Data publikacji:

Targi Śniadaniowe, czyli gdzie zjeść śniadanie na trawie

Targi śniadaniowe cieszą się coraz większą popularnością. To inicjatywa, która zbliża wszystkich mieszkańców i pasjonatów dobrej kuchni. Zobaczcie, na czym są targi śniadaniowe i gdzie możecie zjeść śniadanie na trawie.

Targ Śniadaniowy to inicjatywa całoroczna, która zawędrowała do Polski z zagranicy. Pierwsze kroki stawiała w dzielnicach Warszawy. Dziś coraz więcej miast otwiera swoje parki i skwery dla weekendowych biesiadników. Miejsca te od rana pachną smakowitymi aromatami, od których cieknie ślinka. Stragany z regionalnymi produktami, budki restauracyjne i food tracki czekają na miłośników dobrej i zdrowej kuchni, a przede wszystkim śniadaniowych degustatorów.

Targi śniadaniowe: inicjatywa, która zbliża

Targi śniadaniowe to nie tylko forma weekendowego bazarku czy kulinarnego festiwalu. To przede wszystkim inicjatywa zmierzająca do integracji lokalnej społeczności i zwiększenia świadomości najbliższego otoczenia - krajobrazu mikroojczyzny w perspektywie topografii miejskiej. Rodziny, przyjaciele i sąsiedzi mogą zasiąść do wspólnego posiłku, celebrując spędzony czas. Dzięki inicjatywie zapomniane rejony odzyskują swoje znaczenie. Do życia powracają dawne osiedlowe centra kulturalno-handlowe. Mieszkańcy miasta na nowo poznają swoją przestrzeń. Ostatecznie miasto to nie tylko centrum i Stare Miasto.

Luźna, weekendowa atmosfera dodatkowo sprzyja przyjaznej i radosnej atmosferze. Podczas imprez, a w szczególności w sezonie letnim, organizowane są różne zabawy, pokazy, warsztaty, w których każdy może wziąć udział: dorośli, dzieci, całe rodziny! Pikniki śniadaniowe to wspaniała odskocznia od codziennego życia w biegu i jedzenia w pośpiechu. Dlatego cieszą się tak dużą popularnością i wciąż zdobywają nowych fanów.

Fot. https://www.facebook.com/targsniadaniowy?fref=ts

Targi śniadaniowe w Polsce: gdzie zjeść śniadanie na trawie

Targi śniadaniowe organizowane są już w wielu polskich miejscowościach. Jedną z czołowych organizatorów przedsięwzięcia jest spółka Targ Śniadaniowy. Organizowane przez nich targowiska działają według ustalonego harmonogramu przez cały rok. Oprócz nich co jakiś czas odbywają się inne, podobne wydarzenia (najczęściej w okolicach ważnych uroczystości lokalnych oraz świąt państwowych).

Lista stałych targów śniadaniowych (wg miejscowości):

  • Warszawa
  • Kraków
  • Wrocław
  • Poznań
  • Trójmiasto
  • Więcej informacji o inicjatywie znajdziecie na oficjalnej stronie Targu Śniadaniowego (http://targsniadaniowy.pl) oraz poszczególnych profilach na Facebooku.

    Zachęcamy Was do udziału i do ucztowania: "Lokalnie jest fajnie"!