Data publikacji:

Latarka kempingowa – jak wybrać najlepszą?

Wycieczki turystyczne to nie tylko dobra zabawa i niesamowita przygoda. Oprócz zaplanowania trasy i noclegu, należy pamiętać o dobrym wyposażeniu plecaka. Jedną z podstawowych rzeczy powinna być dobra latarka kempingowa. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Latarka kempingowa powinna być sprzętem dobrej jakości, który będzie służyć nam jak najdłużej. Jednak nie może stanowić zbędnego balastu, więc, oprócz wydajności i bezawaryjności, musi być również lekka i poręczna. Od nas zależy, czy zdecydujemy się na model kieszonkowy czy nieco większy. Z reguły poleca się, by wybrać drugą opcję, a latarkę mniejszą potraktować jako przedmiot zapasowy.

Przy wyborze odpowiedniego modelu warto przede wszystkim zwrócić uwagę na zasilanie – wymiennymi bateriami lub też akumulatorem. Urządzenia z możliwością ładowania są z reguły droższe. Dla uczestnika wyjazdów turystycznych lepszym wyborem wydaje się opcja pierwsza. Nie zawsze jest dostęp do stałego prądu, nie wspominając już o awariach zasilania. Przy modelu z wymiennymi bateriami zadbać wystarczy o zakup odpowiedniej ilości substytutów.

Ciekawą propozycją są latarki typu dynamo, które przy pomocy korbki pozwalają na wytworzenie światła. Można traktować je jako pewnego rodzaju alternatywę w przypadku, gdy główny model ulegnie awarii lub jeśli skończą się nam baterie. Innym ważnym czynnikiem jest źródło światła. Powinno być ono jasne i bardzo intensywne. Przy zakupie zwróćmy uwagę na jego zasięg podany w metrach. Do wyboru mamy latarki wyposażone w żarówkę lub diodę LED. Te drugie zaczynają wypierać starsze modele. Diody są bardziej odporne i oszczędne.

Kolejną ważną kwestią jest rodzaj włącznika – przycisk lub obrotowa obudowa. Wadą modelu z przyciskiem jest to, że może się samoistnie załączyć, np. w plecaku, a w przypadku urządzenia obrotowego, kłopot sprawiać może jego uruchamianie.

Na kemping przyda się także duża, zawieszana lampa zasilana z reguły na baterie, taką jak TUTAJ. Rzadko zdarzają się te typu dynamo. Można powiesić ją w namiocie lub na drzewie.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora