Turyści we Wrocławiu mają co zwiedzać. Amatorów wycieczek zorganizowanych wycieczek z przewodnikiem zachęcamy do skorzystania z atrakcyjne oferty darmowych wycieczek po mieści. Organizowane są także we Wrocławiu. Więcej na temat idei Free City Tours przeczytasz TUTAJ.
Miejska legenda dotycząca domu igloo głosi, że jego budowniczy – profesor Witold Lipiński miał ożenić się z Eskimoską. Mężczyzna chciał, żeby jego ukochana czuła się we Wrocławiu jak w domu i to właśnie miało być powodem wybudowania pierwszego domu igloo w stolicy Dolnego Śląska. Po prawdzie domek stanął z zupełnie innych pobudek (miała to być tania w eksploatacji, eksperymentalna budowla), jednak okoliczności jego powstania są równie ciekawe. Po rozpoczęciu budowy w 1962 roku większość robotników szybko zniechęciła się i odmówiła pracy, Lipiński zakasał więc rękawy i sporą część prac wykonał samodzielnie. Do tej pory dom igloo można podziwiać na ul. Stanisława Moniuszki 33.
Bar Witek to miejsce, którego raczej nie znajdziecie w przewodnikach, jednak wcale nie potrzebuje ono reklamy. Lokal ten funkcjonuje niemal od zawsze, pozostając przez lata w tym samym niezmienionym kształcie. To bez wątpienia miejsce kultowe na gastronomicznej mapie Wrocławia, a każdemu rodowitemu mieszkańcowi miasta ten legendarny lokal kojarzy się wyłącznie z jednym – z pysznymi tostami.
Niedokończony parking przy ulicy Kolejowej to prawdziwka wizytówka Wrocławia, jeśli chodzi o opuszczone miejsca. Budowę obiektu rozpoczęto w latach 90-tych, jednak od ponad 15 lat stoi całkowicie opuszczony. Parking, a właściwie surowy szkielet parkingu, dzięki swojej lokalizacji i niepowtarzalnemu klimatowi, stanowi świetną atrakcję dla wszystkich fanów urban exploration i nie tylko. Z poziomu 9-. piętra roztacza się bowiem piękny widok na panoramę całego miasta.
Park Brochowski jest jednym z najmniejszych parków znajdujących się na terenie stolicy Dolnego Śląska, jednak znajdziemy w nim wiele ciekawych smaczków i najsłynniejszy wrocławski... labirynt. To nietypowe miejsce z pewnością warte jest odwiedzenia, jeśli lubimy błądzenie po krętych ścieżkach połączone ze sporą dozą adrenaliny. Labirynt tworzą graby o wysokości ponad 2 metrów, a spacer po nim może zająć nawet 20 minut i stanowi świetną zabawę.
W samym sercu Wrocławia znajduje się obiekt owiany nutką tajemnicy, licznymi mitami i legendami miejskimi. Schron pod placem Solnym przez wiele lat stał zapomniany, aby dziś jedynie na kilka dni w roku stać się dostępny dla turystów. Obiekt o łącznej powierzchni 870 metrów znajduje się 6 metrów pod placem Solnym, a wybudowany został jako schron przeciwlotniczy w latach 1942-1943. Podobno na jego ścianach do dziś zachowały się fluorescencyjne farby, którymi oznaczano pomieszczenia.
Szeroki wybór literatury podróżniczej dot. Wrocławia znajdziesz TUTAJ.