Data publikacji:

Trikke – dobra zabawa i spalanie kalorii w jednym

Jazda na nim to skrzyżowanie poruszania się na hulajnodze oraz nartach. Trikke zapewni dobra zabawę, a zarazem pozwoli spalić mnóstwo kalorii. Nie wiesz jak wygląda i czym się charakteryzuje? Pomożemy Ci w rozwiązani u tej zagadki.

Trikke w swojej konstrukcji przypomina znaną wszystkim z dzieciństwa hulajnogę z tą różnicą, że posiada nie dwa, a trzy koła. Napędzany jest siłą ludzkich mięśni, a jazda na nim przyczynia się do rzeźbienia całej sylwetki. Istnieją dwa rodzaje tego oryginalnego pojazdu – przeznaczony do jazdy po mieście oraz po śniegu.

Operowanie kierownicą i balans ciałem użytkownika trikke zbliżony jest do jazdy narciarza. Uaktywniane są przede wszystkim biodra i tułów. W przypadku prawidłowego opanowania manewrów, pojazd umożliwia poruszanie się bez ciągłego odpychania i dotykania podłoża. Maksymalnie można rozpędzić się do 30 km/h. Trikke wyposażony jest także w hamulce, co zabezpiecza przed ewentualnym wypadkiem. Przeznaczony jest do jazdy po mieście na płaskich i gładkich nawierzchniach. Nie nadaje się do wycieczek po nierównych nawierzchniach.

Poruszanie się na trikke zwiększa koordynację i równowagę oraz poczucie stabilności. Jazda opiera się na zasadzie slalomu, dzięki czemu na podstawie praw fizyki, pojazd jest ciągle w ruchu i nie wymaga napędzania za pomocą siły mięśni. Za sprawą skrętów ciałem, trikke daje szansę pozbycia się nadmiaru centymetrów w biodrach, co może spodobać się szczególnie kobietom. Podczas jazdy można spalić nawet do 1000 kcal, więc w przypadku braku czasu na inne ćwiczenia pojazd może być alternatywą codziennego treningu rzeźbiącego sylwetkę.

Oprócz możliwości szybkiego poruszania się po mieście, jazda z trikke to przede wszystkim dobra zabawa. Ogromnym plusem jest jego niska waga i możliwość szybkiego złożenia, co daje szansę podróży autobusem, wejścia z nim do restauracji czy wpakowania do bagażnika samochodu.

Trikke to doskonały sposób na niekonwencjonalne spędzenie wolnego czasu. Jeśli nie jesteś przekonany do kupna pojazdu, w większych miastach istnieją wypożyczalnie oferujące tego rodzaju sprzęt.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora