua Park Hurghada) i parki rozrywki oraz wspaniałe akwarium pełne bajecznie kolorowych ryb, a egipskie plaże są czyste i zazwyczaj mają łagodne zejście do wody. A co najważniejsze, w tym popularnym kurorcie bez trudu znajdziemy hotele przyjazne dzieciom, oferujące nie tylko place zabaw, baseny i brodziki, ale również polskojęzyczne animacje. Przykładowo, w Hotel Alf Leila Wa Leila*** dzieci mogą skorzystać z dwóch brodzików, mini-klubu i placu zabaw, a atrakcje dla całych rodzin obejmują m.in. kompleks sześciu basenów, show „Światło i dźwięk” w amfiteatrze, wystawę nawiązującą do historii starożytnego Egiptu oraz show „Baśń z 1001 nocy”. Za siedmiodniowy pobyt trzyosobowej rodziny w tym hotelu (opcja all inclusive w sezonie) zapłacimy ok. 5100 zł (wyloty m.in. z Gdańska, Katowic i Warszawy).

Wakacje z dziećmi na Kos (Grecja)

Ta malownicza grecka wyspa oferuje mnóstwo atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Piękne piaszczyste plaże, krystaliczna woda i możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego (np. rowerki ze zjeżdżalniami) gwarantują najmłodszym świetną zabawę, warto również odwiedzić Lido Water Park – jeden z największych w Grecji parków wodnych ze strefami rozrywki dla dzieci w różnym wieku. Również i tu bez trudu znajdziemy hotele zapewniające doskonałe warunki pobytu dla rodzin z dziećmi – na przykład Hotel Aquis Marine Resort & Water Park*** w Tigaki oferuje komfortowe, przestronne pokoje typu Family i Family Suite, a na terenie kompleksu hotelowego znajduje się rozbudowana infrastruktura, obejmująca różnorodne restauracje i kawiarnię, market oraz punkt opieki medycznej. Hotel przygotował też mnóstwo atrakcji dla najmłodszych: basen rodzinny z siedmioma zjeżdżalniami, animacje rekreacyjno-sportowe, zajęcia plastyczne i dwa mini-kluby.

Wakacje z dziećmi w Sousse (Tunezja)

Sousse to malowniczy kurort na wschodnim wybrzeżu Zatoki Hammamet, nazywany „Perłą Tunezji”. Miejscowość oferuje mnóstwo atrakcji dla dzieci w każdym wieku: konne przejażdżki po plaży, kluby dla dzieci i nastolatków, specjalne menu w restauracjach, wycieczki quadem czy liczne wypożyczalnie wodnego sprzętu sportowego sprawiają, że Sousse to idealne miejsce na rodzinny wypoczynek z dziećmi. Warto też odwiedzić ogród zoologiczny w stylu afrykańskim, połączony z delfinarium, które na pewno zachwycą dorosłych i dzieci. Nie brak tu też doskonałych hoteli dla rodzin – komfortowe wakacje można spędzić np. w Hotel Sousse City & Beach***, gdzie dzieci mogą korzystać z placu zabaw i mini-klubu, przygotowane jest też dla nich specjalne menu w restauracji, a wieczorami organizowane jest mini-disco. Do dyspozycji gości pozostaje też piaszczysta prywatna plaża z łagodnym zejściem do morza.

Poszukując ofert na wakacyjne wyjazdy z dziećmi warto przejrzeć oferty portali turystycznych. Znajdziemy tam nie tylko zorganizowane wycieczki wraz z przelotem, zakwaterowaniem i wyżywieniem, które zdejmą z nas obowiązek samodzielnego planowania wyjazdu, ale też będziemy mogli przejrzeć oferty hoteli wraz ze zdjęciami i rekomendacjami innych turystów. Dzięki temu przekonamy się, czy dane miejsce na pewno spełni oczekiwania naszej rodziny.

Autor: Przemysław Jackiewicz / Fostertravel.pl