Data modyfikacji:

Popularne ośrodki narciarskie w Polsce – przegląd cz.1

Zima zawitała nad Wisłę już w pełni i zanosi się na to, że – przynajmniej w górach – pozostanie z nami na dłużej. Oznacza to, że sezon narciarski rozkręcił się na dobre. Podpowiadamy, które ośrodki narciarskie w Polsce warto odwiedzić, aby zakosztować białego szaleństwa na najwyższym poziomie.

Czarna Góra – Sienna

Ośrodek narciarski Czarna Góra w Siennej nieopodal Stronia Śląskiego to jeden z najpopularniejszych kurortów dla amatorów dwóch desek nie tylko na Dolnym Śląsku, ale również w skali całego kraju. Trasy wytyczone na północno-wschodnich stokach Czarnej Góry i Żmijowca cechuje doskonałe przygotowanie techniczne i malownicze położenie. Amatorzy mocnych wrażeń znajdą tu jedną z kilkunastu tras w Polsce o najwyższym poziomie trudności. Międzynarodowa Federacja Narciarska udzieliła homologacji aż pięciu trasom w tym kurorcie. Łącznie obiekt w Siennej dysponuje dwiema kolejami linowymi, kilkunastoma wyciągami oraz 12 trasami i nartostradami przystosowanymi zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących narciarzy. Na gości czeka też rozbudowana baza noclegowa.

Kotelnica Białczańska

Centrum sportów zimowych położone w Białce Tatrzańskiej, czyli w sercu najwyższych polskich gór. Ośrodek sąsiaduje z dwoma innymi kurortami, które również leżą na zboczach szczytów Kotelnica i Jankulakowski Wierch: Kaniówką i Banią. Łącznie tworzą olbrzymi kompleks, który w ciągu godziny jest w stanie obsłużyć prawie 20 tys. narciarzy. W Kotelnicy na amatorów białego szaleństwa czeka niemalże 20 km tras, które są sztucznie oświetlone, naśnieżane i przygotowywane do szusowania przez ratraki. Skorzystać można z pięciu wyciągów orczykowych i dwóch „talerzyków”. Zmotoryzowani narciarze docenią zapewne bezpłatny parking.

Zieleniec Ski Arena

Aż 24 wyciągami narciarskimi różnego typu może pochwalić się stacja narciarska położona w paśmie Gór Orlickich w Sudetach. Niezwykłą popularność wśród polskich i zagranicznych narciarzy oraz snowboardzistów Zieleniec Ski Arena zawdzięcza specyficznemu mikroklimatowi, któremu najbliżej do warunków panujących w Alpach. Szusować tu można na trasach o zróżnicowanym poziomie trudności i łącznej długości 21 km. Połowa z nich jest naśnieżana, oświetlona i ratrakowana. Oprócz klasycznych nartostrad przygotowano również skipark z halfpipe'em dla uprawiających ewolucje na snowboardzie. Dodatkowa atrakcja to wyciąg, którym można przejechać aż do Czech i z powrotem.

Śnieżnica

W rodzinnej miejscowości Justyny Kowalczyk działa stacja narciarska, która zdążyła już wyrobić sobie sporą renomę wśród małopolskich narciarzy. Ośrodek Śnieżnica w Kasinie Wielkiej zajmuje północno-wschodnie zbocze góry o tej samej nazwie. Znaleźć tu można dwa wyciągi – krzesełkowy i talerzykowy, oraz trzy trasy o łącznej długości ponad 2,8 km. Wszystkie są sztucznie naśnieżane armatkami śnieżnymi, oświetlone, co umożliwia szusowanie po zmroku oraz przygotowywane do jazdy przez dwa ratraki. Oprócz bazy gastronomicznej i wypożyczalni sprzętu na narciarzy czeka też taras widokowy oraz liczne parkingi dla samochodów.

SkiArena Szrenica

To bez wątpienia najpopularniejszy kompleks tras i wyciągów narciarskich w Szklarskiej Porębie i całych Karkonoszach. Do dyspozycji miłośników dwóch desek jest tu 15 km tras oraz 14 wyciągów i kolei różnego typu. Stacja narciarska SkiArena Szrenica może również poszczycić się najdłuższą koleją krzesełkową w Polsce - „Karkonosz-Express” ma długość aż 2,4 km. Wszystkie stoki są naśnieżane i wyposażone w sztuczne oświetlenie.

*Aby dowiedzieć się o produkcie, kliknij w jego zdjęcie.

Autor: Sylwia Stwora
Buty do tenisa ziemnego

Buty do tenisa. Jakie wybrać?

2023-03-29
Buty to obok rakiety jeden z najważniejszych elementów wyposażenia tenisisty, gdyż odpowiedni wybór przekłada się na komfort gry. Podpowiadamy, na co zwrócić uw...
Nauka jazdy na łyżwach

Nauka jazdy na łyżwach, czyli jak jeździć na łyżwach?

2023-01-11
Kiedy zbliża się zima, wrotki i rolki warto zamienić na łyżwy. Sprawa wydaje się tym łatwiejsza, że sposób poruszania się na rolkach i łyżwach jest łudząco podobny. Czy rzeczywiście rolkarze mają ułatwione zadanie, kiedy zaczynają naukę jazdy na łyżwach? Jak nauczyć się jeździć na łyżwach bez takiego doświadczenia?
ćwiczenia interwałowe

Jak przeprowadzić trening interwałowy?

2021-11-18
Ćwiczenia interwałowe uznawane są za jeden z najszybszych reduktorów tkanki tłuszczowej. Dobrze przeprowadzone nie tylko pomogą ci schudnąć ale też przyspieszą budowę tkanki mięśniowej. Szacuje się, że intensywny trening interwałowy podczas 30 minut wysiłku jest w stanie spalić nawet do 400kcal.
Frisbee

Frisbee dla początkujących. Jak grać? Jak rzucać? Zasady

2021-10-01
Frisbee to świetny sposób na letni, aktywny wypoczynek na łonie natury. Zwykły, plastikowy krążek może umilić czas nawet sporej grupie znajomych. Warto wiedzieć, że frisbee rządzi się specjalnymi zasadami, a nawet występuje w kilku odmianach. Dlaczego warto grać we frisbee i jak robić to prawidłowo?
Piłka do rugby

Piłka do rugby. Jaką wybrać?

2021-09-10
Piłka o jajowatym kształcie jest nieodzownym elementem gry w rugby. Jej wymiary warunkuje między innymi stopień zaawansowania użytkownika.
wspinaczka na ściance

Wspinanie - jak rozpocząć przygodę ze wspinaczką?

2021-07-28
Tradycyjne trasy turystyczne już ci się znudziły i masz ochotę na nieco bardziej ekstremalną przygodę z górami i skałami? Jeśli myślisz o wspinaczce, przekonaj się, jak postawić pierwsze kroki w tego rodzaju aktywności outdoorowej, jak przygotować się fizycznie i wreszcie, jaki sprzęt zakupić?