Data publikacji:

Urlop 2016: 4 najpopularniejsze europejskie kierunki

Choć do wakacji jeszcze kilka miesięcy to właśnie teraz jest najlepszy moment na zaplanowanie urlopu oraz decyzję, jaki kierunek wybrać. Przedstawiamy 4 najpopularniejsze europejskie destynacje.

Z uwagi na zmienną pogodę nad polskim morzem najchętniej spędzamy wakacje na południu Europy, gdzie mamy pewność, że nie zabraknie słońca, a woda będzie idealna do morskich kąpieli. Najczęściej urlopy spędzamy na plaży, choć nie brakuje takich, którzy zwiedzają okoliczne miasteczka i zabytki lub preferują aktywne wakacje. Gdzie będziemy odpoczywać w nadchodzącym sezonie?

Grecja

Zawsze darzona ogromną sympatią nadal nie traci zainteresowania. Zwłaszcza teraz, kiedy bardzo na popularności straciły takie kierunki, jak Egipt, Turcja i Tunezja. Możemy mieć pewność, że w Grecji dopisze słoneczna pogoda i będzie czekać na nas pyszna śródziemnomorska kuchnia oraz zimna, mocna kawa. Wielość różnorodnych wysepek z możliwością zwiedzania małych, urokliwych wiosek oraz dzikich plaż na pewno nas nie zawiedzie.

Źródło: marketwatch.com

Malta

Malta to nowy, gorący kierunek wyjazdowy, upodobany szczególnie przez młodsze pokolenie Polaków. Na tej niezwykle urokliwej i ciepłej wyspie mamy idealne warunki do uprawiania sportów wodnych oraz… nauki języka angielskiego. Do głównej wyspy należą jeszcze dwie mniejsze: Gozo i Comino.

Źródło: englishdomain.eu

Cypr

Cypr cieszy się popularnością turystów głównie z uwagi na lazurową, cieplutką wodę oraz serdecznych i życzliwych mieszkańców.  Temperatury na wyspie są bardzo wysokie, co sprzyja kąpielom wodnym oraz słonecznym. Na Cyprze nie brakuje także miasteczek z wąskimi uliczkami i kamiennymi domami.

Źródło: travel55.co.uk

Bułgaria

Bułgaria to jeden z najpopularniejszych kierunków w tej części Europy. Turystów przyciągają cudowne, piaszczyste i złociste plaże, miasta z historią, niskie ceny oraz bardzo otwarci oraz pomocni mieszkańcy. Kraj jest bardzo bogaty kulturowo, oferuje pyszną kuchnię i niezapomniane wrażenia.

Autor: Kasia