Data publikacji:

Prezenty mikołajkowe dla miłośnika outdooru

Przed Tobą zakup prezentu? W Internecie z łatwością znajdziesz kilka naprawdę ciekawych propozycji. Przedstawiamy nasze propozycje na mikołajkowy podarunek dla wszystkich fanów aktywnego trybu życia i outdooru.

Plecaki turystyczne

Plecak turystyczny to ciekawa propozycja dla outdoorowca. Jeśli w naszej rodzinie lub w gronie bliskich znajomych mamy pasjonata wędrówek, możemy sprezentować mu profesjonalny plecak turystyczny. Weźmy pod uwagę, czy jest on zwolennikiem długich wojaży, czy raczej krótkich wypadów. W zależności od tego wybierzmy plecak o średniej lub większej pojemności.

Na grafice: 1. Plecak rowerowy Deuter One, 239 zł; 2. Plecak wspinaczkowy Deuter Climber, 167,20 zł; 3. Plecak turystyczny 4F, 226 zł 

Więcej plecaków turystycznych znajdziesz TUTAJ.

Gadżety do 100 zł

Miłośnicy outdooru mają cała masę wydatków związanych z drogim sprzętem turystycznym czy profesjonalną odzieżą na wyprawy. Aby odciążyć nieco ich budżet, w  ramach mikołajkowego prezentu, możemy zakupić im kilka fajnych gadżetów. Z pewnością ułatwią im one przyszłe wędrówki.

Na grafice: 1. Termos na żywność 1l Esbit, 92,90 zł; 2. Multitool GERBER, 89 zł; 3. Latarka Outwell, 39,99 zł; 4. Kubek składany Bushmen, 29,99 zł; 5. Zestaw naczyń Primus, 82 zł 

Więcej akcesoriów turystycznych znajdziesz TUTAJ.

Nocowanie pod gołym niebem

Pasjonaci aktywnego wypoczynku wiele nocy spędzają pod gołym niebem. Do najbardziej potrzebnych elementów wyposażenia należy wtedy dobrej jakości śpiwór. Nocowanie pod chmurką ułatwi także kilka gadżetów, np. latarka-czołówka czy profesjonalne krzesiwo do rozpalania ogniska.

Na grafice: 1. Śpiwór XL Fjord Nansen, 209 zł; 2. Latarka-czołówka Petzl, 94,99 zł; 3. Krzesiwo Light my fire, 61 zł 

Więcej śpiworów znajdziesz TUTAJ.

Autor: Natalia Malko
Karimata turystyczna

Karimata turystyczna do spania - jaką wybrać?

2019-08-08
Karimata turystyczna to jeden z podstawowych elementów biwakowego ekwipunku. Jeśli planujesz spędzić noc w outdoorze, przekonaj się, która karimata do spania będzie najlepszym rozwiązaniem.
szlaki w tatrach

Szlaki w Tatrach. Najpiękniejsze szlaki górskie

2019-07-31
Najwyższe pasmo górskie w naszym kraju na swoją popularność zasłużyło nie tylko skupiskiem szczytów liczących sobie ponad 2000 m n.p.m. Tatry pełne są imponujących panoram, ciekawych szlaków górskich i krystalicznie czystych stawów. Jeśli planujesz swoją pierwszą wyprawę w najwyższye góry w Polsce, przekonaj się, jakie szlaki w Tatrach warto przejść.
jak chodzić z kijkami

Jak chodzić z kijkami? Technika nordic walking

2019-07-24
Po chodnikach miast, w parku, w górach. Polacy pokochali nordic walking, a osoby miarowo przebierające kijami widoczne są dosłownie wszędzie. Nie wszyscy jednak znają prawidłową technikę chodzenia, przez co trening nie daje oczekiwanych rezultatów. Sprawdź, jak chodzić z kijami, aby nie popełniać błędów.
Szczyt w Karkonoszach

Szlaki w Karkonoszach - najpiękniejsze szlaki górskie

2019-07-16
Planujesz wyjazd w Karkonosze, ale nie wiesz, który szlak górski wybrać? Oto kilka najciekawszych szlaków turystycznych w Karkonoszach.
Bieganie w górach

Biegi górskie. Jak trenować i gdzie biegać?

2019-06-25
Zwykłe truchtanie w parku to dla ciebie za mało i chcesz postawić sobie nieco ambitniejsze cele? Rusz pod górę. Biegi górskie to świetny sposób na stawianie biegowej poprzeczki jeszcze wyżej, szlifowanie formy i trenowanie w ciekawym terenie. Jeśli chcesz ruszyć biegiem na górski szlak, przekonaj się, jak się do tego zabrać.
wycieczka w góry

Co zabrać na wycieczkę w góry?

2019-06-19
Nieważne, czy w planach masz spokojną wycieczkę w góry czy zdobywanie trudnego szczytu, aby wyprawa była bezpieczna, warto zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt i akcesoria. Zobacz, co zabrać na wycieczkę.