Data publikacji:

Najpiękniejsze choinki świata

W czasie świąt Bożego Narodzenia możemy podziwiać choinki ubrane przez nas, podpatrzone u rodziny i przyjaciół oraz miejskie drzewka na rynkach większości miast. A jak wyglądają choinki na świecie? Wybraliśmy dla Was top 5 najbardziej spektakularnych drzewek.

Choinki to nieodzowny element Bożego Narodzenia, najpierw wspólnie z bliskimi ją ubieramy, aby w święta zgromadzić się wokół niej w poszukiwaniu prezentów. Choinki miejskie robią jeszcze większe wrażenie, m.in. z uwagi na ich okazałe wymiary i ilość zastosowanych światełek. Gdzie zobaczymy najwspanialsze drzewko?

Nowy Jork

Jedna z najsłynniejszych choinek na świecie co roku przyciąga tłumy mieszkańców i turystów, którzy wspólnie odliczają do oficjalnego zapalenia lampek. Drzewko ustawione jest przed Rockefeller Center, ma 23,8 m i świeci na nim 45 tys. światełek.

Paryż

Centrum Handlowe Galeries Lafayette w stolicy Francji słynie z najpiękniejszych, bogato zdobionych choinek na świecie. W tym roku odwiedzający centrum mogą podziwiać drzewko zamocowane „do góry nogami”. Zwisająca z sufitu choinka ma 25 metrów długości.

Turyn

Niezwykle oryginalna i piękna choinka  złożona z oświetlonych witraży stanęła na placu Castello we włoskim Turynie. Metalowa konstrukcja po zapaleniu lampek wygląda jak złożone ze sobą witraże układające się w kształt choinki.

Rio de Janerio

Co roku w Rio pojawia się niezwykła choinka na wodzie, na Jeziorze Lagoa. Jest to najwyższe drzewko na świecie – ma aż 82 metry wysokości! Za każdym razem choinka dekorowana jest w inny sposób, zgodnie z tematem przewodnim.

Melbourne

W australijskim mieście pojawiła się jedna z najciekawszych choinek, a to dlatego, że w całości została zbudowana z klocków Lego! Do jej stworzenia wykorzystano aż ponad milion klocków. Wygląda naprawdę niesamowicie.

Źródło: brightside.me

Która choinka podoba Wam się najbardziej?

Jeśli będzie w jednym z tych miejsc w pewnością przyda Wam się przewodnik. Szeroki wybór znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kasia