Data publikacji:

Snowboard – jak się nie znudzić?

Sezon snowboardowy w pełni i prawdziwi wielbiciele tego sportu od tygodniu okupują stoki. Jednak po kilkudziesięciu zjazdach może przyjść gorsza passa lub po prostu nuda. Jak podkręcić atmosferę i na nowo poczuć się królem snowboardu? Podpowiadamy kilka trików!

Zapaleni snowboardowy nigdy się nudzą na stoku, ale musicie przyznać, że czasami mamy gorszy dzień, kiedy trochę gorzej nam idzie. Na szczęście jest na to sposób, a nawet kilka!

Źródło: time4smart.com

Maraton na switchu

Spróbuj cały dzień zjeżdżać tyłem! Nie dwa razy, ani kilka godzin, tylko cały dzień. Możesz zacząć od prostych tras i powoli wchodzić na wyższy level. Będziesz zaskoczony bólem innych niż zazwyczaj mieśni oraz swoim własnym rozwojem.

Mniejszy sprzęt

Krótsze deski dają znacznie większą swobodę poruszania i wykonywania manewrów. Dlaczego więc nie spróbować na mniejszym sprzęcie poćwiczyć wybicia oraz rotacje? Jeśli posiadasz już własny sprzęt, krótką deskę możesz wypożyczyć na kilka godzin.

Na grafice: 1. Deska snowboardowa Burton, 629 zł; 2. Deska snowboardowa Salomon Lotus, 499,90 zł; 3. Deska snowboardowa Trans, 399 zł

Więcej desek snowboardowych znajdziesz TUTAJ.

Nowe graby

Jeśli uprawiasz freestyle doskonale wiesz, jak ważna jest umiejętność chwytania za deskę. Może w tym sezonie jest czas na przećwiczenie chwytów? Rocket Air? Roast Beef? Seatbelt? Japan? Jest co trenować!

Kręć video

Spróbuj pokręcić kilka filmików ze stoku, najlepiej w różnych kombinacjach, zjazdach czy wybiciach. Kręcenie video to tylko świetna pamiątka, ale także trenowanie umiejętności koordynacji i utrzymania równowagi na desce. Ponadto filmowanie zajmie Cię na tyle, że zapomnisz o nudzie na stoku.

Połóż się

Zapewne wielu z was kojarzy technikę euro carvingu, polegającą na tak mocnym nachyleniu przy skręcie, że ciało dotyka śniegu. Może spróbujecie nad nią popracować? Opcja nie jest bardzo trudna do opanowania, a satysfakcja gwarantowana!

Autor: Kasia