Data publikacji:

Jak przygotować mikołajkowy prezent-przeżycie?

Zamiast szukać na ostatnią chwilę mało oryginalnych, "wymuszonych" prezentów mikołajkowych, może warto zastanowić się nad zorganizowaniem ciekawych atrakcji? Zakupione gadżety najczęściej szybko trafiają na półkę i po kilku dniach pokrywa je warstwa kurzu. Wspólne spędzenie czasu jest świetną alternatywą - taki mikołajkowy prezent-przeżycie z pewnością na długo zapadnie w naszej pamięci i zrobi wrażenie zarówno na dzieciach, jak i dorosłych. Podpowiadamy, jakie atrakcje możecie zorganizować w ramach mikołajkowego prezentu.

Uwolnijmy swoją kreatywność i pokażmy najbliższym, że najlepszym podarunkiem jest wspólna zabawa.  Organizując mikołajkowy prezent-przeżycie, możecie skorzystać z gotowych ofert lub samodzielnie zaplanować tematyczne gry i zabawy. Ogranicza nas tylko nasza inwencja. Przy odrobinie pomysłowości i zaangażowania zagwarantujemy wszystkim świetną, niezapomnianą zabawę!

Wspólne wyjście pełne wrażeń - dla małych i "trochę" większych dzieci

Dla wszystkich tych, których rozpiera energia, niezależnie od wieku, fantastycznym podarunkiem będzie wypad na szaloną jazdę gokartami albo quadami, spróbowanie swoich sił na ściance wspinaczkowej lub niezapomniany lot w tunelu aerodynamicznym. Intensywne doznania będziecie wspominać przez długi czas.

Jedną z ciekawych propozycji na spędzenie Mikołajków jest wspólna zabawa na lodowisku.

Takie przygody nie zdarzają się co dzień, więc warto zarejestrować wspólną zabawę. Do tego celu idealnie nadawać będzie się sportowa kamera i cyfrowa ramka, którą możecie postawić na kominku w salonie i wyświetlać na niej zdjęcia i filmy z wspólnych szaleństw.

Jeżeli szukasz pełnych adrenaliny prezentów-przeżyć, poszukaj czegoś dla twoich bliskich TUTAJ.

Rodzinna gra miejska

Miłośnicy łamigłówek i zagadek na pewno docenią udział w specjalnie przygotowanej grze miejskiej. W taką inicjatywę możemy zaangażować całą, wielopokoleniową rodzinę lub zorganizować ją dla naszych pociech i ich przyjaciół. Przygotujcie ciekawe gadżety, takie jak mapy, oryginalne stroje, pudełka zamykane na kłódkę, do której trzeba znaleźć kluczyk, itp. Zabawa może odbywać się w przestrzeni miejskiej, jak również w domu i przydomowym ogrodzie.  Organizując taką imprezę, pamiętajmy, aby rozsądnie zaplanować atrakcje i odpowiednio dobrać poziom trudności - przecież chodzi o to, żeby radośnie i kreatywnie spędzić wspólnie czas. Wszyscy powinni czuć się zwycięzcami!

Scenariusz mikołajkowej gry miejskiej można osadzić w realiach świątecznych. Postać elfa ogłaszającego dzwonkiem ukończenie zadania oraz tajemnicza, ukryta skrzynia z mikołajkowymi prezentami podkręcą atmosferę zabawy i wprowadzi wszystkich w nastrój grywalizacji.

Na grafice: 1. Dzwonek Św. Mikołaja, 14 zł;  Drewniana Szkatułka, 41,90 zł; Czapka do stroju elfa, 9,90 zł

Jeśli nie macie czasu na samodzielne zorganizowanie zabawy, to możecie dołączyć do gier miejskich organizowanych na terenie swojej miejscowości. W okresie Mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia za ich sprawą miasta przeistaczają się w wielkopowierzchniowe plansze rywalizacji. Więcej o idei gier miejskich przeczytacie TUTAJ.

Wspólne warsztaty

Mikołajkowy prezent-przeżycie to dobry pretekst do tego, by rozbudzić w naszych najbliższych pasje i przypomnieć im o hobby, któremu mogliby się oddawać w wolnych chwilach. Dlatego zafundujmy im warsztaty tematyczne - podczas nich odkryją w sobie np. kulinarną smykałkę. fotograficzne zacięcie czy plastyczne talenty. Możemy im towarzyszyć podczas takich warsztatów. Być może znajdziemy kolejne wspólne zainteresowanie, dzięki któremu będziemy mogli spędzać razem czas - nie tylko w Mikołajki!

Zobacz TUTAJ bogatą ofertę warsztatów, w których udział możesz podarować jako mikołajkowy prezent-przeżycie.

Dzięki tym pomysłom sprawisz, że prezent na mikołajki będzie niezapomnianym przeżyciem, nie tylko dla osoby, której go podarujesz, ale także dla Ciebie! Przy odrobinie kreatywności spędzicie z całą rodziną niezapomniane chwile i będziecie mieli okazję do pogłębienia więzi, które was łączą.

Autor: Michał