Data publikacji:

Ranking najlepszych kamer sportowych  

Kamera sportowa jest idealnym narzędziem do nagrywania Twojej aktywności, a także rozmaitych momentów w życiu. Przygotowaliśmy ranking kamer sportowych, który pomoże Ci wybrać najlepsze urządzenie! Zobacz nasze propozycje!  
ranking kamer sportowych

Na co zwracać uwagę przy wyborze kamery sportowej?  

Kamera sportowa to bardzo niepozorne urządzenie, które jest w stanie nagrywać obraz w bardzo wysokiej rozdzielczości. Kompaktowe wymiary powodują, że można ją zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. To doskonała alternatywa dla dużo droższych kamer czy aparatów. Kamerę sportową można kupić do rejestrowania aktywności podczas biegania, jazdy na rowerze czy jazdy na nartach. Jednak na tym możliwości tego urządzenia się nie kończą. Sportowa kamera to znakomite narzędzie do uwieczniania ważnych momentów w życiu. Wakacyjny wyjazd, a może rodzinne spotkanie? Takie urządzenie jest stworzone do takich sytuacji.  
Rozdzielczość – im wyższa rozdzielczość, tym bardziej szczegółowy obraz. Najtańsze kamery oferują rozdzielczość HD, która przy odpowiednio dobrym świetle potrafi generować przyzwoity obraz. Za standard w kamerach sportowych uznajemy rozdzielczość Full HD, która zapewnia wysoki poziom szczegółów. Wymagający użytkownicy powinni zwrócić uwagę na kamery 2K lub 4K. W takich modelach obraz jest nieporównywalnie lepszy. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę, że wraz ze wzrostem jakości pamięć na karcie zapełnia się dużo szybciej. Dla przeciętnego użytkownika kamera Full HD będzie odpowiednia.  
Prędkość nagrywania – rozdzielczość to jedno, ale prędkość nagrywania również odgrywa kluczową rolę, ponieważ decyduje o tym, czy dynamiczne sceny będą charakteryzowały się płynnością. Kamery sportowe nagrywające w 30 kl./s poradzą sobie w większości sytuacji. Jeśli jednak planujesz nagrywać filmy podczas skoków, jazdy na rowerze czy innych dynamicznych sytuacjach, wówczas zdecyduj się na kamerę z nagrywaniem w 60 kl./s. W ten sposób nie odczujesz wrażenia klatkowania i lekkiego zacinania obrazu.  
Stabilizacja – zapobiega poruszeniu obrazu podczas rejestrowania ujęć w czasie aktywności. Mikrodrgania, które powstają, mogą zepsuć odbiór podczas oglądania. Większość kamer ma cyfrową stabilizację obrazu, która sprawdza się nieźle. W niektórych modelach znajdziemy optyczną stabilizację, która teoretycznie sprawdza się lepiej. Wszystko zależy tak naprawdę od producenta i rozwiązań, jakie zastosował. Jeśli chcesz mieć pewność, że obraz nie będzie poruszony, to zaopatrz się w gimbal.  
Obudowa – kamery sportowe są stworzone do nagrywania w trudnych, a często nawet ekstremalnych warunkach. Dlatego nieodłącznym elementem tego urządzenia jest obudowa, która jest zabezpieczona przed upadkami oraz działaniem wody. W zdecydowanej większości modeli dodatkowa ochrona znajduje się w zestawie. Niektóre kamery są projektowane w taki sposób, aby nie trzeba było stosować żadnej dodatkowej ochrony.  
Dostępność akcesoriów kamery sportowe wspierają rozmaite akcesoria, takie jak chociażby uchwyty montowane na kierownicę roweru, klatkę piersiową czy kask. W ten sposób materiały filmowe można kręcić z różnych ciekawych perspektyw. Przed zakupem sprawdź, jakie akcesoria możesz dostać do swojej kamery.  
Współpraca z telefonem dedykowana aplikacja na telefon umożliwi sterowanie kamerą, zgrywanie materiału, a także szybką edycję zdjęć. Aby współpraca z telefonem była możliwa, kamera sportowa musi mieć wbudowany moduł Wi-Fi.  

Ranking najlepszych kamer sportowych  

GoPro Hero 9  

Gdy wydawało się, że firma GoPro nie jest nas już w stanie niczym zaskoczyć, światło dzienne ujrzał model Hero 9. To jedna z najbardziej zaawansowanych kamer sportowych na rynku. Pod niewielką obudową kryje się imponująca specyfikacja. Urządzenie ma nową matrycę o rozdzielczości 23,6 Mpix, co pozwala na kręcenie filmów w jakości 5K. Nowy model zyskał dwa ekrany. Przedni ma 1,4 cala, natomiast z tyłu umieszczono dotykowy panel o przekątnej 2,32 cala. Zastosowana w kamerze technologia stabilizacji HyperSmooth 3.0 jest w stanie znacząco zredukować poruszenie. Do GoPro Hero 9 pojawiło się sporo ciekawych akcesoriów, dlatego kamera nadaje się idealnie do nagrywania aktywności sportowych, a także do vlogowania.  

DJI Osmo Action  

DJI Osmo Action to solidna kamera sportowa dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie. Nagrywanie obrazu w jakości 4K i 60 kl./s jest gwarancją absolutnie najwyższej jakości. Tryb HDR zwiększa zakres tonalny i powoduje, że materiał wygląda jeszcze lepiej. Elektroniczna stabilizacja RockSteady współpracuje z algorytmami, które przetwarzają obraz tak, aby wyglądał jak nakręcony przy pomocy gimbala. Użytkownicy znajdą w tym modelu kilka różnych trybów nagrywania oraz fotografowania. Ten model ma wszystko, co niezbędne do nagrywania filmów na wakacjach czy sportowych wypadach.  

SJCAM SJ8 Pro  

SJCAM SJ8 Pro to propozycja dla osób, które szukają dobrej kamery za niewielkie pieniądze. Matryca IMX377 nagrywa obraz w jakości 4K, natomiast elektroniczna stabilizacja obrazu dba o to, aby ujęcia były płynne. Do podglądu służy wyświetlacz główny o przekątnej 2,33 cala oraz przedni panel 0,96 cala. Bateria o pojemności 1200 mAh zapewni 90 minut zapisu w wysokiej rozdzielczości. Kamera do zestawu ma dołączoną obudowę wodoodporną, która dodatkowo wytrzyma upadki z niewielkich wysokości.  

Xblitz Move 4K Plus  

Szukasz kamery sportowej dla dziecka? Jeśli tak, to Xblitz Move 4K Plus znakomicie sprawdzi się w tej roli. Użytkownik ma do wyboru jakość 4K w 24 kl./s, QHD w 30 kl./s, Full HD 60 kl.s oraz HD w 120 kl./s. Dzięki temu możesz dobrać ustawienia do swoich preferencji. Tryb slow motion to dodatek, który świetnie sprawdza się do zatrzymania ruchu wody lub innych bardzo dynamicznych scen. W zestawie znajduje się opaska, która służy do zdalnego sterowania kamerą. To niedroga, ale bardzo solidna kamera sportowa!  

Insta 360 One R Twin  

To jedyna kamera sportowa w naszym zestawieniu, która potrafi nagrywać filmy w 360 stopniach. Zastosowane sensory generują rozdzielczość 4K i bardzo dobre radzą sobie w słabych warunkach oświetleniowych. Kreatywne, interesujące ujęcia obejmujące znacznie szersze pole widzenia to wizytówka tego urządzenia. Kamera modułowa zawiera dwa obiektywy, dlatego możesz również nagrywać filmy w sposób standardowy. Ten model zebrał wiele pozytywnych opinii, dlatego nie można przejść obok niego obojętnie!  

Sony DSC-RX0 

Miniaturowa kamera sportowa została umieszczona w solidnej obudowie odpornej na działanie wody i niekorzystnych warunków. Szerokokątny obiektyw 24 mm został przygotowany przez firmę Zeiss, co jest gwarancją najwyższej jakości. Kamera sportowa nagrywa w rozdzielczości 4K i 60 kl./s, jednak użytkownik może również wybrać rozdzielczość Full HD. Urządzenie ma funkcję Timecode-Sync, która została przygotowana do współpracy z innymi kamerami. To powoduje, że możesz tworzyć filmowe ujęcia i zgrać je z innymi ujęciami. To zaawansowany model dedykowany wymagającym użytkownikom i profesjonalistom.  
Zdjęcie: Envato Elements