Data modyfikacji:

Dlaczego Paryż jest warty odwiedzenia?

Podróże po Europie od wielu już lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem naszych rodaków. Jednym z najpopularniejszych kierunków zagranicznych wojaży jest Paryż, dlatego w dzisiejszym tekście skupiamy się głównie na organizacji wycieczki do tego miasta. Sprawdźmy, co warto zobaczyć w stolicy Francji oraz gdzie szukać sprawdzonych i atrakcyjnych okazji. Zachęcamy do lektury naszego poradnika!

paryż

Paryż - wart odwiedzenia?

Zorganizowanie podróży zagranicznej, ale nie tylko jeszcze nigdy nie było tak proste, jak teraz. Obecnie wystarczy bowiem zaledwie dostęp do internetu i za pomocą kilku kliknięć możemy już zarezerwować przelot, nocleg i mnóstwo atrakcji. Jednym z miejsc, do których warto polecieć jest właśnie Paryż, który jest określany miastem miłości. Podpowiadamy, jak podejść do tematu, aby zobaczyć jak najwięcej i to w niskich cenach. 

Podróż do Paryża - jak zaplanować?

Wyprawę do Paryża najlepiej planować z nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, ponieważ wtedy może trafić na najniższe ceny biletów, a także mamy o wiele szersze pole wyboru. Inną opcją, jeśli nie działamy na ostatnią chwilę, są wszelkiego typu oferty last minute, choć w tym przypadku do dyspozycji mamy mniej propozycji. Organizacja podróży do stolicy Francji powinna uwzględniać zarówno sam przelot, ale też rezerwację noclegu, zakup ubezpieczenia oraz wykupienie biletów wstępu czy atrakcji. Wszystko to pozwala zaoszczędzić sporo czasu i uporządkować cały plan wyjazdu jeszcze przed wylotem. Wiele zależy też oczywiście od tego, czy lecimy solo, w parze czy może większym gronem, np. ze znajomymi lub z rodziną. 

Co warto zobaczyć w Paryżu?

Paryż jest jednym z najpiękniejszych miast w całej Europie, które rocznie przyciąga miliony turystów. Dla wielu z nich podróż do tego miejsca jest spełnieniem marzeń, które, jak się okazuje, są na wyciągnięcie ręki. Klimat, historia, piękna architektura, pyszna kuchnia, kultura - wszystko to sprawia, że stolica Francji jest tak istotnym punktem na mapie. Co konkretnie warto zobaczyć w sercu samego Paryża, aby móc uznać taką wycieczkę za jak najbardziej udaną? Wśród miejsc cieszących się największym zainteresowaniem można wymienić oczywiście Wieżę Eiffla, Katedrę Notre-Dame, Pola Elizejskie czy muzeum Luwr. Na uwagę zasługuje też Moulin Rouge, Plac de la Concorde, Łuk Triumfalny oraz pobliski Wersal. Z całą rodziną warto natomiast wybrać się do podparyskiego Disneylandu, który zachwyci nie tylko najmłodszych. Poza tym, Paryż jest na tyle magicznym miastem, że już sam spacer brzegiem Sekwany czy wizyta w lokalnej kawiarni czy restauracji sprawią, że poczujemy miejscową atmosferę. 

zwiedzanie paryża

Gdzie kupić najtańsze bilety lotnicze? 

Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób można trafić na najlepsze okazje na rynku połączeń lotniczych i nie tylko. Odpowiedzią na to pytanie jest OTA (Online Travel Agency), gdzie w jednym miejscu znajdziemy tanie bilety na samolot. Warto wejść na https://www.esky.pl/tanie-loty/0/0/ci/par/paryz i za pomocą inteligentnej wyszukiwarki odnaleźć lot, który spełni indywidualne potrzeby i możliwości. Jednocześnie można zarezerwować nocleg, np. w ramach ofert Lot+Hotel, a także kupić ubezpieczenie podróżne oraz ubezpieczenie rezygnacji z podróży. Dotyczy to nie tylko Paryża, ale tak naprawdę dowolnej lokalizacji na całym świecie. Można znaleźć oferty na każdą kieszeń, a rezerwacja zajmuje dosłownie chwilę i nie wymaga żadnych formalności. Nie pozostaje więc nic innego, jak samodzielnie sprawdzić możliwości wyszukiwarki i polecieć w wymarzone miejsce w bardzo rozsądnej cenie.