Data modyfikacji:

Koncerty powróciły w Warszawie!

Niepowtarzalne koncerty muzyki Fryderyka Chopina w niezwykłej neoklasycystycznej Sali Koncertowej Fryderyk w Warszawie. Poczuj magię muzyki na żywo! Bilety na eBilet.pl.

koncerty powróciły w warszawie

Fryderyk Chopin urodził się w 1810 roku w Żelazowej Woli. Uważa się go za jednego z najwybitniejszych kompozytorów romantycznych oraz jednego z najważniejszych kompozytorów w historii. Często nazywa się go poetą fortepianu. Do dziś dzień jest inspiracją dla kolejnych pokoleń pianistów.

”Fryderyk Chopin jest autorem wspaniałych dwudziestu siedmiu etiud, na których wykształciły się całe pokolenia pianistów. Są one potwierdzeniem niezwykłej wszechstronności jak też dojrzałości artystycznej w kreowaniu ekspresji kompozytora” – komentuje Robert Skiera, pianista

Sala Koncertowa Fryderyk

Dziś muzykę Chopina możemy usłyszeć na żywo w wytwornych wnętrzach sali koncertowej Fryderyk, która jest inspirowana XIX wiekiem. Ta estetyka znakomicie współgra z muzyką wybitnego kompozytora, a organizacja koncertów przez działającą od 25 lat Agencję Koncertowa PRESTO jest gwarancją najwyższego poziomu.

Koncert Chopinowski Warszawa

Koncert jest dwuczęściowym recitalem trwającym ok. 60 minut, opartym na popularnej w XIX wieku idei salonowych spotkań muzycznych. W przerwie koncertu goście częstowani są lampką wina musującego. Muzykę wykonają dla nas niezwykli pianiści - zobaczymy zarówno wybitnych profesorów polskich Akademii Muzycznych, jak i uznanych młodych artystów ze wspaniałymi osiągnięciami artystycznymi.

Tekst: materiały prasowe